Telefonları Sessize Alalım: Kaçkar Dağları Eteklerindeki Muhteşem Göller

Türkiye’nin doğa harikası Kaçkar Dağları ve onun muhteşem gölleri… Kaçkar Dağları eteklerinde yer alan ve keşfedilmeyi bekleyen gölleri sizler için derledik. Belki daha önce Karadeniz turu yaptınız ve bu doğa harikalarını ziyaret ettiniz. Belki de adını ilk kez şimdi duyacaksınız. Her iki seçenekte de, bu göllere ve manzaralarına hayran kalacak, tekrar tekrar gitmek isteyeceksiniz. Karadeniz mutfağı ile birlikte tadına doyamayacağınız bu muhteşem göller eşliğinde farklı bir Karadeniz gezisine çıkıyoruz.

Kaçkar Dağları

Kaçkar Dağları, Türkiye’nin kuzeyinde, Doğu Karadeniz sahili boyunca uzanan ve Kuzey Anadolu Dağları’nın doğudaki bölümünü oluşturan sıra dağlardır. Kaçkar Dağları zirveyi Kavrun ile görür ve buradaki yükseklik 3932 metredir. 1994 yılında milli park ilan edilen Kaçkar Dağları, Rize ili Çamlıhemşin ilçesi sınırları içinde başlar ve ,  Artvin’in Yusufeli ilçesine kadar devam eder. Fotoğrafçılık, dağcılık, kaya tırmanışı, kayak, rafting gibi bir çok aktiviteye ev sahipliği yapan Kaçkar Dağları, irili ufaklı muhteşem gölleriyle de bir dünya harikası olduğunu ispatlıyor.

Karagöl / ARTVİN

Türkiye’nin muhteşem gölleri sıralaması yaptığımızda şüphesiz Artvin’in Karagöl‘ü ilk sırada yer alır. Saklı cennet olarak adlandırılan Artvin’in Borçka ilçesinde yer alan Karagöl, Karadeniz’in nefes kesen doğasıyla bir araya geldiğinde eşsiz bir atmosfer yaratıyor. Doğa tutkunlarının uğrak noktası olabilecek güzellikteki Karagöl, aynı zamanda milli park olarak koruma altına alınmış özel bir yer. 1800’lü yıllarda bugünkü Klaskur Yaylası’nın yakınlarında yer alan bir tepenin toprak kayması sonucu Klaskur deresinin önünü kapatması ile oluşuyor Karagöl. Muhteşem bir manzaraya sahip olmasının yanı sıra zengin orman örtüsü ve flora çeşitliliği ile bir doğa harikası konumunda. Artvin’de gezilecek yerler arasında yer alan ve Türkiye’de mutlaka görülmesi gereken Karagöl, görenleri kendisine hayran bırakıyor. Karadeniz turu ile Artvin gezisi yapacaklar için şimdiden telefonları sessize almalarını ve bu huzuru doyasıya yaşamalarını hatırlatalım.

Yıldız Gölü / ARTVİN

Artvin için göller harikası desek yanılmayız. Türkiye’nin en yeşil şehirlerinden biri olan Artvin’de birbirinden güzel göller yer alıyor. Doğu Karadeniz coğrafyasının mükemmelliğini gözler önüne seren Artvin gölleri arasında yer alan Karagöl dışında enfes birçok göl bulunuyor. O göller arasında yer alan Yıldız Gölü de manzarası ve sakinliği ile görenleri büyülüyor. Kaçkar Dağları’nın eteklerinde kurulu ve bir doğa harikası olan Yıldız Gölü çevresinde yürüyüş yapabilir, doğa ile baş başa kalabilirsiniz. Yıldız Gölü’nün suyunun oldukça soğuk olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Tatos Gölleri / RİZE

Kaçkar Dağları

Çamlıhemşin’in Verçenik Yaylası sınırlarında bulunan ve Tatos Dağları’nın eteğinde yer alan Tatos Gölleri de Türkiye’nin cennet gibi manzaralara sahip bölgesi. Tatos Dağlar’ındaki buzulların erimesi ile dolan 3 adet gölden oluşan Tatos Gölleri, rengarenk açan çiçekleri ile hem fotoğrafçılar hem de doğa severlerin ilgisini çekiyor. Kamp yapmak isteyenlerin de uğrak noktası olan Tatos Gölleri, öğleden sonra ve sabahın ilk saatlerinde güneş almadığı için bu saatlerde oldukça soğuk bir iklime sahip. Bir oyuk içerisinde bulunan Tatos Gölleri ile birlikte yol üzerinde bulunan Mocar Gölü de bir başka müthiş göl olarak selamlıyor bizleri. Türkiye’de görülmesi gereken göller listesini hazırladıysanız bu iki gölü de o listeye eklemelisiniz.

Uzungöl / TRABZON

Doğu Karadeniz turlarının vazgeçilmezi olan ve Karadeniz turuna katılmak için 11 neden içerisine dahil edebileceğimiz Trabzon’un güzelliklerinden biridir Uzungöl. Her ne kadar turistik bir yerleşim yeri haline gelse de hala doğası ile görenleri kendine hayran bırakmakta. Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağında yer alıyor. Yamaç paraşütü, olta balıkçlığı, doğa yürüyüşü gibi birçok aktivitenin yapılabildiği Uzungöl, önemli bir biyolojik çeşitliliğe sahip olan Karadeniz ve Hazar Denizi’ne uzanan Kafkas Ekolojik Bölgesi içerisinde yer alıyor. Ve bu özelliği ile kartal, şahin, atmaca, doğan gibi yırtıcı kuşların yuvası oluyor. 658 farklı bitki türünün yetiştiği Uzungöl, Doğu Karadeniz rotasının en güzel duraklarından biri…

Büyük Deniz Gölü / KAÇKARLAR

Doğu Karadeniz'inZengin florası, harika manzarası, karlı tepeleri ve muazzam doğası ile Dünya Doğayı Koruma Vakfınca “dünyanın korunması öncelikli 100 bölgesinden biri” gösterilen Kaçkarlar’ın zirvesinde yer alan Büyük Deniz Gölü, keşfedilmemiş bir güzellik olarak görenleri kendine hayran bırakıyor. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken buzul gölü, aslında bölgede çok sayıda mevcut. Rize’de 28, Artvin’de 3 adet olmak üzere Kaçkarlar’da 100’ün üzerinde buzul gölü bulunuyor. Buz gibi suya sahip Büyük Deniz Gölü, sporcular ve doğa fotoğrafçıları için oldukça ideal bir yer.

Jolly ile Karadeniz Turu’na Çıkmak İçin Tıkla

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir