Jolly’nin Yılbaşı Özel Turları

Yılbaşı tüm senenin en özel günlerinden biri olmasının yanı sıra aile ve arkadaşlarla keyifli bir gezi geçirebileceğiniz en iyi tatil zamanlarından biridir. Yeni yılın ilk saatlerini sevdiklerinizle unutulmaz bir deneyime dönüştürmek için Jolly Tur’un yılbaşı özel turları sizi muhteşem destinasyonlara davet ediyor.

Romanya’nın Kalbi Bükreş

Yüzyıllık yapıların yanında modern iş merkezlerini görebileceğiniz geçmişin ve geleceğin iç içe yaşadığı Bükreş, Tuna Nehri’nin kollarından Dimbovita Nehri ile komşu. Tarihi ve kültürel gezilerden keyif alanlar için şehirde Ulusal Tarih Müzesi, Uusal Sanat Müzesi, Grigore Antipa Doğa Tarihi Müzesi gibi farklı seçenekler bulunuyor. Avrupa’nın en özel kale ve şatolarına ev sahipliği yapan Bükreş’te, Drakula’nın evinin de aralarında olduğu muhteşem şatolarıyla Transilvanya bölgesini ziyaret ederek yeni yılı heyecanla kucaklayabilirsiniz.

Yılbaşı gecesi için gece hayatı canlı olan, hareketli bir şehir arıyorsanız Bükreş sizi bu konuda da hayal kırıklığına uğratmayacak. Farklı fiyat ve müzik seçenekleri sunan sabaha kadar açık kulüplerde eğlenebilirsiniz.

Romantizmin ve Aşıkların Şehri Paris

Yılbaşını aşkın ve romantizmin şehri Paris’te geçirmekten daha güzel ne olabilir? Fransa’nın sembolü Eiffel Kulesi, Seine Nehri, unutulmaz köprüleri, Ressamlar Tepesi olarak da anılan Montmartre Tepesi, Louvre Müzesi ve Versailles Sarayı şehrin en önemli gezi noktalarından birkaçı.

Yeni yıla yeni tatlarla girmek için, Paris gezinizi kruvasan ve kahve ikilisi ile bin bir türlü malzemeden yapılan özel krepleri denemeden sonlandırmayın.

Masalsı Bir Yılbaşı Destinasyonu: Orta Avrupa Ülkeleri

Tek seferde birden fazla ülke gezmenin keyfini Orta Avrupa turları ile yaşamak mümkün. Ziyaret edilen şehirlerden Viyana, Barok dönemin tüm ihtişamını taşıyor. Klasik müziğin ve mimarinin zirveye ulaştığı şehrin her köşesinde bir başka özel eser yer alıyor.

Orta Çağ’dan kalmış sokakları ve astronomik saat kulesiyle Prag sizi kelimenin tam anlamıyla bir film karesine ışınlarken, gezinin diğer durağı Budapeşte’yi gezerken Tuna Nehri’nin tüm güzelliğiyle iki yakaya ayırdığı bu şehrin büyüsüne kapılmamak ise imkansız.

Karlar Altında Bir Rüya: Bansko ve Pamporovo

Yılbaşı özel turları içerisinde en eğlenceli ve hareketlilerinden biri de kuşkusuz Bulgaristan’ın kayak merkezlerini ziyaret etmek. İnsana huzur veren çam ormanlarının arasında yer alan Bansko farklı derecelerdeki kayak pistleriyle her yaştan ve deneyimden kayaksevere uygun bir ortam. Güne ara vermek için spa merkezine uğrayarak kendinizi sıcak havuzların rahatlatıcı sularına bırakabilirsiniz. Gezinizi ölümsüz kılmak ve evinize ufak bir anı ile dönmek isterseniz birbirinden güzel seramik parçalar, kokulu sabunlar ve şehre özel hediyelik ürünleri Bansko’nun merkezinden uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Pamporovo’da ise Snejanka zirvesinin eteklerinde yer alan 18 farklı kayak pisti, her yıl 2 metreye yaklaşan kar kalınlığına ulaşıyor. Yeni yılın ilk dakikalarını dans ve müzikle karşılamak isteyenler için zirvede yer alan birçok gece kulübü yılbaşına özel eğlence ve programlar düzenliyor. Pamporovo’nun muhteşem dağ ve orman manzarası eşliğinde sevdiklerinizle doğal güzellikleri ve konforu bir arada yaşayabilirsiniz.

Jolly ile Yılbaşı Özel Turları incelemek için tıkla! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir