Kış Aylarında İçinizi Isıtacak Tatil Rotaları

Kasım ayıyla birlikte kuzey yarım kürede kış iyice kendini hissettirmeye başladı. Yazın sıcaklığını, enerjisini, hafifliğini özler olduk. İşte bu özlemi gidermek için size kışın ortasında yazı yaşayabileceğiniz harika ülke ve şehirlerden oluşan yaz tatili noktalarını belirledik.

Yağmurdan, soğuktan, kalın giysilerden sıkıldıysanız, haydi zaman yaz tatili valizi hazırlayıp, yola çıkma zamanı. İşte kışın yaz tatili yapabileceğiniz 7 nokta…

Küba

Tabii ki ilk seçenek, dünyanın en farklı ülkesi olan Küba… Küba’da sadece yaz sıcaklığını değil, farklılıkların güzelliğini de bulacaksınız. Modern dünyanın çok fazla etkileyemediği, bozulmamış bir ülke olan Küba’da her yerde karşınıza çıkacak sokak şarkıcılarıyla eğlencenize eğlence katacaksınız. Küba’da hayat hiç pahalı değil, sadece uzun bir uçuşu göze almanız yeterli. Konaklama seçeneği de oldukça geniş, 5 yıldızlı otellerden şehir içlerindeki küçük otellere kadar konaklama için pek çok alternatif mevcut. Dünyanın en özel ülkesi olan Küba, kış aylarında tüm sıcaklığı ve eğlencesiyle sizi bekliyor. Küba için vize de gerekmiyor.

Güney Afrika

Güney AfrikaHem sıcak, hem heyecanlı, hem de alternatifi çok bol bir ülke. Neresi mi? Tabi ki Güney Afrika. Güney Afrika her biri farklı tatil alternatifleri sunan ve turizm merkezi olan 3 şehri ile size kış ortasında yazı yaşatmak için ideal bir ülke. Çok hareketli ve eğlenceli bir şehir olan Johannesburg, doğa gezilerine çıkabileceğiniz gazinolarıyla ünlü Sun City ve denizin ve tarihin keyfini süreceğiniz Cape Town. Güney Afrika, Türk vatandaşlarından 30 güne kadar da vize talep etmiyor.

Los Angeles-ABD

Meleklerin şehri Los Angeles, kış aylarında yaz tatili yapabileceğiniz en güzel şehirlerden biri. Dünyanın sanat, müzik ve film başkenti olan Los Angeles’ta Santa Monika, Hollywood, Beverly Hils, Çin Mahallesi, Westwood Village mutlaka görmeniz gereken noktalar arasında yer alıyor. Ayrıca dünyaca ünlü Malibu Beach, Venice Beach gibi plajlarında okyanus keyfi yapmadan dönmemek lazım. Ayrıca macera ve eğlenceyi sevenler için Universal Studios benzersiz bir deneyim sunuyor. Kendinizi çığlıklar atarken buluyorsunuz. Los Angeles diğer önerilerimize oranla oldukça pahalı bir şehir. Ama iyi bir planlamayla halledilemeyecek bir şey değil.

Dominik Cumhuriyeti

TatilÜlkemizde özellikle yarışma programlarıyla adını sıkça duyduğumuz Dominik Cumhuriyeti Karayipler’de bir ülke. Dominik, kışın soğuk ve yağmurundan bıkan misafirlerini; yaz kumsalları, el değmemiş koyları ve çeşitli hayvan türleriyle karşılıyor. Dominik Cumhuriyeti’nde konaklama için pek çok lüks seçenek mevut, konforlu konaklamanın yanı sıra, av tutkunları ya da dalmak isteyenler için de muhteşem alternatifler bulunuyor. Bu arada bir uyarı, otel ve uçak biletleri biraz pahalı. Türk vatandaşlarından vize istenmiyor.

Seyşeller

TatilKışın ortasında sımsıcak kumun ve Hint Okyanusu’nun tadını çıkarmak istiyorsanız en doğru adres Madagaskar’ın kuzeyinde yer alan Seyşeller. Doğanın en doğal haliyle size merhaba dediği, palmiye ağaçlarının gölgesinde bir tatil için Seyşeller uygun bir alternatif olabilir. Adadaki bitki ve hayvan türlerini UNESCO tarafından koruma altına alındığı Seyşeller, genellikle romantik tatil yapmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor, ama siz yalnız ya da en yakın arkadaşınızla da gidebilirsiniz tabii ki. Ada maceraperestleri de kendine çekecek özelliklere sahip, köpek balıklarıyla dalmak gibi heyecanlı aktiviteler yapmanız mümkün. Dalış için özel turlara katılabilir, Praslin Milli Parkı ve Aldabro Atolü‘nü ziyaret edebilirsiniz.

Dubai

TatilLüksün ve zenginliğin merkezi Dubai, yıl boyunca güneşin kendini hissettirdiği şehirlerden biri. Hem kısa uçuş süresi hem de sıcak iklimi ile kışın tatil için tercih edilecek en önemli kentlerden biri. Alışverişseverlerin gözdesi olan Dubai’de aradığınız ünlü ve önemli markalara uygun fiyatlı ulaşmanız çok kolay. Çölde safari yapıp, güneşin tadını çıkabilir ve bol bol alışveriş yapabilirsiniz. Özellikle de teknoloji ürünleri satın alabilirsiniz. Kış aylarında içinizi ısıtacak güneşiyle ve 4 saatlik uçuş süresiyle en güzel alternatiflerden biri.

Tayland

TatilKış ayında yaz tatili destinasyonları arasında tabii ki Tayland olmazsa olmaz. Tayland doğası, denizi, tarihi tapınaklarıyla hem içinizi ısıtacak hem de sizi Uzak Doğu’nun gizemli dünyasına davet edecek.  Bangkok’ta çok sayıda Budist tapınakları gezebilir, Phuket’te denizin keyfini sürebilirsiniz.

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir