Jüpiter Başak Geçişi, Burç ve Seyahat İpuçları

Sevgili Jolly Blogger takipçileri, bu yazımızda transit Jüpiter’in Başak burcuna geçişi ve burcunuz üzerindeki etkileri ile birlikte genel anlamıyla seyahatleriniz esnasında size ipucu olabilecek birtakım bilgilere değineceğiz. Jüpiter 11 Ağustos 2015’te Başak burcuna geçerek ortalama 1 yıl boyunca yani 9 Eylül 2016‘ya dek Başak burcunda seyrine devam edecek.

Jüpiter astrolojide yaygınlık, genişleme, bilgi, aşırılık, şans, uzak ülkeler, yabancılar ve seyahat gibi kelimelerle ifade edilir. Burada dikkat etmemiz gereken nokta Jüpiter, Başak burcunda çok da rahat ettiği bir pozisyonda değildir.Bu nedenle bulunmuş olduğu ev pozisyonuyla bağlantılı olarak beklentilerimizi gerçekleştirmek için rehavete kapılmadan daha fazla çalışmamız gerektiğine de işaret eder.

Şimdi Jüpiter’in Başak burcuna geçişinin burcunuz üzerindeki etkilerine göz gezdirelim.

(Öncelikle yükselen burcunuza sonrasında güneş burcunuza göre okumanızı öneririm)

 KOÇKOÇ:

Sevgili Koçlar, Jüpiter Başak geçişiyle birlikte günlük yaşamınız, rutine bağlanmış işleriniz, sağlığınız, alışkanlıklarınız ve çalışma ortamınızı  ilgilendiren koşullar ile bağlantılı noktalar da bir hareket meydana getirecek. 9 Eylül 2016’ya dek devam eden zaman diliminde iş yaşamınızla ilgili verimliliğin artacağı bu süreçte yeni bir iş teklifi, eğitim, yabancılar ve iş ile bağlantılı uzak ülkelere seyahatler söz konusu olabilir. Kişisel anlamda sağlık, beslenme, diyet fitness gibi bedeninizi güçlendirecek aktivitelere yönelebilirsiniz. Ancak bu dönemde kilo alma eğilimine karşı dikkatli olmalısınız.

BoğaBOĞA:

Sevgili Boğalar, şans ve genişleme gezegeni olarak adlandırdığımız Jüpiter’in Başak burcuna geçişiyle birlikte yaratıcılığınız ve hayal gücünüzün zenginleşeceği verimli bir döneme de girmiş bulunmaktasınız. 9 Eylül 2016’ya dek devam eden bu süreçte yaşamın keyifli noktalarını yakalamak, yaşamdan her zamankinden daha çok keyif alabileceğiniz aktivitelere yönelmek ana temalar olarak karşımıza çıkmakta. Keyifli sportif seyahatlerin de gündeme geleceği  aşk yaşamınız ve çocuklarınızı ilgilendiren aktivitelerde çokça hareketin olduğu bu dönemde rekabet arzunuz güçlenecek. Ancak aşırı iyimserliğin hakim olacağı bu dönemde gereksiz birtakım riskler alamamaya özen göstermelisiniz.

İkizlerİKİZLER:

Sevgili İkizler, yaygılık, genişleme ve şans gibi kelimelerle ifade ettiğimiz Jüpiter eviniz ve en temelde duygusal güvenlik ihtiyacınızı karşıladığınız yaşam alanınızda olumlu birtakım gelişmeleri de beraberinde getirecek. Yeni bir ev almak, bulunduğunuz evi değiştirmek gibi bir planınız var ise bu dönemde hayata geçebilir. Geleceğe dair hedeflerinizi gerçekleştirmekte gayrimenkul alım ve satım işleri gündeme gelebilir. Ailenizle her zamandan daha keyifli zamanlar geçireceğiniz bu dönemde evin kalabalıklaşması bir çocuğun doğumu ya da hamilelik vasıtasıyla gerçekleşebilir. Aileniz ile birlikte yabancı ya da uzak yerlere seyahatler gerçekleştirebilirsiniz.

YengeçYENGEÇ:

Sevgili Yengeçler, transit Jüpiter’in 11 Ağustos itibariyle 3. ev alanınıza geçişi önümüzdeki 1 yıllık süreçte zihinsel beceri ve aktiviteleriniz, yakın çevrenizle ilişkiniz, eğitim-öğretim hayatınızı ilgilendiren noktalarda yaşamınızı hareketlendirecek. İyimser bir zihin ve yakın çevrenizle ilişkilerinizde çok aktif olacağınız bu dönemde yeni bir eğitim öğretim faaliyetine başlayabilirsiniz. Yabancılarla ilişkilerinizin fazlaca olduğu bu dönemde bir eğitim öğretim faaliyeti kapsamında yurt dışı seyahatleri gündeme gelebilir. Bu dönemi detaylar içinde boğulmadan yazı yazmak, istediğiniz bir konuda araştırmalar yapmak için değerlendirebilirsiniz.

AslanASLAN:

Sevgili Aslanlar, Jüpiter’in Başak burcuna geçişinin etkileriniz hissedeceğiniz ikinci ev alanı yetenek geliştirme, maddi kazanımlar ve finansal konuları ana başlıklar olarak karşımıza çıkmakta. 9 Eylül 2016’ya dek sürecek olan bu dönemde yeni yatırımlar yapmak ya da finansal anlamda yeni kazanç yolları elde etmek için çalışacaksınız. Bu noktada dikkat etmeniz gereken ise aşırı iyimserliğin vermiş olduğu bir ruh hali ile hareket etmemeniz olmalı. Bu nedenle gelir-gider dengenizi korumaya özen göstermelisiniz. Parasal kazancınızı artırmak adına yurtdışı bağlantıları ve uzak ülkelere seyahatler söz konusu olabilir.

BaşakBAŞAK:

Sevgili Başaklar, yaygınlık, genişleme, aşırılık, şans ve fırsatlar ile ifade ettiğimiz Jüpiter burcunuza geçerek 9 Eylül 2016’ya dek 1. ev alanınızda seyahat edecek. Yaşama daha pozitif, iyimser, hoşgörülü bakacağınız bu dönemde yaşamınızda yepyeni girişimler ve başlangıçlara teşebbüs edebilirsiniz. Güçlü ve etkili kişilerin desteğini alacağınız bu dönemde dikkat etmeniz gereken nokta ise kendinize aşırı güvenden kaynaklanan gereksiz bazı riskleri alamamak olacak. Jüpiter’in vermiş olduğu aşırı iyimserlik ve her şeyin yolunda gideceği düşüncesine karşı daha temkinli hareket etmelisiniz. Bunun yanında kilo alma eğilimi ve fazlaca iştah bir sorun olarak karşınıza çıkabilir. Yabancı ülkelere seyahat, felsefi ve akademik konular gündeminize gelebilir.

TeraziTERAZİ:

Sevgili Teraziler, Jüpiter’in Başak burcuna geçişiyle birlikte yaklaşık bir yıllık süreçte ruhsallık, sizden daha büyük olan birtakım güçlerle bağlantı, duygusal ve zihinsel sınırlarınızın çözüldüğü  12. ev alanınızı hareketlendirecek. Daha çok ruhsal anlamda kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz bu dönem içerisinde kapalı yerlerde kalmak kendinizi adeta bir inzivaya çekmek isteyebilirsiniz. Özverili ve gönüllü bir biçimde çalıştığınız hastaneler, hapishaneler sosyal sorumluluk projeleri siz bir iç görü kazandırabilir. Şans faktörünün gözle görünür alanlarda daha az yer alacağı bu dönemde ruhsal gelişiminize katkı sağlayacak inanç turizmi bağlamında uzak yerlere seyahat söz konusu olabilir.

AkrepAKREP:

Sevgili Akrepler, Jüpiter Başak geçişiyle birlikte geleceğe dair hedefleriniz, arzularınız, idealleriniz adına bir gelişimi beraberinde getirecek. 9 Eylül 2016’ya dek devam edecek bu dönemde grup aktiviteleri, aynı amaç için bir araya gelmiş insanlar, dernekler vasıtasıyla kurulan yeni arkadaşlıklar gündemde olacak. Aidiyet duygunuzu çeşitli organizasyonlar vasıtasıyla açığa çıkaracağınız bu transit esnasında geleceğe dair hedeflerinizi gerçekleştirirken güçlü kişilerin desteğini alabileceksiniz. Oldukça hareketli geçecek olan bu dönemde çeşitli ruhsal felsefi gruplar içerisine girebilirsiniz.

YayYAY:

Sevgili Yaylar şans, gelişme, ilerleme, fırsatlar, eğitim öğretim temalarıyla ilişkilendirdiğimiz Jüpiter’in Başak burcuna geçişiyle birlikte statü, saygınlık, yaşamdaki en büyük hedefleriniz anlamında destek sağlayacak. Bu dönemde kariyerinizde ilerleme başarı ve şans elde etmeniz daha kolay olacak. Jüpiter’in vermiş olduğu destek ile otorite figürleri ve resmi kurumlar ile bağlantınız noktasında önemli kişilerin desteğini alabileceksiniz. Bu dönem önemli başarılara imza atmak için oldukça üretken ve verimli olduğunuz bir dönem. Mesleki yaşamınızda hedeflerinizi gerçekleştirirken yurt dışı seyahatleri ve yabancılarla ilişkileriniz önemli noktalar olarak karşınıza çıkabilir.

KovaKOVA:

Sevgili Kovalar.Transit Jüpiter yaklaşık 1 yıl boyunca yurtdışı, ithalat ihracat, yeni dinler ve yaşama bakış perspektifinizde sınırlarınızı genişletecek olan 9. ev alanınızda hareket edecek.Başka şehirlere ve farklı ülkelere fazlaca seyahat edeceğiniz bu dönemde yeni bir eğitim öğretim faaliyetine başlayabilir,çeşitli seminerlere katılabilir,medya-yayıncılık sektörüyle bağlantılı birtakım konulara doğru yönelebilirsiniz. Yabancılarla ilişkilerinizin her zamandan daha fazla olacağı bu dönemde ruhsal farkındalığınızı geliştirip yeni iç görüler kazanabileceğiniz kişilerle tanışabilirsiniz.

OğlakOĞLAK:

Sevgili Oğlaklar yaygınlık, genişleme, aşırılık, şans ve fırsatlar ile ifade ettiğimiz Jüpiter 11 Ağustos 2015’te Başak burcuna  geçerek 9 Eylül 2016’ya dek bu burçta seyahatine devam edecek. Ortalama 1 yıl boyunca başkalarından gelen ya da ortaklıklar yoluyla oluşturmuş olduğunuz finansal kazanımlarınızı hareketlendirecek. Miras, sigorta, nafaka, prim, kredi gibi yollardan kazanımlar elde edebilirsiniz. 8. ev aynı zamanda okült konular ile de bağlantılıdır. Bu dönemde maji ve saklı bilginin açığa çıkarılması sizi her zamandan daha çok heyecanlandırabilir. Duygusal olarak daha hoşgörülü ve esnek olabileceğiniz süreçte kendi kişiliğinizi ve kimliğinizi başkalarıyla birleştirmekte daha başarılı olabilirsiniz.

BalıkBALIK:

Sevgili Balıklar, transit Jüpiter yaklaşık 1 yıl boyunca 9 Eylül 2016 ‘ya dek  ortaklıklar, evlilik, işbirliği yeni anlaşmalar ile bağlantılı noktalarda size birtakım fırsatlar sağlayacak. Bu dönemde çok sayıda yabancı kişi ile işbirliği yapma ya da tanışma imkanına sahip olabilirsiniz. Evlilik ya da yeni bir ortaklık söz konusu olabilir. Yeni tanıştığınız yabancı ya da kültürü size yabancı olan kişilerin desteğini alabilirsiniz. İyimserlik ve coşkun bir bakış açısı içinde olduğunuz bu dönemde fazlaca eleştirel olmamaya dikkat etmelisiniz. Bu dönemde hukuki herhangi bir sorun ile uğraşıyorsanız Jüpiter’in desteğini alabilirsiniz.

blank

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir