Katar ve Doğal Harikaları

Katar gezilecek yerler bakımından son zamanlarda popüler bir destinasyon haline geldi. İhtişamlı bir atmosfere ve tarihe sahip olan Katar, kültürel ve tarihi özellikleri ile öne çıkmakla birlikte farklı iklim özellikleri ile de misafirlerini şaşırtıyor. Katar hava durumu açısından yıllık yağışı az, sıcak çöl iklimine sahip bir ülke. Bu farklı coğrafyayı ve merak edilen Katar gezilecek yerleri sizin için bir araya getirdik.

Katar’da Muhteşem Bir İç Deniz: Khor Al Adaid!

Doha’nın 60 km uzağında yer alan Khor Al Adaid, ülkede bulunan doğa harikalarının başında geliyor. Bir iç deniz olan Khor Al Adaid, dünyadaki nadide noktalardan biri. Çünkü bu iç deniz çölün kalbinde yer alıyor. Khor Al Adaid, hem bu özellikleri hem de karakteristik ekosistemiyle UNESCO tarafından da tanınıyor.

Kalpleri Çalacak Manzaralar: Kum Tepeleri!

Katar’da doğanın ve çölün kalbine yapılan safarilerin bir parçası olabilirsiniz. Bu gezilerde günün saatine ve ışığın geliş açısına göre şekil değiştiren kum tepelerine bayılacaksınız. Özellikle gün doğumu ve gün batımında renklerin dans ettiği tepeler Katar’ın doğa harikalarının en bulunmaz örnekleri!

Çarpıcı Kaya Formasyonları: Ras Abrouq!

Katar’ın başkenti Doha’nın 70 km batısında yer alan Ras Abrouq kayalıklarının diğer ismi Zikrit. Rüzgarla şekillenen kireç taşlarından oluşan bu kayalıklar, mutlaka görülmesi gereken doğa harikalarının arasında yer alıyor. Dolunayın gökyüzünde izlendiği gecelerde muhteşem görüntüler vadeden Ras Abrouq, aynı zamanda kumlu plajlara ve vahşi geyiklere ev sahipliği yapıyor.

Derinlerde Gizli Bir Harika: Dahl Al Misfir Mağarası!

Katar’ın Rawdat Rasid bölgesinde yer alan Dahl Al Misfir mağarası, ülkenin en önemli doğa noktalarından biri. 40 metre derinlikte yer alan Dahl Al Misfir mağarası, yarımadanın merkezinde yer alan ve çöl gülleri adı verilen jeolojik olaya ev sahipliği yapıyor. Çöl gülleri, en basit tanımıyla gül şeklinde oluşmuş alçı kristal kümelerini tanımlıyor. Ayrıca mağaranın en derin noktasında ay ışığını anımsatan fosforlu bir ışıkla karşılaşmak mümkün oluyor.

Zengin Flora ve Fauna: Al Thakira Mangrovları!

Gelgit sonucu haliçlerde ve çamurlu kıyılarda oluşan ormanlar yani mangrovlar Katar’da muhteşem bir canlı çeşitliliğine ev sahipliği yapıyor. Al Khor şehrinin kuzeyinde yer alan Al Thakira mangrovları çöl içerisinde çarpıcı bir kontrast yaratan yeşil alanları ile öne çıkıyor. Bu alanda flamingodan balıkçıllara uzanan farklı türlerde kuş türleri yer alıyor. Göç dönemlerinde çok farklı kuş türlerini gözlemleyebileceğiniz, bitki örtüsünün büyüleyici güzelliğine kapılacağını Al Thakira Mangrovları’nı keşfetmeden sakın Katar’dan dönmeyin!

Katar’ın eşsiz doğasını görmek isterseniz Jolly’nin Katar turlarını tercih etmelisiniz!

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir