Kaz Dağlarında Ufak Bir Meditasyon

Antik Yunan Mitolojisi’nde sayısız hikayeye ve en ünlü mitolojik karakterlere ev sahipliği yapmış olan Kaz Dağları, aynı zamanda günümüzün en popüler meditasyon lokasyonlarından bir tanesi! Dünyanın oksijen seviyesi en yüksek yerlerinden biri olan Kaz Dağları’nın, büyüleyici ve bir o kadar da dinlendirici atmosferi sizi bekliyor!

Derin Bir Nefes Alıyoruz!

Meditasyon ve nefes ayrılmaz bir ikili. Derin bir nefes almak içinse en doğru yer hiç kuşkusuz doğanın kalbi! Alplerden sonra %21.9’luk oksijen oranı ile dünyanın en yüksek oksijen seviyesine sahip olan Kaz Dağları, misafirlerine dinlendirici bir meditasyon ortamı sunuyor. Eğer yolunuz Kaz Dağları’na düşerse ilk yapmanız gereken mutlaka derin bir nefes almak bizden söylemesi!

1993 yılında Milli Park statüsüne sahip olan bu bölge, flora ve fauna çeşitliliği ile tüm doğa severlerin ilgisini ve sevgisini çoktan kazanmış. Doğal yer altı ve yer üstü su kaynakları, eşsiz bitki örtüsüyle Kaz Dağları önemli bir ekosisteme sahiptir.

Doğa, Mitoloji ve Kültür İç İçe

Kuzey Ege’nin Biga Yarımadası üzerinde, Çanakkale ve Balıkesir illerinin birleştiği yerde bulunan Kaz Dağları, Akdeniz ve Ege kültürünün birleştiği bir noktada yer alıyor. Hem büyüleyici doğası ve zengin kültürü hem de mitolojik kimliği ile tüm ziyaretçilerini kendine hayran bırakmayı başaran bölge turistlerin de ilgisini çekmeyi başarıyor.

Homeros’un ünlü eseri İlyada Destanı’nda İda Dağı’ndan, diğer adıyla Kaz Dağları’ndan bol bol söz ediliyor. Zeus’un doğduğu yer olan Kaz Dağları, Yunan mitolojisinin diğer tanrı ve tanrıçalarının hikayelerine de ev sahipliği yapıyor. Zeus, karısı Hera ile bu dağ üzerinde evlenirken, Paris bu dağlarda çobanlık yapıyor ve sebep olduğu ünlü Truva Savaşını, tanrılar, bu dağ üzerinden seyrediyor.

Meditasyon ve Yoga İçin En Doğru Lokasyon: Kaz Dağları

Hepimiz zaman zaman şehrin karmaşası ve gürültüsünden biraz olsun uzaklaşmak isteyebiliyoruz. İçsel dünyamıza huzur dolu bir yolculuk yapmak için en keyifli yöntemlerden birkaçı; spor, egzersiz, yoga ve çeşitli meditasyon seansları. Jolly Tur’un Yoga Kampı Kaz Dağları ise yoga severler için oldukça keyifli ve huzurlu bir alternatif. Doğa’nın kalbinde yer alan Kaz Dağları’nda güzel bir hafta sonu geçirirken dinlendirici yoga ve meditasyon seanslarıyla ruhunuz huzur bulacak.

Jolly Tur Yoga Kampı Kaz Dağları

İlk Gün 

Sabah otele ulaştıktan sonra sağlıklı ve nefis bir kahvaltı sizleri bekliyor olacak. Kahvaltı menüsünde bolca yeşillik, yumurta, zeytin, peynir, tereyağı ve bal olacak. Kahvaltının ardından zaman size ait. İster bir ağacın altında kitabınızın sayfalarını karıştırın, isterseniz odanıza çekilip dinlenin ya da doğada minik bir keşfe çıkın.

İlk Yoga Dersi 

İlk yoga dersinde Deniz Hoca yumuşacık bir yoga dersiyle sizlerle beraber olacak. Ruhunuzun sihirli alanına yoga aracılığıyla ulaşıp bedeninizi ve zihninizi bir nevi dönüştürecek. Yoganın bıraktığı tatlı masaj etkisiyle tekrar canlanıp günün geri kalanında kendinizi harika hissedeceksiniz.

Yüz Yogası

Beş çayının ardından yüz yogasıyla devam edeceksiniz. Yüz yogasında Canay Hoca size yüzünüzdeki kolajen oranını artırmanın yolunu öğretecek. Bu yönteme kamp sonunda da devam ederseniz yüzünüzün gençleştiğini fark edebilirsiniz.

Ertesi güne hafif ve zinde uyanmak için çorbalar, zeytinyağlılar ve salatalardan oluşan akşam yemeğiyle devam edeceksiniz. Akşam yemeğinden sonra sizi, kendi sessizliğinize davet edecek hoş bir etkinlik bekliyor olacak. Sürprizi bozmak istemiyoruz.

Kamp Süresince

Kamp süresince Kaz Dağlarının yeşil ve ferah doğasında yürüyüşler yapıp, yoga ile ruhunuzu doyasıya dinlendirebilirsiniz. Kampın son gecesi kamp ateşi çevresinde şarkılar ve sohbetlerle güzel saatler sizi bekliyor olacak.

Siz de Yoga Kampı Kaz Dağları turuna katılmak isterseniz buraya tıklayın!

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir