Hobbit Köyü’nü Ziyaret Etmek İster Misiniz?

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmleri serisinin çekildiği Yeni Zelanda’da bulunan Hobbitan Köyü’nü gördünüz mü? Görmediyseniz bilmiyorsanız mutlaka bu yazıyı okumalı ve seyahat rotalarınıza bu şipşirin köyü ve adalar ülkesini de eklemelisiniz.

Bize görsel şölen sunan bu harika filmleri izlerken hiç düşündünüz mü bir gün Shire’a gidip gezebileceğinizi? Doğrusu benim hiç ama hiç aklıma gelmemişti bu masal dünyasına bir gün adımımı atabileceğim. Bu köyde gezerken tabir-i caizse çocuklar gibi şendim :)

Hobbit Köyü

Yemyeşil bir doğa üzerine kurulmuş olan Hobbitan Köyü, küçük Hobbit evleri ve farklı farklı boyuttaki kapılarıyla harika bir görüntü sunuyor insana… Her evin önünde fotoğraf çekmelisiniz mutlaka… Maalesef evlerin içine giremiyorsunuz. :( Filmlerde ev içi çekimlerin stüdyoda çekildiğini öğreniyorum, fakat endişelenmeyin; Shires Rest Café tam bir Hobbit evi gibi dizayn edilmiş. Burada istediğiniz kadar vakit geçirebilir ve bir şeyler içebilirsiniz. Bu kafeden ben şahsen hiç çıkmak istemedim :)

Hobbit Köyü

Hobbit Köyü’nde bir de Gandalf ile beraber Frodo’nun Aragorn ile tanıştıkları Green Dragon Inn ( Yeşil Ejderha Hanı ) e de girebilir ve vakit geçirebilirsiniz. Buraya girince hemen Yüzüklerin Efendisi’nin ilk filmi gözlerimde canlandı. Adeta o film benim beynimde tekrar yaşandı. Bu filmleri ve Frodo karakterini biraz daha sevdim bu hayallerimle…

Hobbit Köyü

Burada öğrendiğime göre bu köy 1998’de inşa’ edilmiş. Küçük bacalı evler, yeldeğirmenleri, mağaraları ile film için dört dörtlük bir köy oluşturulmuş. Ayrıca köyde bulunan hediyelik eşya dükkânlarından çok güzel hediyelikler alabilirsiniz.

Hobbit KöyüBuraya kadar gelmişken filmlerde geçen Sauron’un efsanevî Mordor Dağı’nı da gördüm. Hobbit Köyü’ne 2 saatlik mesafede bulunan ve asıl adı Sunday Dağı olan ve hala volkanik hareketleri devam eden bu doğa harikası Tongariro Ulusal Parkı’nda yer alıyor.

Sunday Dağı

Mordor Dağı zirvesine isterseniz 8 saatlik bir dağ yürüyüşüyle çıkabilirsiniz. Kesinlikle bu deneyimi yaşamalısınız. 8 saatlik tüm yorgunluğum zirveye çıkıp o eşsiz manzarayı gördükten ve büyülendikten sonra anında uçtu ve gitti :)

Rahatlığın ve rahat insanların ülkesi Yeni Zelanda’yı mutlaka gezi rotanıza ekleyin ve Hobbit Köyü’nü ziyaret edin. Bu masal dünyasından çıkmak istemeyeceksiniz yalnız benden uyarması :)

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

1 Yorum

  1. allahım sana geliyorum. bunlar evse bizimkiler ne. hayatımda gördüğüm en güzel paylaşımlardan biri. emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir