İnancın Merkezi Kudüs Mescid-i Aksa

Bugün UNESCO dünya mirası listesinde yer alan ve aynı anda üç dinin kutsal merkezi olarak kabul edilen Kudüs, uğruna tarihte nice savaşlar yapılmış ve çok kan dökülmüş çok önemli bir şehirdir. Sayısız kere yakılıp yıkılan bu kent zamanında Roma‘nın, Bizans‘ın ve Osmanlı Devleti‘nin hakimiyeti altına girmiştir. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Kudüs asırlardır milyonlarca insanın inançları doğrultusunda ziyaret ederek hac görevlerini yerine getirdikleri kutsal mekanlara ev sahipliği yapar. Başlangıcından itibaren tarihin ayak izlerine tanıklık etmek istiyorsanız bu eşsiz şehri mutlaka gezip doyasıya yaşamalısınız.

Üç Dinin Tek Buluşma Noktası

Dört tarafı surlarla çevrili olan şehrin 7 ayrı kapısı var. Surlarla çevrelenen bölge Müslüman, Hıristiyan, Yahudi ve Ermeni olmak üzere dört mahalleye ayrılmış. Her mahalle kendine has dini ve kültürel bir dokuya sahiptir. Sokaklarda dolaşırken birbirinden görkemli kutsal yapıların yanında turistlere yönelik hediyelik eşya dükkanları gibi alışveriş mekanlarına da sıkça rastlayabilirsiniz.

Jolly Tur tarafından hazırlana programlar aracılığıyla yaklaşık 2 saatlik uçak yolculuğunun ardından Tel – Aviv’e, oradan da Kudüs’e ulaşabilir ve başka hiçbir yere benzemeyen bu etkileyici kenti hemen gezip görmeye başlayabilirsiniz. Başta Mescid-i Aksâ ve Kubbet’t-üs-Sahra olmak üzere Burak Mescidi, Mervan Camii, Ağlama Duvarı gibi birbirinden özel ve görülmeye değer mekanları keşfederek tarihin dinle nasıl iç içe geçtiğine deneyimli rehberler eşliğinde şahitlik edeceksiniz. Ayrıca Eriha ve Yafa gibi dünyanın en eski şehirlerine yolculuk ederek çok sayıda camii, külliye ve manastır gibi dini merkezleri de görebilirsiniz. Bu mistik şehirde Zeytin Dağına çıkarak Kudüs’e tepeden bakmanın,  antik kentleri sular altında bırakan Lut Gölünde fotoğraf çekmenin eşsiz zevkine varın.

Bu arada verilecek alışveriş molalarıyla bu unutulmaz Kudüs gezisini daha da unutulmaz kılmak için bol bol hediyelik eşya almanız da mümkün hale geliyor. Serbest zamanları dilediğiniz gibi değerlendirebilir kentin kutsal dokusunu ve mistik kokusunu daha yakından görüp hissedebilirsiniz.

Kudüs Gezisi’ne Çıkarken Bilmeniz Gerekenler

Gezi boyunca pasaport ve T.C nüfus cüzdanlarınız her daim yanınızda olmalı. Zira özellikle belirli bölgelerde çok sık karşınıza çıkacak olan polisler aniden belgelerinizi görmek isteyebilir.

Kudüs turları için İsrail vizesi almanız gerekiyor. Vize başvurularını dilerseniz Jolly Tur üzerinden, gerekli evrakları tamamlanarak yapabilirsiniz. Eğer yeşil pasaportunuz varsa vizeye ihtiyacınız yok, en az 6 ay geçerli pasaporta sahip olmanız kafi! İsrail vizesini ilgili konsolosluklardan seyahat tarihi çok yaklaşmadan önce edinmeniz yararınıza olur.

Jolly Tur ile Kudüs Mescid-i Aksa turu için tıkla!

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir