Katar’da Alışveriş

Dünyanın yeni gözdesi Katar mimarisi, sanat galerileri, müzeleri, turistik tesisleri ve alışveriş merkezleriyle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Farklı güzellikleriyle dikkat çeken Katar’da alışveriş merkezlerinin dizaynları kadar içerisinde bulunan dünyaca ünlü markalar da dikkat çekiyor. Giyimden kozmetiğe, elektronikten antika eşyalara kadar aradığınız her şey bir arada bulunuyor. Her bütçeye uygun yöresel ürünlerin sergilendiği mekanlar sayesinde Katar’dan eli boş dönmeniz mümkün değil gibi görünüyor.

Katar’da alışveriş merkezleri dışında meydanlar ve sokaklarda yerel ürünler satan tezgahlar kurulur. Bu yerel satıcılar ülkeye renkli bir hava verir. Alışveriş tutkunları bu alanları da muhakkak gezmeli.

Jolly ile Katar turları için tıkla! 

Peki ne nerede bulunur, ne nereden alınır diye merak ediyor musunuz? İşte size hem keyifli hem de akıllı bir alışveriş yapabileceğiniz rotalar.

Katar’ın En Ferah Alışveriş Merkezi Mall of Katar

Şehirden epey uzak bir yerde olmasına rağmen çok rağbet gören, her gün ve saatte kalabalık olan bir alışveriş merkezidir. Mall of Katar’da Amerikan menşeili The Cheesecake Factory ve İtalyan Eataly restoranların ilk şubeleri burada açılmıştır. Bu restoranlar dışında da alışveriş merkezinde ülkenin en iyi restoranlarını bulabilirsiniz.

İki katlı olan alışveriş merkezi, lüks mağaza ve restoranlar ve  Oasis isimli tropik orman görünümlü bir alandan oluşur. Ortada orman temasının olması alışveriş merkezini ferah ve gezmesi keyifli bir alana çevirmiştir. Dünyaca ünlü markalar dışında Türk tekstil markalarını da burada bulabilirsiniz.

Rüya Gibi Bir Alışveriş Merkezi Villago

Açık hava dizaynını Venedik mimarisiyle birleştiren Villago; mutlaka gidilmesi gereken alışveriş merkezlerinden biri. Birbirinden lüks markaların yer aldığı merkezin içerisinde gondol sefası yapabilir, gölet manzarası eşliğinde yemek yiyebilirsiniz. Çocuklar için eğlence parklarının da bulunduğu alışveriş merkezinin tek kat üzerine inşa edilmiş olması aradığınız mağazayı bulmanızda kolaylık sağlıyor.

Yöresel Alışveriş Tercih Edenlerin Adresi Falcon Souk

Katar’da alışveriş diğer ülkelere nazaran tam bir şölen havasında. Özellikle de yerel ürünlerin satıldığı ve alışverişi eğlenceyle bütünleştirmiş bir merkez olan Falcon Souk ziyaretçilerini büyülüyor. Hediyelik eşya alacakların mutlaka ziyaret etmesi gereken merkezde şahin eğiticileri görsel bir ziyafet sunuyor. Yerel figürler kullanılarak tasarlanmış ev eşyaları kadar yine yöreye özel kıyafet ve heybeleri bu alışveriş merkezinde bulabilirsiniz.

Katar’da Alışveriş İncisiz Olmaz

Takı alışverişi yapmak istiyorsanız Katar’da hem uygun fiyatlı hem de kaliteli inciler bulabilmek mümkün. Old Souq bölgesinde 15 dükkanlık bir pasajda birbirinden güzel tasarımları bir arada bulabilirsiniz. İnci kolyeler, küpeler ve bilekliklerin bulunduğu pasajda değerli taşlardan tasarlanmış aksesuarlar da yer alıyor. Ayrıca yöreye ait fotoğraf ve çerçeveleri yine pasajın etrafındaki dükkanlardan alabilirsiniz.

Katar’ın En Büyük Elektronik Mağazası Sharaf Dg

Elektronik eşya satan bir mağazalar zinciri olan Sharaf Dg; Umman, Dubai gibi Arap emirliklerinden sonra Katar’da da müşterileriyle buluşuyor. Bilgisayarlardan televizyonlara, cep telefonlarından küçük ev aletlerine kadar her şeyi bulabileceğiniz bu mağaza Katar’da ilk uğranılması gereken alışveriş mağazalarının başında yer alıyor. İleri teknoloji elektronik eşyaları burada piyasaya oranla daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Jolly ile Katar turlarına çıkmak için tıkla! 

Hem öğrenci hem gezgin... En büyük tutkusu gezdiği yerlerden küçük hatıralar alıp onlar için küçük hikayeler yazmaktır. Hedefi 30 yaşına kadar 100 şehir görebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir