Hafta Sonu Yedigöller Kaçamağı

Kafa dinlemek, iş hayatının ve şehrin yorgunluğunu atmak için zaman zaman rotamı Yedigöller’e çeviriyorum. Paslanan şehirli ruhum, doğanın içinde kendine geliyor. Bu müthiş dinlence sırasında çektiğim fotoğraflar da gezinin bonusu oluyor.

Yedigöller, kendimi pitoresk bir tablonun içinde hissettiğim belki de tek yer. En son sonbaharda gitmiştim. Kırmızılar, sarılar, yeşiller, kahveler karşısında gerçekten de büyülenmiştim. Ayağımın altında yapraklardan oluşan kırçıllı bir halı, kulağımda kuş sesleri, ciğerimde tertemiz oksijen ve aklımdan geçen şiirler müthişti. Düşünsenize, burası telefon çekmeyen bir yer… İster hafta sonu kaçamağı yapın, ister çadırınızı alın kamp yapın. Eğer konaklamak istiyorsanız ormanın içindeki bungalovlardan yerinizi önceden ayırtmayı unutmayın!

Yedigöller’e Nasıl Gidilir?

Yedigöller’e İstanbul’dan kısa sürede ulaşılabiliyor. Ben en son gittiğimde gün içinde bu doğa harikasında gezip konaklamayı ise Bolu’da yaptım. Bungalovlarda yer bulabilseydim Yedigöller’in sabahını da yaşamak isterdim. Burası, Bolu merkezden 42 kilometre uzaklıkta adeta bir cennet. Üstelik Ankara‘dan gelecekler için de mesafe oldukça makul sayılır.

İstanbul’dan Yedigöller’e giderken özellikle sabahın erken saatlerinde yola çıkmayı tercih ediyorum. Çünkü yol üzerindeki Maşukiye‘nin muhteşem köy kahvaltısı, beni kendine çekiyor. Hazır yeri gelmişken söylemek isterim: Giderken aracınızda yiyecek içecek bir şeyler bulundurun. Zira bu doğal güzellik, öylesine korunmuş ki ticari işletmeler pek bulunmuyor. Parkta görebildiğim kadarıyla sadece bir tane restoran yer alıyor.

Yedigöller’in Muhteşem Doğası

Gerçekten abartmıyorum, ne zaman bu doğa harikasına gitsem sanki yağlı boya bir tablodaki figür gibi hissediyorum kendimi. İnsan Yedigöller’e gidince doğaya bir kez daha aşık oluyor. Herkesin bu güzelliği en az bir kez görmesi gerektiğini düşünüyorum.

Köknar, meşe, gürgen, kara çam, sarı çam gibi ucu göğe uzanan kocaman gövdeli ağaçlar, muhteşem hissettiriyor. Üstelik, bu ağaçların bazılarının gövdelerinden buz gibi kaynak suyu akıyor; insan içmeye doyamıyor.

Göllerin bazılarının üzerinde tahtadan taraçalar var. Seyir terası işlevi gören bu taraçalarda gölün üzerindeki manzarayı izlemek, müthiş bir deneyim oluyor. Amatör fotoğrafçılar bile bu güzelliklerden harika kareler yakalayabiliyor.

Yüzölçümü 16 bin 23 kilometrekare olan bu doğal parkta isterseniz yürüyüş parkurlarını takip ederek gezebilirsiniz. Konforlu gezmek için altı sağlam, kaydırmayan rahat ayakkabılar giymenizi öneririm. Bir de her mevsim serin olduğunu göz önüne alarak, yazın bile gitseniz yanınızda hırka bulundurmalısınız.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

O bir Mimar Sinan Üniversitesi sosyoloji mezunu... Sosyolog olmanın gereklerini yerine getirmek üzere yola çıkmışken kendini dijital dünyanın kucağında bulmuştur. Jolly Tur'da Sosyal Medya Uzmanı olarak hayatına devam ederken bir yandan okur, yazar ve yine okur. Fırsat buldukça da gezer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir