Katar’da Çöl Safarisi

Arap yarımadasının doğusunda bulunan Katar, zengin topraklarıyla ziyaretçilerine esin kaynağı olmaya devam ediyor. Bu ülkeye gelerek yaşam boyu unutulmayacak bir deneyime adım atabilirsiniz. Katar, gerek hareketli gece hayatı gerekse kültürel etkinlikleriyle her mevsim pek çok kişiye ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Zira Katar’da her dönem denize girilip uçsuz bucaksız çöllerinde kamp ve safari yapılabiliyor. Katar ziyareti, meşhur çöllerinin sonsuz kalbinde macera yaşamadan asla tamamlanmış sayılmıyor. Bu nedenle Katar’a geldiğinizde mutlaka bir gününüzü Doha’dan arabayla 1 saatlik mesafede bulunan kum tepelerinde gezi yaparak geçirmelisiniz.

Kumlara Uzanan Otantik Bir Gezintiye Merhaba Deyin 

Katar’da çöl deneyiminizi kesinlikle büyülü ve maceraperest hale getirecek çok sayıda etkinlik bulunuyor. 4×4 jeep ve dört tekerli bisikletle (Quad bike) çöl safarilerine katılmak kesinlikle herkesin yapılacaklar listesinin üzerinde yer alıyor. Hangi gezinin size daha uygun olduğunu seçin ve eğlenceye başlayın. 4×4 araçlarla yapılan çöl safarileri, Arabistan’ın otantik havasını derinliklerine kadar keşfetmek için grup gezileri ile düzenleniyor. Bu şekilde, deneyimli çöl sürücülerinin güvenli ellerinde olunuyor. Ayrıca turlar kapsamında otelinizden alınıp geri bırakılacağınız için geri kalan hiçbir şey hakkında endişelenmenize de gerek kalmıyor.

Doha’nın modern ve şık gökdelenlerine güle güle deyin ve dalgalanmış kum tepelerine vuran pırıl pırıl güneşe selam verin. İster yarım günlük ister tam günlük bir tur seçmiş olun, engebeli ancak heyecan verici bir yolculuk sizi bekliyor. Siz sadece emniyet kemerinizi takın ve bu adrenalin yükseltici deneyiminin tadını çıkarın.

Katar’ın Doğal Güzelliklerine Tanık Olun

Kumdan duvarlarda eğimli dikey sürüşlerden sonra sürücüler, sizi Katar’daki muhteşem İç Deniz’e götürüyor. Katar’ın en iyi hazinelerinden biri olan Horor Al Adaid (İç Deniz), çarpıcı bir görünüm sunan geniş altın kum tepeleri ile çevrili bir doğal güzellikten oluşuyor. Bu noktaya geldiğinizde kameralarınızla çölün güzelliğini ölümsüzleştirebilirsiniz. Özellikle gün batımında Horor Al Adaid’in görüntüsü herkes için nefes kesici ve büyüleyici oluyor.

Şehre geri dönmeye başlamadan önce çadır kurularak barbekü yapılabiliyor. Bu esnada soğuk içeceklerin tadını çıkarıp turdaki gezginlerle sosyalleşebiliyorsunuz. Ayrıca, çölde yaşamın farklı bir yüzünü görmek için Quad biking yapmak da başka bir dikkat çekici deneyim olabiliyor. Sınırları olmayan 4 tekerlekli bir bisikleti sürerken muazzam bir özgürlük hissi yaşayacak ve rüzgarın fısıltısını saçlarınızda hissedeceksiniz. Kısa sürede kendinizi herkesten uzak, kum tepelerinin arasında bir macerada bulacaksınız. İşte buna Katar çölünün heyecanını canlı canlı yaşamak diyoruz!

Jolly Tur ile Katar’da çölde safari yapmak için tıkla! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir