Kış Mevsiminde Katar’da Yaz Mevsimini Yaşayın

Türkiye’de kış soğukları sürerken içinizi ısıtacak bir yaz tatilinin hayalini kuruyorsanız rotanızı Katar’a çevirebilirsiniz. Ekim, kasım ve aralık aylarının ideal gezi sezonu olduğu Katar’da yaz mevsimin keyfini sürebilir, gönlünüzce tatil yapabilirsiniz.

Katar da deniz ve kum

Katar Plajları 

Deniz, kum ve güneşin eşliğinde eşsiz plajların tadını çıkarmak ister misiniz? Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkede hem kuzeyde, hem batıda hem de güney kısımda denize girilebiliyor.

Beach önerisi isteyenler Kuzey Katarda, Fuwairit BeachAl Khor BeachAl Gharriya Beach ve Al Thakhira Beach‘i, Batı Katar’da; ZekreetDukhanUmm Said ve Salwa Beach‘i, Güney Katar’da ise Khor Al Udeid Beach ve Mesaieed Beach‘i tercih edebilirsiniz. Ayrıca Doha merkezdeki beş yıldızlı otellerin de plajlarından yararlanabilir, denizin keyfini sürebilirsiniz.

Katar'ın Plajları

İncecik kumlarıyla tanınan Katar denizlerinde, suyun sıcak olduğunun da altını çizmek gerekiyor. Sıcak suda yüzmeyi sevenleri Katar’da enfes bir tatil bekliyor. Su sporlarının bir hayli fazla yapıldığı ülkede aklınıza gelebilecek her tür su sporunu deneyebilirsiniz.

Katar’ın Avantajları 

Katar, Türkiye’den vizesiz gidilebilen ülkeler arasında yer alıyor. Sanılanın aksine Katarlı olmayan kadın misafirler için bir kıyafet zorunluluğu olmayan ülkede dilediğiniz gibi giyinebilirsiniz. Alkol satışının yalnızca tek bir dükkanda satıldığını ve tüketimin otellerde yapıldığını ise not düşmek isteyebilirsiniz. Yine de coğrafyanın pek çok ülkesine göre sert kurallarının olmaması Katar’ı diğer ülkelere nazaran avantajlı hale getiriyor.

Katar gemiler ve gökdelenler

Dünya mutfağından pek çok örneği bulabileceğiniz Katar’da Çin, Hint ve İtalyan restoranlarının yanı sıra yerel tatları deneyebileceğiniz butik restoranlar da yer alıyor. Damak tadınıza göre bir opsiyona rastlamakta zorluk çekmeyeceğiniz ülke, sosyal açıdan da bir hayli aktif. Doha’da düzenlenen su kayağı, Wakeboard Dünya Kupası gibi festivallere katılabilirsiniz. Summer Wonders Festival of Fun gibi ailecek katılınacak etkinlikler sunan şenlikleri de bulunan ülkede deve sürme, at binme yarışlarına da şahit olabilirsiniz. Powerboat Races yarışları ile su sporlarındaki aktiviteleri artıran ülkede, dünyaca ünlü tekne yarışını takip edebilirsiniz.

Katar Deniz Sporları

Katar’da Gezilecek Yerler

Turistik imkanları ile sizi kendine hayran bırakacak olan Katar’da, lüks otellerde konaklayabilir, yorgunluk atabilirsiniz. Gezilecek yerleri merak edenlerdenseniz, listenin ilk sırasındaki adres şimdiden belli; İslam Eserleri Müzesi. 2008 yılından bu yana ziyarete açık olan müze adeta ülkenin simgesi olarak görülüyor. 7. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar Katar Kraliyet Ailesi’nin farklı coğrafyalardan topladığı eserlerin sergilendiği müzede el yazmaları, cam, seramik işler ve dokumalar görülebiliyor. Louvre piramidinin mimarı olan Leoh Ming Pei’nin imzasını taşıyan mimarisiyle dikkat çeken Müze için en az yarım gün ayrılması tavsiye ediliyor. Emin olun müzeyi gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Katar İslam Eserleri Müzesi

Tropik ormanları kadar, çölleri ile ünlü olan ülkede doğa harikalarını gezebilirsiniz. Çöl safarisi ülkenin en sevilen aktivitelerinden biri olarak tanınıyor. Kumların beyaz olduğu bölgede, dünyada başka bir yerde yaşayamayacağınız adrenalin dolu bir deneyime hayat verebilirsiniz.

Katar’ı doya doya gezmek için Jolly Tur’un Katar turlarını tercih edebilirsiniz.

blank

Hem öğrenci hem gezgin... En büyük tutkusu gezdiği yerlerden küçük hatıralar alıp onlar için küçük hikayeler yazmaktır. Hedefi 30 yaşına kadar 100 şehir görebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir