Kaz Dağlarında Ufak Bir Meditasyon

Antik Yunan Mitolojisi’nde sayısız hikayeye ve en ünlü mitolojik karakterlere ev sahipliği yapmış olan Kaz Dağları, aynı zamanda günümüzün en popüler meditasyon lokasyonlarından bir tanesi! Dünyanın oksijen seviyesi en yüksek yerlerinden biri olan Kaz Dağları’nın, büyüleyici ve bir o kadar da dinlendirici atmosferi sizi bekliyor!

Derin Bir Nefes Alıyoruz!

Meditasyon ve nefes ayrılmaz bir ikili. Derin bir nefes almak içinse en doğru yer hiç kuşkusuz doğanın kalbi! Alplerden sonra %21.9’luk oksijen oranı ile dünyanın en yüksek oksijen seviyesine sahip olan Kaz Dağları, misafirlerine dinlendirici bir meditasyon ortamı sunuyor. Eğer yolunuz Kaz Dağları’na düşerse ilk yapmanız gereken mutlaka derin bir nefes almak bizden söylemesi!

1993 yılında Milli Park statüsüne sahip olan bu bölge, flora ve fauna çeşitliliği ile tüm doğa severlerin ilgisini ve sevgisini çoktan kazanmış. Doğal yer altı ve yer üstü su kaynakları, eşsiz bitki örtüsüyle Kaz Dağları önemli bir ekosisteme sahiptir.

Doğa, Mitoloji ve Kültür İç İçe

Kuzey Ege’nin Biga Yarımadası üzerinde, Çanakkale ve Balıkesir illerinin birleştiği yerde bulunan Kaz Dağları, Akdeniz ve Ege kültürünün birleştiği bir noktada yer alıyor. Hem büyüleyici doğası ve zengin kültürü hem de mitolojik kimliği ile tüm ziyaretçilerini kendine hayran bırakmayı başaran bölge turistlerin de ilgisini çekmeyi başarıyor.

blank

Homeros’un ünlü eseri İlyada Destanı’nda İda Dağı’ndan, diğer adıyla Kaz Dağları’ndan bol bol söz ediliyor. Zeus’un doğduğu yer olan Kaz Dağları, Yunan mitolojisinin diğer tanrı ve tanrıçalarının hikayelerine de ev sahipliği yapıyor. Zeus, karısı Hera ile bu dağ üzerinde evlenirken, Paris bu dağlarda çobanlık yapıyor ve sebep olduğu ünlü Truva Savaşını, tanrılar, bu dağ üzerinden seyrediyor.

Meditasyon ve Yoga İçin En Doğru Lokasyon: Kaz Dağları

Hepimiz zaman zaman şehrin karmaşası ve gürültüsünden biraz olsun uzaklaşmak isteyebiliyoruz. İçsel dünyamıza huzur dolu bir yolculuk yapmak için en keyifli yöntemlerden birkaçı; spor, egzersiz, yoga ve çeşitli meditasyon seansları. Jolly Tur’un Yoga Kampı Kaz Dağları ise yoga severler için oldukça keyifli ve huzurlu bir alternatif. Doğa’nın kalbinde yer alan Kaz Dağları’nda güzel bir hafta sonu geçirirken dinlendirici yoga ve meditasyon seanslarıyla ruhunuz huzur bulacak.

Jolly Tur Yoga Kampı Kaz Dağları

İlk Gün 

Sabah otele ulaştıktan sonra sağlıklı ve nefis bir kahvaltı sizleri bekliyor olacak. Kahvaltı menüsünde bolca yeşillik, yumurta, zeytin, peynir, tereyağı ve bal olacak. Kahvaltının ardından zaman size ait. İster bir ağacın altında kitabınızın sayfalarını karıştırın, isterseniz odanıza çekilip dinlenin ya da doğada minik bir keşfe çıkın.

blank

İlk Yoga Dersi 

İlk yoga dersinde Deniz Hoca yumuşacık bir yoga dersiyle sizlerle beraber olacak. Ruhunuzun sihirli alanına yoga aracılığıyla ulaşıp bedeninizi ve zihninizi bir nevi dönüştürecek. Yoganın bıraktığı tatlı masaj etkisiyle tekrar canlanıp günün geri kalanında kendinizi harika hissedeceksiniz.

Yüz Yogası

Beş çayının ardından yüz yogasıyla devam edeceksiniz. Yüz yogasında Canay Hoca size yüzünüzdeki kolajen oranını artırmanın yolunu öğretecek. Bu yönteme kamp sonunda da devam ederseniz yüzünüzün gençleştiğini fark edebilirsiniz.

blankErtesi güne hafif ve zinde uyanmak için çorbalar, zeytinyağlılar ve salatalardan oluşan akşam yemeğiyle devam edeceksiniz. Akşam yemeğinden sonra sizi, kendi sessizliğinize davet edecek hoş bir etkinlik bekliyor olacak. Sürprizi bozmak istemiyoruz.

Kamp Süresince

Kamp süresince Kaz Dağlarının yeşil ve ferah doğasında yürüyüşler yapıp, yoga ile ruhunuzu doyasıya dinlendirebilirsiniz. Kampın son gecesi kamp ateşi çevresinde şarkılar ve sohbetlerle güzel saatler sizi bekliyor olacak.

Siz de Yoga Kampı Kaz Dağları turuna katılmak isterseniz buraya tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir