Katar Müzeleri ve Galerileri

Arap yarımadasında bir turizm cenneti olduğu kadar Katar müzeleri ve sanat galerileriyle de büyülüyor. İslam tarihinden tiyatrolara, mimariden modern tasarımlara kadar bir kültür mozaiği sunan ülke, adeta sizi mistik bir yolculuğa çıkarıyor. Opera binaları, kültür köyleri, galeriler, sanat evleri gibi farklı atmosferlerle sunulan muazzam kültür şenliği sizleri bekliyor. Geleneksel olarak tasarlanmış ve modern çizgilerle bütünleşmiş  şehir mimarisi daha adımınızı atar atmaz sizi içine çekiyor.

skytowers

Yeni Çağın Sanat Merkezi Katar

Müzeler ve sanat galerilerinde sadece yerli sanatçıların eserleri değil dünyanın bir çok yerinden sanatçılara ait eserler de sergileniyor. Katar değişen ve yenilenen dünyanın kültür merkezlerinden biri olmayı hedeflerken tiyatrodan fotoğrafçılığa, müzikten güzel sanatlara kadar her tarz entelektüel birikimi bir arada sunuyor. İşte size Katar’a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken müze ve sanat galerisi önerileri

city view

Katar Müzeleri Tarih Kokuyor

İslam sanatları müzesi; çok özel ve kıymetli eserlerin yer aldığı müze eşsiz atmosferiyle de adeta büyülüyor. Denizin içine doğru yapay bir yarım adanın üzerine kurulan müzede; kraliyet ailesinin uzun yıllardır farklı ülkelerden topladığı el yazmalar, seramikler, kilimler gibi eserler sergileniyor. Orta Asya’nın bir çok ülkesinden toplanan ve yüzyıllar öncesine ait eserleriyle İslam dünyasını yansıtan  en kapsamlı müze olarak biliniyor.

Sheikh Faisal Bin Qassim Al Thani müzesi; dajha çok para, tüfek, kılıç, otomobil gibi özel ve metal eşyaların sergilendiği bir müze olarak karşınıza çıkıyor. Dönemlere ait desenler ve işlemeler oldukça dikkat çekiyor. Şehir merkezine ulaşımı oldukça kolay bu müzede 15000’den fazla eser bir arada sergileniyor.

museum

Mathaf Arab Of modern müzesi, Arap dünyasının önemli sanatçılarının resmettiği tablolardan oluşuyor. Müze şehir merkezinin 45 dakika kadar uzak bir bölgesinde bulunuyor. Modern tasarım tabloları görmek ve kesinlikle bu zahmete değer diyenler için ziyaret edilmesi gereken müzeler arasında yer alıyor.

museum 2

Modern Sanatın Merkezi Katar

Fire Station Artist in Residence Katar’ın en önemli sanat galerinin başında geliyor. Muhteşem resimlerin ve heykellerin bir arada bulunduğu galeride Picasso’nun eserlerini görmek mümkün, ayrıca galeri yakınında bulunan ve birbirinden nefis menüler sunan restoranlarla uzunca bir vakit geçirme imkanı sağlıyor.

city night view

Qm Gallery Al Rıwaq sanat galerisi; sıra dışı ve etkileyici resimlere ev sahipliği yapıyor. Topraktan heykellerin yer aldığı galeride deniz hayvanlarına ait figürler de oldukça dikkat çekiyor.

Katar’da müzeler ve sanat galerileri gezmekle bitmiyor. Katara sanat köyü, Albahie Auction  House görülmeden dönülmemesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Jolly Tur ile Katar turları için tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir