Katar’da Alışveriş

Dünyanın yeni gözdesi Katar mimarisi, sanat galerileri, müzeleri, turistik tesisleri ve alışveriş merkezleriyle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Farklı güzellikleriyle dikkat çeken Katar’da alışveriş merkezlerinin dizaynları kadar içerisinde bulunan dünyaca ünlü markalar da dikkat çekiyor. Giyimden kozmetiğe, elektronikten antika eşyalara kadar aradığınız her şey bir arada bulunuyor. Her bütçeye uygun yöresel ürünlerin sergilendiği mekanlar sayesinde Katar’dan eli boş dönmeniz mümkün değil gibi görünüyor.

Katar’da alışveriş merkezleri dışında meydanlar ve sokaklarda yerel ürünler satan tezgahlar kurulur. Bu yerel satıcılar ülkeye renkli bir hava verir. Alışveriş tutkunları bu alanları da muhakkak gezmeli.

Jolly ile Katar turları için tıkla! 

Peki ne nerede bulunur, ne nereden alınır diye merak ediyor musunuz? İşte size hem keyifli hem de akıllı bir alışveriş yapabileceğiniz rotalar.

Katar’ın En Ferah Alışveriş Merkezi Mall of Katar

Şehirden epey uzak bir yerde olmasına rağmen çok rağbet gören, her gün ve saatte kalabalık olan bir alışveriş merkezidir. Mall of Katar’da Amerikan menşeili The Cheesecake Factory ve İtalyan Eataly restoranların ilk şubeleri burada açılmıştır. Bu restoranlar dışında da alışveriş merkezinde ülkenin en iyi restoranlarını bulabilirsiniz.

İki katlı olan alışveriş merkezi, lüks mağaza ve restoranlar ve  Oasis isimli tropik orman görünümlü bir alandan oluşur. Ortada orman temasının olması alışveriş merkezini ferah ve gezmesi keyifli bir alana çevirmiştir. Dünyaca ünlü markalar dışında Türk tekstil markalarını da burada bulabilirsiniz.

Rüya Gibi Bir Alışveriş Merkezi Villago

Açık hava dizaynını Venedik mimarisiyle birleştiren Villago; mutlaka gidilmesi gereken alışveriş merkezlerinden biri. Birbirinden lüks markaların yer aldığı merkezin içerisinde gondol sefası yapabilir, gölet manzarası eşliğinde yemek yiyebilirsiniz. Çocuklar için eğlence parklarının da bulunduğu alışveriş merkezinin tek kat üzerine inşa edilmiş olması aradığınız mağazayı bulmanızda kolaylık sağlıyor.

Yöresel Alışveriş Tercih Edenlerin Adresi Falcon Souk

Katar’da alışveriş diğer ülkelere nazaran tam bir şölen havasında. Özellikle de yerel ürünlerin satıldığı ve alışverişi eğlenceyle bütünleştirmiş bir merkez olan Falcon Souk ziyaretçilerini büyülüyor. Hediyelik eşya alacakların mutlaka ziyaret etmesi gereken merkezde şahin eğiticileri görsel bir ziyafet sunuyor. Yerel figürler kullanılarak tasarlanmış ev eşyaları kadar yine yöreye özel kıyafet ve heybeleri bu alışveriş merkezinde bulabilirsiniz.

Katar’da Alışveriş İncisiz Olmaz

Takı alışverişi yapmak istiyorsanız Katar’da hem uygun fiyatlı hem de kaliteli inciler bulabilmek mümkün. Old Souq bölgesinde 15 dükkanlık bir pasajda birbirinden güzel tasarımları bir arada bulabilirsiniz. İnci kolyeler, küpeler ve bilekliklerin bulunduğu pasajda değerli taşlardan tasarlanmış aksesuarlar da yer alıyor. Ayrıca yöreye ait fotoğraf ve çerçeveleri yine pasajın etrafındaki dükkanlardan alabilirsiniz.

Katar’ın En Büyük Elektronik Mağazası Sharaf Dg

Elektronik eşya satan bir mağazalar zinciri olan Sharaf Dg; Umman, Dubai gibi Arap emirliklerinden sonra Katar’da da müşterileriyle buluşuyor. Bilgisayarlardan televizyonlara, cep telefonlarından küçük ev aletlerine kadar her şeyi bulabileceğiniz bu mağaza Katar’da ilk uğranılması gereken alışveriş mağazalarının başında yer alıyor. İleri teknoloji elektronik eşyaları burada piyasaya oranla daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Jolly ile Katar turlarına çıkmak için tıkla! 

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Hem öğrenci hem gezgin... En büyük tutkusu gezdiği yerlerden küçük hatıralar alıp onlar için küçük hikayeler yazmaktır. Hedefi 30 yaşına kadar 100 şehir görebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir