Kış Mevsiminde Katar’da Yaz Mevsimini Yaşayın

Türkiye’de kış soğukları sürerken içinizi ısıtacak bir yaz tatilinin hayalini kuruyorsanız rotanızı Katar’a çevirebilirsiniz. Ekim, kasım ve aralık aylarının ideal gezi sezonu olduğu Katar’da yaz mevsimin keyfini sürebilir, gönlünüzce tatil yapabilirsiniz.

Katar Plajları 

Deniz, kum ve güneşin eşliğinde eşsiz plajların tadını çıkarmak ister misiniz? Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkede hem kuzeyde, hem batıda hem de güney kısımda denize girilebiliyor.

Beach önerisi isteyenler Kuzey Katarda, Fuwairit BeachAl Khor BeachAl Gharriya Beach ve Al Thakhira Beach‘i, Batı Katar’da; ZekreetDukhanUmm Said ve Salwa Beach‘i, Güney Katar’da ise Khor Al Udeid Beach ve Mesaieed Beach‘i tercih edebilirsiniz. Ayrıca Doha merkezdeki beş yıldızlı otellerin de plajlarından yararlanabilir, denizin keyfini sürebilirsiniz.

İncecik kumlarıyla tanınan Katar denizlerinde, suyun sıcak olduğunun da altını çizmek gerekiyor. Sıcak suda yüzmeyi sevenleri Katar’da enfes bir tatil bekliyor. Su sporlarının bir hayli fazla yapıldığı ülkede aklınıza gelebilecek her tür su sporunu deneyebilirsiniz.

Katar’ın Avantajları 

Katar, Türkiye’den vizesiz gidilebilen ülkeler arasında yer alıyor. Sanılanın aksine Katarlı olmayan kadın misafirler için bir kıyafet zorunluluğu olmayan ülkede dilediğiniz gibi giyinebilirsiniz. Alkol satışının yalnızca tek bir dükkanda satıldığını ve tüketimin otellerde yapıldığını ise not düşmek isteyebilirsiniz. Yine de coğrafyanın pek çok ülkesine göre sert kurallarının olmaması Katar’ı diğer ülkelere nazaran avantajlı hale getiriyor.

Dünya mutfağından pek çok örneği bulabileceğiniz Katar’da Çin, Hint ve İtalyan restoranlarının yanı sıra yerel tatları deneyebileceğiniz butik restoranlar da yer alıyor. Damak tadınıza göre bir opsiyona rastlamakta zorluk çekmeyeceğiniz ülke, sosyal açıdan da bir hayli aktif. Doha’da düzenlenen su kayağı, Wakeboard Dünya Kupası gibi festivallere katılabilirsiniz. Summer Wonders Festival of Fun gibi ailecek katılınacak etkinlikler sunan şenlikleri de bulunan ülkede deve sürme, at binme yarışlarına da şahit olabilirsiniz. Powerboat Races yarışları ile su sporlarındaki aktiviteleri artıran ülkede, dünyaca ünlü tekne yarışını takip edebilirsiniz.

Katar’da Gezilecek Yerler

Turistik imkanları ile sizi kendine hayran bırakacak olan Katar’da, lüks otellerde konaklayabilir, yorgunluk atabilirsiniz. Gezilecek yerleri merak edenlerdenseniz, listenin ilk sırasındaki adres şimdiden belli; İslam Eserleri Müzesi. 2008 yılından bu yana ziyarete açık olan müze adeta ülkenin simgesi olarak görülüyor. 7. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar Katar Kraliyet Ailesi’nin farklı coğrafyalardan topladığı eserlerin sergilendiği müzede el yazmaları, cam, seramik işler ve dokumalar görülebiliyor. Louvre piramidinin mimarı olan Leoh Ming Pei’nin imzasını taşıyan mimarisiyle dikkat çeken Müze için en az yarım gün ayrılması tavsiye ediliyor. Emin olun müzeyi gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Tropik ormanları kadar, çölleri ile ünlü olan ülkede doğa harikalarını gezebilirsiniz. Çöl safarisi ülkenin en sevilen aktivitelerinden biri olarak tanınıyor. Kumların beyaz olduğu bölgede, dünyada başka bir yerde yaşayamayacağınız adrenalin dolu bir deneyime hayat verebilirsiniz.

Katar’ı doya doya gezmek için Jolly Tur’un Katar turlarını tercih edebilirsiniz.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Hem öğrenci hem gezgin... En büyük tutkusu gezdiği yerlerden küçük hatıralar alıp onlar için küçük hikayeler yazmaktır. Hedefi 30 yaşına kadar 100 şehir görebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir