Kemer’de Yer Alan Büyüleyici Koylar ve Plajlar

Antalya'nın en güzel koy ve plajlarını bünyesinde barındıran Kemer...

Büyüleyici doğasıyla size muhteşem bir tatil deneyimi yaşatacak harika bir yerdir. Tatil denilince sizin de aklınıza plaj ve koylar geliyorsa gitmek için en doğru bir adres Kemer‘dir. Işıl ışıl deniziyle farklı alternatifleri içinde barındıran bu tatil beldesi, doğal güzelliğini korumak için büyük çaba sarf etmektedir. Bu nedenle yılın her ayı temiz bir yapıya sahip olan Kemer plajları, yerli ve yabancı misafirlerin beğenisini toplar.

Burada denize girmenin dışında farklı aktivitelerde de bulunabilirsiniz. Denizin ve sörfün tadını en iyi çıkarabileceğiniz yerdir. Ayrıca gece hayatını doyasıya yaşayıp eğlenceyi doruklarda hissedeceksiniz.

Tabii bir de doğanı  ve denizin yanında yörenin tarihi ve kültürel atmosferini tadabilirsiniz. Eğer vaktiniz varsa ve keşfetmeyi seviyorsanız Kemer’de gezmeniz gereken birkaç tarihi yer ismi de verelim: Bölgedeki tek Selçuklu yapısı Selçuklu Av Köşkü’nü gezebilirsiniz. Bir de antik şehirlerden Phaselis Antik Kenti, Idyros Antik Kenti ve Olympos Antik Kenti gezebileceğiniz yerlerdendir.

Keşif duygunuz üst seviyedeyse plajları ve koyların tadını çıkardıktan sonra yörenin efsanevi yaylarını da gezebilirsiniz. Yanartaş ve Üçoluk Yaylası  Akdeniz’in en güzel yaylalarındandır.

Sıkılmadan tatilinizi yapabileceğiniz Kemer’de yer alan plaj ve koyları sizin için derledik.

1- Phaselis Koyu

2- Ayışığı Koyu

3- Maden(Atbükü) Koyu

4- Alacasu Koyu

5- Boncuk Koyu

6- Kleopatra Koyu

7- Bostanlık Koyu

8- Kemer Plajı

9- Beldibi Plajı

10- Tekirova Plajı

11- Çıralı Plajı

12- Çamyuva Plajı

13- Göynük Plajı

14- Kiriş Plajı

15- Tekirova Bükü

16- Beycik Bükü

17- Mehmetali Bükü

Kaynak: visitkemer.com.tr

Ürünle İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Paylaşım
Önceki yazıyı okuyun:
Kadir Çöpdemir’in Paris Aşkı

Türkiye’nin ilk özel radyosu Süper FM’in ilk DJ’i olarak hayatımıza giren Kadir Çöpdemir, radyocu kimliğinin yanı sıra TV programcısı ve...

Kapat