Isparta Gül Hasadı Festivali: Misler Gibi Bir Festival

Isparta gül hasadı Türkiye’deki muhteşem güzelliklerden biri. Ülkemizin gül bahçesi Isparta’da güller açmaya ve hasat mevsimi başladı. Haziran sonuna kadar sürecek olan bu gül kokulu festival boyunca uçsuz bucaksız gül bahçelerinden güller toplanıp fabrikaya götürülecek ve fabrikalarda gül kokulu sabunlar, kolonyalar, lokumlar, reçeller, temizlik ürünleri yapılacak. Isparta gül hasadı boyunca katılımcılar da gül hasadı yapanlarla gül toplayabilir ve fabrikaları gezebilir. Mis gibi bir festival için yola çıkmaya hazırsanız, güllerin içinden koşarak gidiyoruz Isparta’ya.

Isparta

Isparta gül hasadı

Geçmişi paleolitik döneme kadar uzanan ve göller bölgesi olarak adlandırılan Isparta, Türkiye’de gül yetiştiriciliğinin merkezi olarak biliniyor. Tarih boyunca Luvi, Arzava, Frigler, Lidyalılar, Persler ve Makedonyalılar gibi farklı kültürlere ev sahipliği yapmış Isparta ayrıca Davraz Kayak Merkezi ile Akdeniz’deki kış turizmiyle de Türkiye’nin kayak merkezlerinden biri konumunda.

Isparta Gül Hasadı Festivali

Isparta gül hasadıSabahın ilk ışıklarıyla Burdur’un Yeşilbaşköy köyündeki Akdeniz ve Göller bölgesinde faal durumda olan Tek Tescilli Tarihi Su Değirmeni’ni görüp bahçesinde güzel bir kahvaltı ile güne başlayın. Kahvaltı sonrasında eğer uygunsa bahçelere girip köylülerle gül toplamayı unutmayın. Ellerinizle gül topladıktan sonra güllerin işlendiği fabrikaya gidip güllerin nasıl işlemlerden geçtiğini görebilirsiniz. Lavanta hasadına denk gelirseniz lavantaların kaynatılma işlemine de şahit olabilirsiniz. Emin olun bu sahneler unutulmazlarınız arasına girecek.

Isparta’da Gezilecek Yerler

Isparta, Akdeniz’in güzelliklerine sahip bir şehir. Başta Davraz Kayak Merkezi ve Kızıldağ Milli Parkı olmak üzere Isparta’da gezilecek yerlerin sayısı oldukça fazla. Eğer Isparta gül hasadı festivali için yolunuz Isparta’ya düşmüşse Lavanta Vadisi, Kovada GölüFirdevs Bey Bedesteni, Isparta MüzesiEğirdir KalesiZindan Mağarası, Adada ve Antiocheia Antik KentiHoyran Adası gibi önemli yerleri de gezmenizi öneririz. Isparta ile birlikte Burdur’a da uğrayıp, Ağlasun Dağı eteklerine kurulmuş 1700 m rakımlı Anadolu’nun en yüksek antik şehirlerinden biri olan Sagalassos Antik Kenti‘ni de mutlaka görmelisiniz.

Sagalassos, son dönemin en görkemli ve turistler tarafından da en çok ziyaret edilen antik kenti. Kent içinde dünyanın en yüksek lokasyonunda yer alan 9 bin kişilik tiyatroyu, antik kütüphaneyi, çeşme binası, kahramanlık abidesi Heron, anıtsal yapı Antoninler Çeşmesi, lüks malların satıldığı Macellum, Hamam binaları, konser salonu Odeion ve siyası toplantı salonu olan Bouleuterion gibi sayısız tarihi eseri görmek mümkün.

Isparta gül hasadı festivaliIsparta’da gezilecek yerler arasında Isparta’nın simgesi Gül Anıtı da var. Kanuni Sultan Süleyman tarafından Mimar Sinan’a yaptırılmış Isparta’nın en eski camilerinden Firdevs Paşa Camii ve caminin vakfı olan Isparta’nın en eski çarşılarından olan Bedesten Çarşısı da görülmesi gereken yerlerden. Bu çarşıdan gül kolonyası, gül yağı ve kremi gibi gül içerikli hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Isparta’da Ne Yenir?

Güller şehri Isparta’ya gelmişken Isparta’nın lezzetlerini de mutlaka denemelisiniz. Isparta çarşı içindeki restoranlarda fırın kebabı, sazan dolması, keşkek, haşhaş helvası, gül şerbeti, fasulye boranası gibi tatları tadabilirsiniz.

Güller ve Göller Turu İle Keşfetmek İçin Tıkla

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir