Kış Aylarında İçinizi Isıtacak Tatil Rotaları

Kasım ayıyla birlikte kuzey yarım kürede kış iyice kendini hissettirmeye başladı. Yazın sıcaklığını, enerjisini, hafifliğini özler olduk. İşte bu özlemi gidermek için size kışın ortasında yazı yaşayabileceğiniz harika ülke ve şehirlerden oluşan yaz tatili noktalarını belirledik.

Yağmurdan, soğuktan, kalın giysilerden sıkıldıysanız, haydi zaman yaz tatili valizi hazırlayıp, yola çıkma zamanı. İşte kışın yaz tatili yapabileceğiniz 7 nokta…

Küba

Tabii ki ilk seçenek, dünyanın en farklı ülkesi olan Küba… Küba’da sadece yaz sıcaklığını değil, farklılıkların güzelliğini de bulacaksınız. Modern dünyanın çok fazla etkileyemediği, bozulmamış bir ülke olan Küba’da her yerde karşınıza çıkacak sokak şarkıcılarıyla eğlencenize eğlence katacaksınız. Küba’da hayat hiç pahalı değil, sadece uzun bir uçuşu göze almanız yeterli. Konaklama seçeneği de oldukça geniş, 5 yıldızlı otellerden şehir içlerindeki küçük otellere kadar konaklama için pek çok alternatif mevcut. Dünyanın en özel ülkesi olan Küba, kış aylarında tüm sıcaklığı ve eğlencesiyle sizi bekliyor. Küba için vize de gerekmiyor.

Güney Afrika

Güney AfrikaHem sıcak, hem heyecanlı, hem de alternatifi çok bol bir ülke. Neresi mi? Tabi ki Güney Afrika. Güney Afrika her biri farklı tatil alternatifleri sunan ve turizm merkezi olan 3 şehri ile size kış ortasında yazı yaşatmak için ideal bir ülke. Çok hareketli ve eğlenceli bir şehir olan Johannesburg, doğa gezilerine çıkabileceğiniz gazinolarıyla ünlü Sun City ve denizin ve tarihin keyfini süreceğiniz Cape Town. Güney Afrika, Türk vatandaşlarından 30 güne kadar da vize talep etmiyor.

Los Angeles-ABD

Meleklerin şehri Los Angeles, kış aylarında yaz tatili yapabileceğiniz en güzel şehirlerden biri. Dünyanın sanat, müzik ve film başkenti olan Los Angeles’ta Santa Monika, Hollywood, Beverly Hils, Çin Mahallesi, Westwood Village mutlaka görmeniz gereken noktalar arasında yer alıyor. Ayrıca dünyaca ünlü Malibu Beach, Venice Beach gibi plajlarında okyanus keyfi yapmadan dönmemek lazım. Ayrıca macera ve eğlenceyi sevenler için Universal Studios benzersiz bir deneyim sunuyor. Kendinizi çığlıklar atarken buluyorsunuz. Los Angeles diğer önerilerimize oranla oldukça pahalı bir şehir. Ama iyi bir planlamayla halledilemeyecek bir şey değil.

Dominik Cumhuriyeti

TatilÜlkemizde özellikle yarışma programlarıyla adını sıkça duyduğumuz Dominik Cumhuriyeti Karayipler’de bir ülke. Dominik, kışın soğuk ve yağmurundan bıkan misafirlerini; yaz kumsalları, el değmemiş koyları ve çeşitli hayvan türleriyle karşılıyor. Dominik Cumhuriyeti’nde konaklama için pek çok lüks seçenek mevut, konforlu konaklamanın yanı sıra, av tutkunları ya da dalmak isteyenler için de muhteşem alternatifler bulunuyor. Bu arada bir uyarı, otel ve uçak biletleri biraz pahalı. Türk vatandaşlarından vize istenmiyor.

Seyşeller

TatilKışın ortasında sımsıcak kumun ve Hint Okyanusu’nun tadını çıkarmak istiyorsanız en doğru adres Madagaskar’ın kuzeyinde yer alan Seyşeller. Doğanın en doğal haliyle size merhaba dediği, palmiye ağaçlarının gölgesinde bir tatil için Seyşeller uygun bir alternatif olabilir. Adadaki bitki ve hayvan türlerini UNESCO tarafından koruma altına alındığı Seyşeller, genellikle romantik tatil yapmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor, ama siz yalnız ya da en yakın arkadaşınızla da gidebilirsiniz tabii ki. Ada maceraperestleri de kendine çekecek özelliklere sahip, köpek balıklarıyla dalmak gibi heyecanlı aktiviteler yapmanız mümkün. Dalış için özel turlara katılabilir, Praslin Milli Parkı ve Aldabro Atolü‘nü ziyaret edebilirsiniz.

Dubai

TatilLüksün ve zenginliğin merkezi Dubai, yıl boyunca güneşin kendini hissettirdiği şehirlerden biri. Hem kısa uçuş süresi hem de sıcak iklimi ile kışın tatil için tercih edilecek en önemli kentlerden biri. Alışverişseverlerin gözdesi olan Dubai’de aradığınız ünlü ve önemli markalara uygun fiyatlı ulaşmanız çok kolay. Çölde safari yapıp, güneşin tadını çıkabilir ve bol bol alışveriş yapabilirsiniz. Özellikle de teknoloji ürünleri satın alabilirsiniz. Kış aylarında içinizi ısıtacak güneşiyle ve 4 saatlik uçuş süresiyle en güzel alternatiflerden biri.

Tayland

TatilKış ayında yaz tatili destinasyonları arasında tabii ki Tayland olmazsa olmaz. Tayland doğası, denizi, tarihi tapınaklarıyla hem içinizi ısıtacak hem de sizi Uzak Doğu’nun gizemli dünyasına davet edecek.  Bangkok’ta çok sayıda Budist tapınakları gezebilir, Phuket’te denizin keyfini sürebilirsiniz.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir