Jolly Tur ile Nisan Ayı Tatil Takvimi

Jolly Tur olarak Nisan ayı için harika bir tatil takvimi hazırladık.

Nisan Ayında Kapadokya 

Tatil takvimimizin ilk sırasında doğa mucizesi doğasıyla Kapadokya Turları bulunuyor. Masal dünyasından fırlamış gibi heybetle fotoğraflarını gördüğünüz Peri bacalarının içine girip hayallere dalabilirsiniz. Bunun yanında Ürgüp’de dünyanın en güzel şaraplarını tadıp pek çok tarihi konak gezebilirsiniz. Hatta Asmalı Konak dizisinin çekildiği konakta yemek yeme şansınız bile olabilir.

Kapadokya doğası ve tarihi itibariyle gez gez bitmeyecek güzellik bir yer. Örneğin geçmişte insanların yaşadığı yeraltı şehirleriyle hayrete düşmemek imkansız. Sonra Avanos’taki çömlekçilerden ‘cilalı taş devri’nden bu yana çömlekçiliğin aynı teknikle yapıldığını öğrenmek ağzınızı açıkta bırakabilir. Ve tabii Ihlara Vadisi‘nin uçsuz bucaksız güzelliği karşısında nutkunuzun tutulması son nokta olacaktır.

Kapadokya

Nisan Ayında Ege’nin Saklı Köyleri

Ege’yi bambaşka bir açıdan tanımak isteyenler için harika bir gezi programı oluşturduk. İşte Nisan ayı tatil takviminizde mutlaka olması gereken Ege’nin Saklı Köyleri turu:

Ege’nin hiç bilmediğiniz şirin mi şirin köylerini gezip Ege’nin gerçek havasını tatma imkanı bulacaksınız. Tire‘de keçe yapımı ve dokuma tezgahlarını yerinde görürken Birgi’nin bozulmamış güzel köy sokaklarında dolaşacaksınız. Tabii en güzel meyve şaraplarının kaynağı Şirince‘ye uğramadan olmaz.

Sizi hikâyesiyle şaşırtacak Doğanbey Köyü ise asla unutamayacağınız bir köy olacak. O hikâyeyi yerinde görün ve öğrenin diye söylemiyorum ;) Gezi boyunca doğaya hayran kalacaksınız. Bir de Bafa Gölü’nün ve Akyaka’da Azmak Çayı’nın kenarında yiyeceğimiz yemekle mest olacaksınız.

Ege'nin Saklı Köyleri-Şirince

Son olarak da birçok diziye ev sahipliği yapmış Bozüyük ya da Güzel Köyü ziyaret edip köy meydanında çaylarımızı yudumlayacağız. Bir kez görüp yetmeyecek iki-üç kez gitmek isteyeceğiniz bir tur benden söylemesi.

Nisan Ayında Roma 

Bahar mevsimi demek aşk demek… Aşk demek tabii ki Roma demek… Roma’nın tarih, sanat ve medeniyet kokan sokaklarında dolaşıp Roma’nın eşsiz lezzetlerini tatma imkanı bulacaksınız.

Roma’nın meşhur Venedik Meydanında 7/24 hareketli şehir yaşamına şahit olup, İspanyol Merdivenlerinde oturup hem etrafı izleyip hem de bir şeyler atıştırabilirsiniz. Herkes gibi Aşk Çeşmesi’ne gidip dilek dilemeden ve fotoğraf çekmeden dönmeyin sakın :)

Roma’ya kadar gelmişken belki Napoli‘ye uğrayıp lezzetli pizzalarını tadabilirsiniz. Napoli’ye de geçmişken hüzün dolu Pompei kalıntılarını da görebilirsiniz.

Roma

Nisan Ayında Macera Dolu Amerika 

Amerika gez gez bitmeyecek büyük bir umman… Nereden başlasam bilemiyorum diyorsan. Jolly Tur ile Amerika turları senin çok iyi yönlendiriyor.

San Francisco‘dan başlayacak olursak, bu şehir modern gökdelenleri yanında Victoria tarzı binaları ve doğasıyla da ön plana çıkan bir şehirdir. Bunun yanında müzeler de gezi planını içinde yer alabilir. Kozmopolit yapısı nedeniyle lezzet açısından da çok fazla çeşitlilik gösterir.

Amerika’nın en hareketli şehirlerinden biri de Los Angeles‘dır. Hollywood ve Disneyland’a ev sahipliği yapması bu hareketliliğin en büyük nedenidir.  ‘Melekler Şehri’nin sokaklarında gezerken kendinizi Amerikan filmlerindeymiş gibi hissedebilirsiniz.

Las Vegas

Eğlencenin şehri Las Vegas ise ultra lüks otelleriyle ben neredeyim dedirtecek. Çölün tam da ortasında size bir rüya yaşatacak bu şehirde pek çok eğlence merkezi ve müze gezip deliler gibi eğlenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir