Her Mevsim Kars

Kara trenin en uzak durağına, güneşin doğduğu şehre, Cemal Süreya’nın “beyaz, uykusuz, uzakta” diye tanımladığı Kars’a gitmeye ne dersiniz? Hangi mevsim olduğu önemli değil. Öyle bir şehir ki her mevsim bambaşka deneyimler yaşatıyor insana.

Ülkemizin en yüksek illerinden biri olan Kars’ta kış sert geçer. Ama gözünüz korkmasın hemen. Sarıkamış’ı kışın görmenin zevki bir başkadır çünkü. Baharda ve yazda ise çiçek bahçesine dönüşmüş, yemyeşil dağları olan Kars’la karşılaşırsınız.

İster uçakla gidin, isterseniz Doğu Ekspresi macerasıyla Kars’a ulaşın vardığınızda bambaşka bir dünya ile tanışacaksınız. Çıldır Gölü, Ani Harabeleri ile Sarıkamış Kayak Merkezi, İshakpaşa Sarayı, taş evleri, tarih kokan sokakları, kalesi, köprüsü, gravyeri, kaşarı, kazı, cirit oyunları ile Kars pek çok zenginlikle doludur.

Medeniyetler Şehri Kars

Kars, Ermeni Krallığı’nın başkenti Ani’ye ev sahipliği yapmış, 93 Harbinden sonra Rusların egemenliğinde kalmış. Şehir Urartu, Pers, Arap, Selçuklu, Bizans, Gürcü, Rus, Moğol, Osmanlı, Ermeni gibi birçok medeniyetin izlerini taşır. Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Büyük Katedral, Selçuklu Sarayı, Kars Kalesi, Bakireler Manastırı, On İki Havari Kilisesi, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Cuma Hamamı ziyaret listenizde mutlaka yer almalı.

Çıldır Gölü Macerası

Balık tutmak için Ardahan’a kadar uzanıp Doğu Anadolu Bölgesi’nin tatlı su göllerinden biri olan Çıldır Gölü’ne gitmeye ne dersiniz? Ama olta yerine testere götürmeniz gerekecek. Şaşırmayın! Çünkü burada tıpkı bir eskimo gibi buzu kırarak balık tutabilirsiniz. İnanılmaz bir deneyime tanıklık edin.

Sarıkamış’ta Kayak

Allahuekber Dağları’nın eteğindeki Sarıkamış, “kristal karlar diyarı” olarak bilinir. Çünkü buraya tıpkı Alpler’e olduğu gibi toz kristal kar yağar. Çığ tehlikesinin de olmaması sayesinde kayak ve özellikle snowboard sevenler için de birebirdir.

Yaban Hayatına Tanıklık Edin

Kars ve çevresinde yaban hayatı tüm hızıyla devam eder. Ayılar, kurtlar, vaşaklar, tilkiler cirit atar. Ayrıca, bu bölge kuş türlerinin de çokça bulunduğu bir yerdir. Kuş gözlemi açısından da çok caziptir.

Kaz Dolması Tattınız mı?

Balı, kaşarı, gravyeri dillere destan zaten… Boğatepe Köyü’nde “Peynir Müzesi“ni gezip peynirin nasıl yapıldığına tanıklık edebilirsiniz. Ama Kars’a gitmişken kaz dolmasının tadına da mutlakabakmalısınız. Bu yemeği yiyebileceğiniz birçok yer var ama en bilindik olanı, Kaz Evi. Ayrıca, ayran aşı ile erişte aşı çorbaları, hangel ile umaç helvası da burada yemeye doyamayacağınız Kars yemekleri.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Hem öğrenci hem gezgin... En büyük tutkusu gezdiği yerlerden küçük hatıralar alıp onlar için küçük hikayeler yazmaktır. Hedefi 30 yaşına kadar 100 şehir görebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir