Hafta Sonu İstanbul’da Kahvaltı Yapılacak Yerler

Gerek kültürel zenginliği, gerek tarihi dokusu, gerekse şehirciliği ile Türkiye’nin metropol şehri olan İstanbul, yemek kültüründeki sınırsız seçeneği ile de her kesime ve damak zevkine hitap eden nadir şehirlerden biridir. Ülkemizin hafta sonları en çok turist çeken kenti olan İstanbul’da kahvaltı seçenekleri de birbirinden farklı beklentilere hitap ediyor. Gelin bu eşsiz çeşitliliği birlikte inceleyelim.

Kadıköy’ün Yeni Modası: Munchies Crepe & Pancake

Kadıköy’de yer alan bu mekânımız, hafta sonu için İstanbul’u tercih edenler ve İstanbul’da yaşayanlar için mükemmel bir kahvaltı sunuyor. Klasik kahvaltı mantığını aşmayı başaran mekânı ünlendiren özelliği ise pancake ve krep çeşitleri. Kahvaltıya tat katan ve İstanbul’da kahvaltı denildiğinde akla gelen yerlerden biri olan mekânda ücretler de son derece ekonomik.

Sıra Beklemeye Değer Bir Yer

Karaköy-Namlı Gurme kahvaltı dükkânı, özellikle de hafta sonları önünde uzun kuyrukların oluştuğu en meşhur yerlerden biri. Benim gibi damak tadına düşkün ve kaliteli tatlar için emek harcamaktan çekinmeyen biriyseniz o zaman Namlı Gurme tam size göre. Kahvaltı mekânı arayanlara serpme kahvaltılarının tadına bakmaya davet ediyorum.

Deniz Manzarası Eşliğinde Çayınızı Yudumlayın

Sıradaki durağımız özellikle de İstanbul’a şehir dışından gelenler için. İstanbul’a gidip de deniz havası almadan olmaz diyenlerdenseniz Tarabya’da Big Chef’s sizi bekliyor. Denize sıfır muhteşem manzarası eşliğinde doğal ürünlerin kullanıldığı sağlıklı bir kahvaltıya sanırım kimse hayır diyemez. O zaman ne yapın edin, yolunuzu Tarabya’ya düşürmeye çalışın.

Yöresel Tatlardan Vazgeçemeyenler Buyurun

Her ne kadar İstanbul’da da olsak şöyle Anadolu’nun o birbirinden lezzetli tatlarını isteyenlerimiz için önerimiz Cihangir’de bulunan Van Kahvaltı Evi. İstanbul’da kahvaltı denildiğinde Van kahvaltısı denenmeden olmaz. Birbirinden farklı çeşitleri, Anadolu ürünleri ile harmanlanmış kahvaltı masaları ile hiç kuşkusuz aklınızı başınızdan alacak bir mekân. Üstelik kişi başı ücretleri de son derece uygun.

Doğadan Kopamıyorsanız Polenezköy’e Gidiyoruz

İstanbul’da kahvaltı listemizin şimdiki durağı ise doğanın koynunda olan bir mekân: Polenezköy Stella. Burada, bir yandan onlarca çeşit kahvaltılıkları ile karnınızı doyururken diğer yandan yemyeşil doğası içerisinde yaşattığı huzurla ruhunuzu doyurabilirsiniz. Serpme kahvaltısı için kişi başı ödeyeceğiniz fiyat ise sadece 34 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir