Karadeniz Yaylalarına Çıkmadan Bunları Okuyunuz!

Yeryüzünde cennet varsa eğer fazla uzağa gitmenize gerek yok, bunlardan bir tanesi Türkiye’de… Karadeniz kıyıları bahar ve yaz aylarında yeni misafirlerini karşılamaya hazırlanıyor.

Toplam 8.350 km. uzunluğunda, Türkiye sınırları içinde Bulgaristan ile komşu Kırklareli ilinden başlayan ve Gürcistan ile komşu Artvin iline kadar uzanan Karadeniz kıyılarına yapılan turistik geziler, genellikle Bartın, Kastamonu veya Sinop’tan başlıyor ve Gürcistan’ın başkenti Batum’a kadar uzanıyor. Özellikle doğanın coştuğu bahar aylarında ve serin havası nedeniyle yaz aylarında yoğun olarak tercih edilen Karadeniz turları, deniz tatiline karşı önemli bir alternatif oluyor.

Batı Karadeniz Turları

İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Denizli ve Kayseri gibi illerden çıkış yapılan Batı Karadeniz turları, Karabük veya Safranbolu ile başlıyor. Genellikle 1 veya 2 gece konaklamalı yapılan bu turlar; Amasra, Kastamonu veya Sinop gezisi ile son buluyor.

Daha çok hafta sonlarında doğaya kaçmak amacıyla yapılan bu gezilerde Bartın, Karabük ve Amasra sahilleri, Kastamonu yaylaları, Safranbolu Evleri ve tarihi çarşısı Arasta, Sinop Kalesi ve Sabahattin Ali’nin “Aldırma Gönül-Mapushane Türküsü” adlı şiirini yazdığı ünlü Sinop Hapishanesi görülecek yerler arasında bulunuyor.

Doğu Karadeniz Turları

Uçak veya otobüs ile tercih edilebilen Doğu Karadeniz turları ise Sinop veya Samsun’dan başlıyor. Vize serbestisi nedeniyle Gürcistan’ın başkenti Batum‘a da günlük olarak geçilebilen bu turlar, genellikle en az 4 gece-5 gün sürüyor. Samsun Bandırma Vapuru ve Gazi Müzesi görüldükten sonra Ordu-Giresun üzerinden Tirebolu Çay Fabrikası geziliyor. Sonrasında ise muhteşem Trabzon, Rize ve Artvin yaylaları gezisi başlıyor.

Trabzon’da Uzungöl, Maçka Şolma, Sis Dağı, Mavura, Çakırgöl ve Kiraz yaylaları; Rize’de ünlü Ayder ve Pokut yaylaları, Fırtına Vadisi; Çamlıhemşin’de bulunan Amlakit, Palovit, Çeymakçur, Kavron ve Tromit yaylaları ve Artvin’de ise Yaylalar Köyü ile birlikte Karagöl, Kafkasör, Yanlızçam, Bilbilan ve Gorgit yaylaları büyülüyor.

Bol oksijeni, deniz seviyesinden ortalama 1500 m.’yi geçen yükseklikleri ve inanılmaz güzellikteki doğası ile tura katılan herkesi adeta sarhoş ediyor. MS 395 yılında inşa edildiği sanılan Sümela Manastırı ise Hıristiyan inancına göre Meryem Ana’nın göğe yükseldiği ay olduğuna inanılan ağustosta sizleri şenliklerle karşılıyor.

Jolly Tur’un tüm Karadeniz turlarını incelemek için tıklayınız.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir