Katar Müzeleri ve Galerileri

Arap yarımadasında bir turizm cenneti olduğu kadar Katar müzeleri ve sanat galerileriyle de büyülüyor. İslam tarihinden tiyatrolara, mimariden modern tasarımlara kadar bir kültür mozaiği sunan ülke, adeta sizi mistik bir yolculuğa çıkarıyor. Opera binaları, kültür köyleri, galeriler, sanat evleri gibi farklı atmosferlerle sunulan muazzam kültür şenliği sizleri bekliyor. Geleneksel olarak tasarlanmış ve modern çizgilerle bütünleşmiş  şehir mimarisi daha adımınızı atar atmaz sizi içine çekiyor.

skytowers

Yeni Çağın Sanat Merkezi Katar

Müzeler ve sanat galerilerinde sadece yerli sanatçıların eserleri değil dünyanın bir çok yerinden sanatçılara ait eserler de sergileniyor. Katar değişen ve yenilenen dünyanın kültür merkezlerinden biri olmayı hedeflerken tiyatrodan fotoğrafçılığa, müzikten güzel sanatlara kadar her tarz entelektüel birikimi bir arada sunuyor. İşte size Katar’a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken müze ve sanat galerisi önerileri

city view

Katar Müzeleri Tarih Kokuyor

İslam sanatları müzesi; çok özel ve kıymetli eserlerin yer aldığı müze eşsiz atmosferiyle de adeta büyülüyor. Denizin içine doğru yapay bir yarım adanın üzerine kurulan müzede; kraliyet ailesinin uzun yıllardır farklı ülkelerden topladığı el yazmalar, seramikler, kilimler gibi eserler sergileniyor. Orta Asya’nın bir çok ülkesinden toplanan ve yüzyıllar öncesine ait eserleriyle İslam dünyasını yansıtan  en kapsamlı müze olarak biliniyor.

Sheikh Faisal Bin Qassim Al Thani müzesi; dajha çok para, tüfek, kılıç, otomobil gibi özel ve metal eşyaların sergilendiği bir müze olarak karşınıza çıkıyor. Dönemlere ait desenler ve işlemeler oldukça dikkat çekiyor. Şehir merkezine ulaşımı oldukça kolay bu müzede 15000’den fazla eser bir arada sergileniyor.

museum

Mathaf Arab Of modern müzesi, Arap dünyasının önemli sanatçılarının resmettiği tablolardan oluşuyor. Müze şehir merkezinin 45 dakika kadar uzak bir bölgesinde bulunuyor. Modern tasarım tabloları görmek ve kesinlikle bu zahmete değer diyenler için ziyaret edilmesi gereken müzeler arasında yer alıyor.

museum 2

Modern Sanatın Merkezi Katar

Fire Station Artist in Residence Katar’ın en önemli sanat galerinin başında geliyor. Muhteşem resimlerin ve heykellerin bir arada bulunduğu galeride Picasso’nun eserlerini görmek mümkün, ayrıca galeri yakınında bulunan ve birbirinden nefis menüler sunan restoranlarla uzunca bir vakit geçirme imkanı sağlıyor.

city night view

Qm Gallery Al Rıwaq sanat galerisi; sıra dışı ve etkileyici resimlere ev sahipliği yapıyor. Topraktan heykellerin yer aldığı galeride deniz hayvanlarına ait figürler de oldukça dikkat çekiyor.

Katar’da müzeler ve sanat galerileri gezmekle bitmiyor. Katara sanat köyü, Albahie Auction  House görülmeden dönülmemesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Jolly Tur ile Katar turları için tıkla!

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Sporcu, Aşçı, Barista ve Blogger. O değil de çok ilginç özelliklerim var fakat daha ben bile ne kadarını keşfettim emin değilim. Varsa bildiğiniz ya da gördüğünüz, feel free to share ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir