Keşif için Kuzuluk Termal Tatili

Termal turizm ülkemizde son yıllarda hızlı bir gelişim içerisinde. Esasında turizm potansiyelinin çok azını yansıtabilen ülkemiz Marmara bölgesinin, Sakarya ili sınırları içerisinde bulunan Kuzuluk beldesi yavaş yavaş gözde bir termal nokta olma yolunda ilerliyor. Akyazı ilçesine bağlı olan Kuzuluk’a il ve ilçe merkezinden ulaşım bir hayli kolaydır. Genelde Kafkas ve Karadeniz göçmenlerinin bulunduğu belde; termal tesisleri, doğal eğlence alanları ile misafirlerini dört mevsim bekliyor.

MEDION Digital Camera

Kuzuluk’a ziyaretlerim periyot esasına göre gelişmiyor. Üzülerek bu ziyaretlerim de günümüze doğru yaklaştıkça, yeşil alanların tahrip olduğunu görüyorum. O devasa tümseklerde her geçen gün yeni bir taş yığını filizleniyor. Buna bir gün bir sınırlama gelmesini temenni ediyor ve sizlere kuzuluk hakkında küçük ipuçları vermeye başlıyorum.

MEDION Digital Camera

Kuzuluk geniş bir vadinin arasına inşa edilmiş yeşilliğe doyabileceğiniz bir yer. Araçlarla vadinin en yukarısına kadar çıkabilir, kiremitte balık sefasını gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bu tabiatta ekzozun yeri yok diyorsanız kros yapabilir uzun süreli oksijen deposu yapabilirsiniz. Ancak buraya gelmişken kiremitte balık ve semaver çayı tavsiyemdir. Sizlere mekan önermek isterdim ama favori mekanım kısa bir süre önce kapandı ve diğerleri de az çok yerini tutuyor..

MEDION Digital Camera

Kuzuluk ile ilgili sizinle paylaşmaktan sıkılmayacağım tek şey yeşillik… Şu müthiş örtüye, sanayinin adım adım yayıldığı Marmara da rastlamak mümkün mü? İşte tam da burada mümkün..

MEDION Digital Camera

Kuzuluk’ta vadiye çıktıktan sonra derin bir sükûnet sizleri bekliyor. Burada saatlerce oturup ihmal ettiğiniz yazarların satırlarını zevkle okuyabilirsiniz. Yalnız ilk önce, akıllı telefonlarınızı kapatın. Burada bile elinden düşürmeyen insanlar var. Semaver çayından bir yudum alın ve sessizliği dinleyin. Bu sessizlik öyle huzur veriyor ki sizlere, tatilinizi neden bol yıldızlı oteller yerine burada geçirdiğinizi anlıyorsunuz.

MEDION Digital Camera

Bölgenin termal özelliklerine girmeden önce boğazına düşkün biri olarak birkaç ipucu vereceğim sizlere. Apartınıza ya da otelinize yerleşmeden önce eliniz boş dönmeyin derim, çarşıda tamamen doğal bir çok ürün sizleri bekliyor. Süt ürünlerinden sucuklara reçellere gözlemelere ve dalından yeni koparılmış meyvelere… Özellikle fındık bölgede bir hayli gözde…

Evet, fotoğrafta gördüğünüz üzere kuzuluk sadece doğal yiyecek alanı olarak inşa edilmemiştir. Buraya diğer beldelerden ayıran fark yer altında gizli. Kuzuluk kaynakları pek çok ve türlü sıcaklıkdadır. 70 dereceye kadar yükselir. Özel bir şirket tarafından işletilmektedir. Suyun içeriğinde CO2‘nin serbest olarak bulunuşu içimini kolaylaştırır, karaciğer ve safra kesesi hastalıklarında  mide, böbrek,  ve romatizmal hastalıklarda faydalıdır. Ayrıca cilt, egzama ve sedef hastalıklarında da faydalıdır. Sıcaklığı 37-80 derece arasındadır.

Konaklama konusunda seçim sizlere kalmış isterseniz devre mülklere yönelebilir isterseniz de otellerde bulunabilirsiniz.

MEDION Digital Camera

MEDION Digital Camera

Burada geçireceğiniz süre içerisinde bisiklet ve mobilet kiralayarak belde içerisinde keşif yapmanız mümkün. Bir kez olsun burayı ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Bir başka yazıda görüşmek üzere…

Otelle İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Ucundan tutmak istedim edebiyati.. Bir parçasi olmak kağidin, kalemin.. Eskisehirliyim, Bursa da ikamet ederim.. Lisede girdi zehir ruhuma, o gün bugün gördüklerimi kalemle resmederim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir