Jüpiter İleri Hareketi, Burçlar ve Seyahat İpuçları

(Öncelikle Yükselen Burcunuza Sonrasında Güneç Burcunuza Göre Okumanızı Öneririm)

KOÇKOÇ:

Sevgili Koçlar, Nisan ayı başlarında gerçekleşen Güneş-Ay karşıtlığı yani dolunayı ilişkiler ve ortaklıklar anlamında değişimler, bitişler ve başlangıçlar biçiminde deneyimlediğiniz bir sürecin sonrasında güzel haber, 8 Nisan’da ilerleme, gelişme, yaygınlık ve büyüme prensipleriyle ifade ettiğimiz Jüpiter nihayet ileri hareketine başlamakta. Ağustos 2015’e dek 5. ev alanınıza ilerleyecek olan Jüpiter’in ileri hareketiyle birlikte yaşam enerjinizin arttığını, çocuklarınız ve aşk ile ilgili konularda engellenen birtakım noktaların daha hızlı bir biçimde ilerlediğini gözlemleyeceksiniz. Çocuk sahibi olmak gibi bir planınız var ise bu dönemi değerlendirebilirsiniz. Sanatsal yaratıcılığı da olumlu yönde etkileyen bu görünümünün etkisiyle hobilerinize daha fazla zaman ayırabilmek ve size keyif veren her türlü uğraş ile ilgilenmek adına değerlendirebilirsiniz. Bu dönemde sevgiliniz ile birlikte çıkmayı düşündüğünüz bir tatil planlamasına ne dersiniz?

BoğaBOĞA:

Sevgili Boğalar, Nisan ayı başlarında gerçekleşen gökyüzünün iki büyük ışığı olan Ay-Güneş karşıtlığının yani dolunayın sarsıcı etkisini özellikle sağlık ve ruhsal anlamda birtakım değişim ve dönüşümler ile deneyimlediğiniz sürecin sonrasında nihayet Jüpiter ileri hareketine başlamakta. Astrolojik anlamıyla değerlendirdiğimizde Jüpiter genişleme, şans ve fırsatlarla ilişkilendirdiğimiz bir gezegendir. Ağustos 2015’e dek 4. ev alanınızda ileri hareketine devam edecek olan Jüpiter’in olumlu etkisini bir süredir aile içerisinde yolunda gitmeyen noktaların  ya da sizi kısıtlayan birtakım konuların çözüme kavuştuğunu ve daha hızlı ilerlediğini gözlemleyebilirsiniz. Ev almak, ev değiştirmek, evinizle ilgili birtakım değişiklikler yapmak için bu süreci değerlendirebilirsiniz. Özellikle bu dönemde aileniz ile birlikte gerçekleştirmek istediğiniz bir tatil planlamasına  ne dersiniz?

İkizlerİKİZLER:

Sevgili İkizler, Nisan ayı başında gerçekleşen Güneş-Ay karşıtlığını yani dolunayın başlangıçlara ve bitişlere işaret eden etkisini gruplar aşk, çocuklarınız ve yaratıcılık ile ilişkilendirdiğimiz konularda testlere tabi tutulmak şeklinde deneyimlediğiniz süreçle birlikte size verebileceğimiz güzel haber Jüpiter’in ileri hareketine başlaması. Şans, fırsatlar, yaygınlık ve genişleme prensipleri ile ifade ettiğimiz Jüpiter seyahatler, eğitim-öğretim ve yakın çevreniz ile ilgili engellendiğinizi hissettiğiniz ya da yolunda gitmeyen bazı hususların sonuçlanmasında size destek sağlayacak. Ağustos 2015’e kadar olan süreçte iletişim, bilgi transferi, zihinsel süreçler konusunda yoğun bir döneme girdiğiniz zaman diliminde önümüzdeki günlerde özellikle yakın çevrenize yapacağınız kısa seyahatler için ekstra planlama yapmanızı öneririm.

yengecYENGEÇ:

Sevgili Yengeçler, Nisan ayına adım attığımız şu günlerde Koç-Terazi aksında gerçekleşen dolunayın etkisini ev, yuva, aile  kısacası kendimizi en derinlerde güvende hissettiğimiz noktalarda birtakım testlere tâbi tutulmak suretiyle deneyimlediğiniz süreç. Bu noktada aile içerisinde önemli bazı kararların alındığı ev ve meslek yaşamınızla bağlantılı konularda denge unsurunu yakalamak adına ciddi efor sarf ettiğiniz bir noktadasınız. Bütün bu sürecin sonunda haftanın en önemli ve güzel diyebileceğimiz gelişmesi ise ilerleme, genişleme, fırsatlar ve şans kelimeleriyle  ifade ettiğimiz Jüpiter’in maddi kazanımlarınız ile bağlantılı olan 2. ev alanınızda ileri hareketine başlayacak olması. Maddi anlamda kazanımlarınızı artırmak adına birtakım seyahatlerin de gündeme gelebileceği bu dönemde abartılı harcamalara karşı dikkatli olmanızı öneririm.

aslanASLAN:

Sevgili Aslanlar, Nisan ayına girdiğimiz şu günlerde 3. ev alanınızda gerçekleşen Ay tutulmasının etkisiyle yakın çevreniz, kardeşleriniz, zihinsel faaliyetleriniz ile bağlantılı konularda önemli birtakım gelişmelere şahit olduğunuz süreçtesiniz. Bu dönemin en önemli ve güzel diyebileceğimiz gelişmesi ise 2014 Aralık ayı itibariyle burcunuzda geri harekette olan Jüpiter’in artık 8 Nisan itibariyle ileri hareketine başlayacak olması. Şans, genişleme ve fırsatlar kelimesiyle ifade ettiğimiz bu gezegenin geri hareketi ile uzun zamandan beri özellikle “şans” kavramının size uzak olduğunu düşünmekteydiniz. Ancak bu gezegenin ileri harekete başlamasıyla birlikte kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz ve kişisel anlamda girişimlerinizin somut sonuçlarını daha kolay alabileceğiniz bir döneme de adım atmış bulunmaktasınız. Yeni hedefler belirleyeceğiniz bu süreçte Jüpiter’in 1. ev alanınızda ilerlemesi seyahatler konusunda da size destek sunacak.

basakBAŞAK:

Sevgili Başaklar, Nisan ayı başında Koç-Terazi aksında gerçekleşen gökyüzünün iki büyük ışığı olan Ay ve Güneş karşıtlığını finansal anlamda kazanımlarınız, gelir-gider muhasebe ve dengesini oluşturmakta zorlandığınız bir süreç içerisindesiniz. Bu noktada haftanın en önemli ve güzel diyebileceğimiz gelişmesi 7 Aralık 2014’ten beri 12. ev alanınızda geri harekette bulunan Jüpiter artık hızlanarak ileri hareketine başlayacak. Astrolojik anlamıyla 12. ev kadersel koşullar, perde arkasından yapılan düşmanlıklar ve elde olmayan birtakım sorunlarla uğraşmak ile de bağlantılıdır. Jüpiter’in ileri hareketiyle birlikte sözünü ettiğimiz konularla ilgili olumsuz noktalarda bu gezegenin koruması altında olacaksınız. Bu dönemi ruhsal, spritüel konulara yönelmek ve bu noktalarda kendinizi geliştirmek adına birtakım çalışmalar yapmak için değerlendirebilirsiniz. Ruhsal anlamda size iyi gelecek ve yeni bir farkındalık geliştirmek adına yapabileceğiniz tematik seyahatlere ne dersiniz?

TeraziTERAZİ:

Sevgili Teraziler, Nisan ayının ilk günlerinde burcunuzda gerçekleşen dolunay ve Ay tutulmasının etkisiyle birlikte ilişkiler ve ortaklıklar konusunda “tamam mı?”, “devam” mı sorularına yanıt aradığınız, kişilik ve kimliğinizi yeniden inşa etme sürecine girdiğiniz bir dönemdesiniz. Bir süredir fırsatlar, genişleme, büyüme gibi kelimelerle ifade ettiğimiz Jüpiter 11. ev alanınızda geri hareketteydi. Haftanın güzel haberi ise Jüpiter 8 Aralık itibariyle aynı amaç doğrultusunda bir araya geldiğiniz arkadaşlarınız, geleceğe yönelik hedefleriniz, mesleki kazanımlarınız ve ideallerinizi gerçekleştirme noktasında size destek sağlayacak. Ağustos ayına kadar Jüpiter’in sözü edilen konularda olumlu etkilerini aldığınız süreçte sosyal çevrenizden destek almak, çevrenizi genişletmek, ideallerinize ulaşabilmek adına her türlü girişim açısından değerlendirmenizi öneririm. Bu dönemde çeşitli gruplar vasıtasıyla geçekleştirmeyi düşündüğünüz seyahatler gündeme gelebilir.

akrepAKREP:

Sevgili Akrepler, Nisan ayı başlarında 12. ev alanınızda gerçekleşen Ay tutulmasının etkisini sağlığınızla birlikte perde arkasından yapılan gizli düşmanlıklar, elde olmayan kadersel birtakım konular ile testlere tabi tutulma biçiminde deneyimlediğiniz bir dönemdesiniz. Bu sarsıcı dönemin ardından size verebileceğimiz güzel haber 2014 Aralık ayından beri 10. ev alanınızda geri harekette bulunan  Jüpiter nihayet mesleki hedefleriniz, toplum önündeki duruşunuz, otorite figürleriyle olan ilişkileriniz bağlamında engellendiğinizi hissettiğiniz noktalarda size destek sağlayacak. Ağustos ayına dek bu ev alanında hızlı bir biçimde ilerleyecek Jüpiter’in etkisiyle toplum önünde öne çıkma, toplumsal statünüzün yükselmesiyle ilgili kişisel girişimlerinizin sonuçlarını alabilmeniz daha kolay olacak. İşiniz ile bağlantılı konularda bolca seyahat edeceğiniz bir döneme de adım atmış bulunmaktasınız.

YayYAY:

Sevgili Yaylar, Nisan başı itibariyle yaşamış olduğumuz ay tutulmasının etkisini, geleceğe dönük hedefleriniz, idealleriniz arkadaşlıklarınız ve özel ilişkilerinizi ilgilendiren noktalarda birtakım testlere tabi tutulmak biçiminde deneyimlediğiniz süreçtesiniz.Bu dönemde size derin bir nefes aldıracak olan ise burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter’in nihayet ileri hareketine başlıyor olması. Jüpiter’in 2014 aralık ayından itibaren geri harekette olduğu dönemlerde, “yurtdışı”, “yolculuklar”, “eğitim -öğretim”, “yabancılar”, “yayıncılık” vb. konularda şans faktörünün sizin yanınızda olmadığını düşünmüş olabilirsiniz. Ancak yönetici gezegeniniz Jüpiter’in ileri hareketiyle sözünü ettiğimiz noktaların baş döndürücü bir hızla ilerlediğine şahit olmakla birlikte özellikle uzak ülkeler ve yurt dışı seyahatler gündeme gelebilir.

oglakOĞLAK:

Sevgili Oğlaklar, Nisan ayı itibariyle Koç-Terazi aksında gerçekleşen Ay tutulmasının etkisini mesleğiniz, mesleki hedefleriniz, sizden üst düzeyde olan yönetici pozisyonundaki kişiler ile olan ilişkileriniz, ev-iş dengesini oluşturabilme çabalarınız noktasında birtakım testler biçiminde deneyimlediğiniz süreçtesiniz. Size verebileceğimiz güzel haber ise aralık 2014’ten beri 8. ev alanınızda geri harekette bulunan Jüpiter 8 Nisan 2015’te ileri hareketine başlayarak Ağustos ayına dek bu evde seyahatine devam edecek. Bu noktada miras, kredi, borç, ortak finansal kazanımlar gibi maddi konularda yolunda gitmeyen noktaların ve çıkan pürüzlerin daha rahat bir biçimde çözüldüğüne şahit olabilirsiniz. Kredi kullanmak, başkalarının kaynaklarından yararlanabilmek adına olumlu sayabileceğimiz dönemi değerlendirebilirsiniz.

kovaKOVA:

Sevgili Kovalar, Nisan ayı itibariyle Koç-Terazi aksında gerçekleşen Ay tutulmasının etkisiyle eğitim öğretim, yabancılarla olan ilişkileriniz, uzak seyahatler ile ilgili noktalarda birtakım testlere de tabi tutulduğunuz süreçtesiniz. Bununla birlikte size verebileceğimiz güzel haber ise aralık 2014’ten beri 7. ev alanınızda geri harekette bulunan Jüpiter nihayet  Nisan’da ileri hareketine başlayarak ağustos ayına dek bu evde seyrine devam edecek. Eş ve ortaklıklar yoluyla oluşturduğunuz ilişkileriniz ile bağlantılı çözümleyemediğiniz sorunların üstesinden daha rahat gelebileceksiniz. Jüpiter’in 7. ev alanında bulunması şanslı ortaklıklar kurmak anlamına da gelmekle birlikte bu dönemde hayatınıza yeni tanıyacağınız size yabancı olan kişilerin girmesi söz konusu. Eşiniz ile planladığınız bir seyahat fikri var ise bu dönemi değerlendirmeye ne dersiniz?

balıkBALIK:

Sevgili Balıklar, Nisan ayı başı itibariyle Koç-terazi aksında gerçekleşen dolunayın etkisini miras, nafaka, kredi, eş ya da ortaklıklar yoluyla oluşturduğunuz kazanımlar ve bazılarınız için de sağlıkla ilgili noktalarda birtakım sınavlara tabi tutulmak suretiyle deneyimlediğiniz süreçtesiniz. Finansal anlamda yoğun etkilerin ana başlık olduğu bu dönemin güzel gelişmesi ise iş hayatı,çalışma şartlarınız, çalışanlarınız ile olan ilişkileriniz ve günlük rutininiz ile bağlantılı olan 6. ev alanınızda geri harekette bulunan Jüpiter’in nihayet 8 Nisan sonrası ileri hareketine başlıyor olması. Astrolojide Jüpiter şans, fırsatlar ve gelişme prensibiyle adlandırdığımız gezegendir. Ağustos ayına dek 6. ev alanınızda ileri harekete başlayacak Jüpiter’in etkisiyle işinizi ilgilendiren konularda yeni fırsatları yakalayabilmek adına Jüpiter’in desteğini alacaksınız. Çalışma hayatınızdan edindiğiniz kazanımları artırmak adına güzel olan bu süreci değerlendirebilirsiniz. Bu noktada işinizle bağlantılı olarak çıkabileceğiniz seyahatlere doğrultusunda planlamanızı yapmanızı öneririm.

Yıldızların Düşlerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle

Emine GÜCEK

 

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir