Haftasonu Akçakoca Amasra İnkumu Turundayız

İznim yok tatile gidemiyorum diye hiç üzülmeyin. Jolly Tur haftasonu için size hem denizi hem de geziyi sunuyor. Bir de unutmadan en güzel doğayı… Batı Karadeniz’in yemyeşil doğasında huzuru bulurken, deniziyle suyun ve yüzmenin keyfine varacaksınız. Gelin size Akçakoca Amasra İnkumu haftasonu turunu anlatalım:

1. GÜN (Cumartesi) 

Öğle saatlerinde 80’li yılların Antalya’sı, Bodrum’u olarak bilinen, bir zamanların tatil cenneti Akçakoca’ya ulaşacağız. Akçakoca gerek yemyeşil doğasıyla içinizi ferahlatacak gerek de tertemiz deniziyle serinlemenizi sağlayacak. Ama önce Akçakoca’nın tarihi mekanlarını gezip göreceğiz. İlk durağımız tarihi Akçakoca evleri olacak. Adeta açık hava müzesini andıran restore edilmiş 160 tane tarih kokan evin sokaklarında gezeceğiz.

Akçakoca gezimize sokaklarında gezmeye devam ederken merkezinde bulunan değişik mimarisiyle sizi şaşırtacak Kızlarağa Camii ile devam edeceğiz. Çağdaş mimarisiyle farklılığı yansıtan bu yapı Türk Çadırı örnek alınarak inşa edilmiş. Kubbesinin 32 ton bakır levha kullanılarak yapılmış olması ise çok şaşırtıcı bir bilgidir.

Akçakoca’daki bir sonraki durağımız Ceneviz Kalesi olacak. 4.Haçlı seferleri sırasında İstanbul’a gelen ve Karadeniz bölgesinde Latin imparatorluğu kurdukları dönemde bu kaleyi yapmışlardır. Moloz taşlarla inşa edilmiş olan bu kulenin avlusunda bir de dilek kuyusu olarak bilinen ve su ihtiyacını karşılayan bir kuyu bulunmaktadır. Ayrıca bu yapı UNESCO Dünya Mirası Listesinde de yer almaktadır.

Akçakoca

Bu kadar kültür gezisinin ardından güzel bir öğle yemeği molası vereceğiz. Yemeğin ardından da Mavi Bayraklı ünlü Kale Plajında denizin keyfini çıkaracağız. Günü bu plajda eğlenerek sonlandıracağız. Sonrasında konaklama yapacağımız otelimize yerleşip akşam yemeğimizi bu otelde alacağız.

2. GÜN (Pazar) 

Sabah otelimizde güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra yeşil ve mavinin kucaklaştığı tatil beldesi İnkumu‘na doğru yola çıkacağız. İnkumu, Bartın’a 20 dakika Amasra’ya ise 40 dakika uzaklıktadır. İncecik kumu, berrak tertemiz suyuyla burada denize girmeye bayılacaksınız. Karadeniz’in saklı kalmış cenneti İnkumu’nda sahil boyunca samimi yazlık evleri ve yöresel restoranların göreceksiniz.

Akçakoca

Deniz keyfimizin ardından öğle yemeğimizi yemek için adını mitolojideki amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers prensesinden alan ve Fatih Sultan Mehmet’in ‘’ Lala Lala Çeşm-i Cihanbu mu ola?’’ dediği ve hayranlığını ifade ettiği Uyuyan Prenses lakaplı Amasra’ya gideceğiz.  Mevsim balıkları, meşhur Amasra salatası ve helvadan ( doyana kadar balık ve doyana kadar salata) oluşan öğle yemeğimizin ardından Çakraz plajına gidip deniz keyfimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Amasra

Doya doya yüzdükten sonra akşam saatlerinde İstanbul’a doğru yola çıkacağız.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir