Hafta Sonu Batı Karadeniz Kaçamağı

Batı Karadeniz turlarıyla Batı Karadeniz’in el değmemiş yemyeşil doğası ve muhteşem tarihi mimarisiyle mest olmaya hazır olun! Batı Karadeniz‘i doyasıya özümseyebilmeniz için size harika bir program hazırladık. Cumartesi ve pazar günlerini kapsayan bu turumuzda hem hafta sonunuzu değerlendirmiş olacak hem de büyük şehrin hengamesinden, gürültüsünden birkaç gün için de olsa uzaklaşmış olacaksınız. Yeşilin huzur veren etkisinden gezi sonrası da kurtulamayacağınızı iddia ediyoruz.

İşte sizin için hazırladığımız gezi programı: 

1.Gün ( Cumartesi )

Sabah erken saatlerde tur hareket noktalarından tüm tur katılımcılarımızı aldıktan sonra Bolu, İzmit, Adapazarı, Düzce üzerinden Safranbolu’ya doğru yolculuğumuz başlıyor.

Batı Karadeniz turumuzun ilk durağı ahşap evleriyle ünlü bir Osmanlı şehri olan Safranbolu olacaktır. Ahşap, tablo gibi evleriyle büyüleneceğiz Safranbolu’da fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız. Adını burada yetişen ve en pahalı baharata da ismini veren Safran çiçeğinden alan Safranbolu tam bir açık hava müzesidir. Tabii bir de Safranbolu demek, lokum demek. Diğer lokumlardan farkı ise aşırı tatlı olmaması. Türkiye sınırlarını dahi aşmış olan Safranbolu Lokumu Avrupa, Amerika ve Uzak Doğu’ya kadar ihraç edilmektedir.

Tarihî evleri, camileri, çeşmeleri, hanları, türbe ve çarşılarıyla Safranbolu gezmeye doyamayacağınız ve her gezdiğinizde bambaşka tatlar bulacağınız bir yer. 1994 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi‘ne de alınmış olan Safrabolu’da ilk durağımız Cinci Hanı olacaktır. 1645 yılında Kazasker Cinci Hoca tarafından yaptırılmış olan bu han İpek Ticaret Yolu üzerinde bulunması sebebiyle zamanında önemli bir duraktı. 2 katlı 63 odadan oluşan bu han şimdilerde otel olarak kullanılıyor.

Safranbolu’da ikinci durağımız Hükümet Konağı olacaktır. 1904-1906 yılları arasında tamamen taştan yaptırılmış olan bu yapı buram buram tarih kokmaktadır. 2 katlı olan bu taş binanın alt katında Safranbolu’ya özgü eşyalar, eski fotoğraflar ve el yazması kitaplar bulunmaktadır. Üst katındaysa makam odaları yer almaktadır. Hükümet Konağı binasının hemen yanında Saat Kulesi’ni ve cezaevini görebilirsiniz.

Öğle yemeğimizi tur ücretinden ayrı olarak yedikten sonra Safranbolu’daki gezimize Kaymakamlar Evi ile devam edeceğiz. Bu evle Safranbolu evlerini daha güzel özümseyecek ve bu evde inanılmaz huzur bulacaksınız. Ahşabın dantel gibi işlendiği 7 odalı 3 katlı bu evin bahçesi daha çiçekleriyle sizi büyüleyecek. Evin taş döşeli zemin katında yöresel malzemelerin sergilendiğini göreceksiniz. Tüm odaların bir sofaya açıldığı üst katta ise dinlenme ve misafir odalarını gezeceksiniz.

Safranbolu’ya gelip de Demirciler Çarşısı‘nı gezmemek tabii ki olmaz. Çekiç seslerinin hiç eksik olmadığı bu çarşı yüzyıllar boyunca varlığını sürdürmüştür. Demirciler yanında bakırcı ve kalaycıları da bu çarşıda göreceksiniz. Demirciler loncası gibi bir de Arasta Çarşısı‘nı gezeceğiz. Bir avlu içinde 48 küçük dükkandan oluşan bu otantik çarşıda gezmeye doyamayacaksınız. Yemeni denilen ayakkabılar da yüzyıllardır burada hem üretilmekte hem de satılmaktadır. Mutlaka buradan kendinize bir yemeni almanızı öneririz.

2.Gün (Pazar)

Oteldeki kahvaltımızın ardından Safranbolu’dan en az Safranbolu evleri kadar evleriyle ünlü 750 yıllık Yörük Köyü‘ne gideceğiz. Koruma altında bulunan bu nadide köyde 450 yıldır korunan en eski evi göreceğiz. Daracık sokakları otantik evleriyle kendinizi adeta masal ülkesinde gibi hissedeceksiniz.

Gezimize Bartın ile devam etmek için yola koyulacağız. Şehrin içinden geçen çayı, ahşap evleriyle Bartın huzuru bulacağınız şehirlerden biri. Hamamlarıyla, hanlarıyla ve doğal güzellikleriyle hayran olarak gezeceksiniz.

Bartın’ın doğasıyla büyülendikten sonra Batı Karadeniz gezimizde rotamızı Amasra‘ya doğru çevireceğiz. Karadeniz’in hırçın denizinin aksine Amasra denizi sakin, dingin ve masmavi uzanır gözlerinizin önünde. Boztepe‘den şehri ve masmavi denizi izlemek inanın unutamayacağınız ve bol bol fotoğraflayacağınız anlardan olacak.

Manzarayla büyülenmiş bir şekilde tur ücretine dahil olmayan öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Gideceğimiz mekânda 3 çeşit sınırsız balık ve Amasra’nın meşhur salatasından yiyebilirsiniz. Sonrasında Amasra’nın Çekiciler Arastası‘nı gezip alışveriş yapabilirsiniz.

Batı Karadeniz turumuzun son noktası da yemyeşil atmosferi ve doğal güzellikleriyle Zonguldak’ın güzel ilçesi Devrek olacak. Belki bu güzel ilçede Devrek’in meşhur bastonlarını görebilirsiniz.

Batı Karadeniz turlarıyla kısa da olsa şehrin boğucu havasından, hengamesinden kurtulacak, doğanın o tertemiz havasıyla sağlık ve canlılık bulacaksınız.

Jolly ile Batı Karadeniz’i gezmek için tıkla! 

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

6 Yorum

    1. Gönül Hanım Merhaba, ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bırakırsanız size bilgi vermek isteriz.

    1. Nazan Hanım Merhaba, ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bırakırsanız size ayrıntılı bilgi vermek isteriz.

    1. Berkant Bey ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bırakırsanız, size detaylı bilgi vermek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir