Haftasonu Kaçamağı İçin Kazan

Jolly Tur sponsorluğunda gerçekleştirdiğim “Türklüğün Kalbine Yolculuk” temalı turumda adımımı ilk attığım yer Kazan oldu. Tataristan’ın başkenti ve Rusya’nın en büyük 3. şehri olan Kazan, ufak hafta sonu kaçamakları için mutlaka listeye alınmalı. Peki 48 saatte bu şehirden ne anlayacağım derseniz işte turumuz başlıyor:

Bauman Caddesi

Bauman Caddesi ya da Moskova’daki Arbat Caddesine benzeten Kazanlıların taktığı isimle Kazansky Arbat, İstiklâl benzeri mağazaların sıralandığı hoş bir atmosferi olan bu cadde Kazansky Kremlin’den Tukay Meydanına kadar yaklaşık 2 km. uzunluğunda.

Epiphany Kilisesi Çan Kulesi

Bauman Caddesine, Tukay Meydanı tarafından giriş yaptığınızda hemen karşınıza çıkacak Kırmızı ateş tuğlalı muhteşem yapıyı fotoğraflayıp turumuza devam ediyoruz.

Kazansky Kremlin

Moskova’daki Kremlin’i kıskandıracak kadar güzel ve özel bir yapı Kazansky Kremlin… Yaklaşık 1000 yıllık bir geçmişi olan Kremlin, kendine has bir yüzü ve tarihi mimari değeri ile 2000 yılında Unesco Dünya Kültürü ve Mirası Listesine dahil edilmiş.

Süyünbike Kulesi

Kazan Kremlin’inin bence en önemli yeri Pisa kulesivari şekilde eğik olan Süyünbike Kulesi. Kule merkezinden 2 metre yana yatmış şekilde, tabii bu da eserin mimarına ayrı bir şöhret katmış.

Kul Sharif Camisi

Yine Kazan Kremlin’inin içindeki muhteşem yapılardan biri… Cami, Kazan Kremlin’inin Unesco Dünya Kültürü ve Mirası listesine girmesindeki en önemli yapılardan biriymiş. Eski “Han Cami” baz alınarak yapılan yapının minareleri Ortodoksların ibadethanesini geçmeyecek şekilde tasarlanmış böylece farklı dinlere mensup kişilerin barış içerisinde bu şehirde yaşadığını göstermişler.

Tarım ve Gıda Bakanlığı Binası

Kremlinden çıkıp kendinizi nehir kenarındaki Caddebostanvari sahil yoluna attığınızda önünüzde belirecek bu ilginç yapı özellikle giriş kapısındaki ağaç nedeniyle oldukça ilginç.

Chak Chak Müzesi

Tamamen tesadüf eseri bulduğum ve eski bir Tatar köyünü andıran şekilde yapılmış olan bu açık hava müzesinde günün yorgunluğunu atabileceğiniz restoranlar ve oyun alanları bulunmakta.

Tatar Tiyatrosu

Tiyatro ile pek aram olmasa da tiyatroseverler için mutlaka uğrayın diyebileceğim yerlerin başında geliyor.

Bunlar haricinde zamanım yetmediği için gidemedim, ama vaktiniz yeterse İslam Müzesi ve Bulgar camii’ne de mutlaka uğrayın. İşte size 2 günlük muhteşem bir liste :)

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir