İtalya’nın Bambaşka Yüzü Sicilya

İtalya’nın bambaşka yüzünü tanımak doğanın mucizevi güzelliklerine tanık olmak ve doğallığı, samimiyeti sınırsızca yaşamak istersen Sicilya’ya gitmenlisin. Küçük balıkçı kasabaları ve muhteşem Sicilya kıyılarıyla bu bölgeden ayrılmak istemeyeceksin.

Sicilya’da Neler Yapılır?

Sicilya gezisine Catania Adası ile başlayıp ilk işiniz muhteşem bir tarih barındıran Catania sokaklarını gezmek olmalı. Etna Caddesi’nin hoş mimari yapısı eşliğinde güzel bir yürüyüş yapmanın ardından Roma Tiyatrosu, Bellini Meydanı, Belediye Meclisi Binası, Sant’agata Katedralini sırasıyla görmelisin.

Catania Island

Catania’dan rotana şirin mi şirin balıkçı kasabası Cefalu ile devam edebilirsin. Masmavi denizi ve yemyeşil doğasıyla bu adaya hayran kalacaksın. Adada Romanesk mimarisiyle seni büyüleyecek ünlü Duomo Del Cristo Pantocratore Kilisesi’ni ziyaret edip Kral Ruggero II’nin ikametgâhı Ostereo Magno’yu görebilirsin. Ardından Cefalu’nun dar ve yaşanmışlık kokan sokaklarında mutlaka dolaşmalısın.

Sakin Cefalu Adasının ardından Sicilya’nın en kalabalık ve hareketli şehrine Palermo’ya geçebilirsin. Zeytin bahçelerinin çevrelediği bu güzel şehirde daha evvel camii olarak kullanılmış Palermo Katedrali’ni ve iki kuleli Monreal Katedrali’ni mutlaka ziyaret etmelisin.

Palermo’da gezmen gereken yerler arasında Politeama Meydanı, Palozzo Normanni, Wuatro Canti Meydanı ile Via Roma ve Via Liberta Caddeleri bulunuyor.

Palermo’daki hareketli gezine Kartaca ve Roma Kolonisi olmuş Segesta şehri ile devam edebilirsin. Bu güzel sahil şehrinde önce göz alıcı manzaranın keyfini çıkarıp bol bol manzarayı fotoğrafladıktan sonra Dorik Tapınağı’na geçmelisin.

Sicilya’nın güzel şehirlerini gezmeye doyamayacaksın. Şaraplarıyla ünlü Marsala şehrini gezmeden sakın yurda dönme. Marsala’da tarihî şarap mahzenini ziyaret edip hem şarap tadımı yapıp hem de öğle yemeği keyfi yapabilirsin.

Marsala

Lezzeti doruklarda yaşayacağın Marsala’dan sonra muhteşem dağ Erice’nin tepesine kurulmuş Erice şehrini vaktin ve enerjin varsa mutlaka ziyaret et. Bu güzel Ortaçağ şehrinde devasa görüntüleriyle kaleleri, manastır ve kiliseyi görebilirsin.

Hala enerji doluyum, gezmeliyim ve görmeliyim diyorsan İtalya’nın köklü şehirlerinden Piazza Armenica şehrine geçebilirsin. Bu güzel şehirde Roma dönemini tüm ihtişamıyla yansıtan mozaikleriyle bezeli UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Villa Romana Casale’i mutlaka göreceksin.

Piazza Armenica

Piazza’dan sonra Giardini Naxos’a geçip Sicilya gezinin en can alıcı noktasına ‘’Baba’’ filminin çekildiği kasabaya geçebilirsin. Bu geziyle beraber film gözünde tekrar canlanacak ve harika bir nostalji yaşayacaksın. İlk durağın düğün sahnesinin çekildiği kasaba ve diğeri de Sicilya’nın en güzel köylerinden biri kabul edilen, film çekimleri esnasında işletilen aile tarafından hala işletilen, o zamanlar çekilen fotoğrafların duvarlarında asılı olduğu Bar Vitelli olmalı.

Bar Vitelli

Sicilya gezine Etna-Taormina turuyla devam edebilirsin. Yine ‘’Baba’’ filminin çekimlerinin yapıldığı dar sokakları, köklü mimari yapısı ve eşsiz manzarasıyla şirin mi şirin kasaba Taormina’yı gezip yol boyunca lav akıntılarının yarattığı siyah lav kayalarının manzaraları bariz şekilde görebilirsin. Dilersen ana krateri görmek için dağın 3000 m seviyesine çıkabilir ve Avrupa’nın en aktif dağını gördükten sonra bu bölgede şarap tadımına katılabilirsin.

Sicilya’yı keşfederken İtalya’nın bambaşka bir yüzünü tanıyacaksınız. Emin ol, doğanın el değmemişliği ve insanların samimiyeti sana bambaşka bir keşif deneyimi yaşatacak.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir