Kış Tatilini Sevenlere Özel Yurt Dışı Kayak Turları

Kış mevsimini sevenlerdenseniz ve favori kış sporunuz kayak ise yurt dışı kayak turları mutlaka planınıza dahil olmalı. Birbirinden güzel onlarca kayak merkezi, tutkunlarına keyifli bir tatil yaşatmak için hazır bekliyor. Çok uzak lokasyonlar yerine tercihiniz yakın ülke destinasyonları ise Bulgaristan bu konuda adeta biçilmiş kaftan. İstanbul’dan Bulgaristan’a otobüsle dört saatte varılabiliyor. Bu ülkede cazibe merkezi olan iki kayak merkezi her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor: Bansko ve Pamporovo‘dan bahsediyoruz.

Her Seviyeye Uygun Pistleriyle Pamporovo

Bulgaristan’ın en güzel kayak merkezlerinden biri olarak değerlendirilen Pamporovo, Filibe’ye yaklaşık 80 kilometre mesafede, Rodop Dağları’nın zirvesindeki Snejenka tepesinin yamaçlarında yer alıyor. Tesiste kolay, orta ve zor olmak üzere üç ayrı pist bulunuyor. Özellikle kaymaya yeni başlayanlar için Pamporovo güvenli bir kayma deneyimi yaşatıyor. Deneyimli kayakçılar için hazırlanan The Wall pisti ise içlerinde en virajlı, zorlu ve tehlikeli pist olarak ün salmış durumda.

Pamporovo’da çocuklar için de bir özel pist bulunuyor. Özellikle her seviyeden kayakçının bulunduğu aileler için ideal bir yer olan kayak merkezinde leziz yemekleri ile yöresel Bulgar restoranları da keşfedilmeyi bekliyor. Karaoke barlar ise eğlenceyi gece de devam ettirmek isteyenlere kapılarını açıyor.

Avrupa’nın En İyi Kayak Merkezlerinden: Bansko

Türkiye’ye Pamporovo’dan daha uzak bir lokasyonda bulunan Bansko Bulgaristan’ın en iyi kayak merkezi olarak anılıyor. Burası aynı zamanda Avrupa’nın da en iyi kayak merkezleri arasında yer alıyor. Zira Kış Olimpiyatları‘na ve dünya şampiyonalarına ev sahipliği yapmış bulunuyor. Bansko 72 kilometre uzunluğunda ve 2600 metreden başlayan farklı zorluk derecelerine sahip kayak pistlerini barındırıyor. Kayak merkezi Pirin Dağı eteğinde, milyonlarca çam ağacının bulunduğu milli park içerisinde, doğayla iç içe bir ortamda misafirlerini ağırlıyor.

Bansko kasabası eğlence mekanlarıyla da kayak turlarını tercih edenler için cazip bir seçenek haline geliyor. Bembeyaz şehir manzarası ve çok sayıdaki kayak pistinin yanı sıra Bulgar kültürüyle iç içe bir tatil yapmak isteyenler Bansko’dan mutlu ayrılıyor. Yöresel yemekleriyle, doğal ve tarihi güzellikleriyle kasabada zaman geçirebilir; kayak keyfini ikiye katlayabilirsiniz.

Kış mevsiminde eğlence ve adrenalin dolu bir tatil için Jolly Tur’un düzenlediği yurt dışı kayak turları sizi bekliyor. Pistlerde geçireceğiniz coşkulu zamanların ardından, parlak kar tanelerinin ruhunuzu dinlendireceği bu kayak merkezlerini mutlaka görmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir