Kış Dönemi Okunacak Tatil Kitapları

Bazılarımızın en sevdiği mevsimdir kış. Lapa lapa yağan bembeyaz karın altında yürümenin, hiç bozulmamış köşelere ayak izi bırakmanın keyfi paha biçilmezdir.
Kimileri sıcak bir termal otelde çıkarır mevsimin tadını, kimileri kayak yapmak için kayak otellerini tercih eder, kimileri de doğanın beyaza bürünen kucağında uzun soluklu yürüyüşlere çıkar. Bu tatiller sırasında sıcak bir kahve eşliğinde şömine karşısına kurulup kitap okumanın zevki ise bambaşkadır.

Pencerenin önüne oturup aşağı doğru süzülen kar tanelerini izlerken ya da şöminenin çıtırtılarını dinlerken okuyabileceğiniz farklı türden birkaç kitap tavsiyesine ne dersiniz?

Böğürtlen Kışı / Sarah Jio

Mart Menekşeleri’nin kahramanları Emily ve Jack’in evli ve ikiz çocuklu şekilde karşımıza yeniden çıkmasını bekliyor muydunuz? Aşkı ve fedakarlığı anlatan kitabın tadının damağınızda kaldığını hissedeceksiniz.

blank

Senden Önce Ben / Jojo Moyes

Aşk romanlarıyla ünlenen yazarın hayata bakış açınızı değiştirecek romanı, sizi etkisi altına alarak kahramanının duygularını içinizde bizzat yaşatacak kitaplar arasında.

blank

Yaralı / Kahraman Tazeoğlu

Gönlünüzdeki yaralı bölgelere dokunarak sizi kimi zaman gülümsetip kimi zaman gözlerinizi dolduracak duygu yüklü bir hikaye okumaya hazır mısınız? Usta yazar Yaralı romanında içinizdeki yaralara merhem olmayı da ihmal etmiyor.

blank

Şah Mat / Mario Mazzanti

Bu sefer karşınızdaki işlediği cinayetleri açığa çıkartmayı seven bir suç makinesi. Kitabı okurken hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı hissine kapılacaksınız.

blank

Kongo’ya Ağıt / Jean – Christophe Grangé

Katili bulduğunuzu mu sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz. Gerçeklerin aydınlanması için son sayfaya kadar beklemeniz gerek. Fransız yazarın güçlü kalemi sizi kıtadan kıtaya sürüklerken nefesinizin kesildiğini hissedeceksiniz.

blank

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları / Ransom Riggs

Küçük bir çocuk, birbirinden tuhaf çocukların ve onların koruyucusu Bayan Peregrine’in kaderini değiştirebilir mi? Sinemaya da uyarlanan roman farklı bir hayal gücü ile sizi kuşatarak bambaşka ve tuhaf bir hikayenin içinde kaybedecek.

blank

Kargalar Meclisi / Leigh Bardugo

İmkansız bir görev, bir cellat, bir keskin nişancı, bir mahkum, bir casus, bir kaçak ve bir hırsızın eline bırakılırsa ne olur? Tabii ki kışın soğuğunda içinizi ısıtacak yoğun aksiyon, heyecan ve yüksek düzeyde macera. Son sayfası okunmadan elinizden bırakamayacağınız türden bir kitap.

Sizin de kış dönemi okunacak kitaplar listeniz varsa bizimle paylaşın sizin adınızla önerilerinizi yayınlayalım.

blank

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir