Güney Afrika ve Gizemli Dünyası

CAPE TOWN VE JOHANNESBURG

Safari yapıp vahşi doğayı keşfedeceğiniz, keyifle yemeğinizi yerken penguenleri seyredeceğiniz bambaşka bir yer… Güney Afrika’nın modern yüzü Cape Town ve Johannesburg size tatilden beklentinizi en üst konforda sunarken bir taraftan da gizemli bir dünyanın kapısını aralıyor. Jolly Tur ile çıkacağınız Güney Afrika seyahatinde Cape Town, Jonannesburg ve  Afrika’nın Las Vegas’ı Sun City’i keşfedeceksiniz…

Cape Town ve Johannesburg… Son derece modern, dünyaca ünlü isimlerin tatillerini yaptığı Güney Afrika’nın iki ünlü şehri. Bir tarafta ihtişamlı plazalar, lüks yatlar, dünya markalarını satan mağazalar, başka bir tarafta ise tenekeden gecekondular. Düşük ve yüksek gelir grubu arasındaki keskin çizginin çok net görülebildiği bir dünya…

Güney Afrika

Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin üç başkentinden biridir. Afrika’nın güneybatı ucundaki bu enerjik metropol cıvıl cıvıl restoranları, alabildiğine uzun kumsalları, mükemmel müzeleri ve tarihi yerleriyle Afrika’nın farklı bir yüzü. Cape Town’da lüks bir tatil için aranılan her şey bir arada. Bir yanda şık restoranları, alışveriş merkezleri, lüks otelleri, bir yanda ise müzeleri ve kültürel etkinlikleri barındırıyor bu şehir.

Cape Town’da tüm yıl boyunca iklim ılıman geçiyor. Yılın büyük bir kısmında güneşli hava hakim, özlellikle kuzey yarımkürede kış yaşanırken. Harika hava koşulları açık hava aktivitelerinin hepsini yapma imkanı sunuyor. Gerek şehir merkezi gerek plajların hepsi hareketli ve son derece keyifli.

Cape Town’da Waterfront ve Camps Bay denilen bölge çok ünlü. Burada bir çok restoran, dünyaca ünlü markaların mağazaları, hediyelik eşyacılar bulunuyor. Camps Bay ise önünde muhteşem bir de plajı olan, daha çok Cape Town’ın kalburüstü kesiminin yaşadığı, lüks villaların olduğu bir sahil. Sahil boyunca çok güzel manzaralı restoranlar bulunuyor. Ünlü aktrist Charlize Theron, Cape Town’ı ziyaret ettiğinde burada yemek yiyen ünlülerden. Bu bölge akşam yemeğinden sonra bar kıvamına geçiyor. Long Street de gece eğlencesi için popüler bir bölge. İstanbul, Beyoğlu benzeri olan Long Street’de onlarca bar ve gece kulübü bulunuyor.

Güney Afrika

Johannesburg ise ilk keşfedildiği yıllardan beri zengin maden yatakları sebebiyle Afrika’nın ‘’Altın Şehri’’ ilan edilmiş. Johannesburg, Afrika kıtasının en modern, en zengin ve en iyi alt yapısına sahip, asırlardır madencilik sayesinde milyonlarca aileyi milyoner yapmış bir şehir. Dünyadaki en büyük 40 metropol arasında gösteriliyor. Tüm Afrika kıtasının New York’u deniliyor buraya, dolayısıyla iş hacmi çok büyük. Dünya devi şirketlerin burada ofisleri var.

Güney Afrika

Johannesburg botanik bahçeleri, hayvanat bahçeleri ve doğal parkları ile doğaseverlerin hayran kalacağı bir şehir. Bunlardan en önemlisi Kruger Ulusal Parkı. Güney Afrika’nın en büyük vahşi yaşam koruma parkı olan bu saha farklı hayvan türlerine ev sahipliği yapıyor.

Johannesburg, Afrika kültürünü ve tarihini çok net yansıtan galeri ve müzelerini de barındırıyor.

Ve Safari… Johannesburg’a yaklaşık 200 km mesafede, gezip göreceğiniz vahşi hayvanların yaşadığı Pilanesberg National Park‘ın Güney Afrika’nın Kruger National Park’ından sonraki en büyük milli parkı ve yüzlerce vahşi hayvana ev sahipliği yapıyor. Adının park olarak geçtiğine bakmayın, dışarıdan hiç müdahale edilmeyen, tamamen vahşi bir yaşam var bu parkta. Tüm safariye gidenlerin görmeyi hedeflediği “big five” denilen; aslan, leopar, fil, gergedan ve bufalo beşlisi de yaşıyor bu milli park sınırları içerisinde.

Safari, doğal parklara özel modifiye edilmiş üzeri açık arazi jeepleriyle, araçlardan inmeden, hayvanları doğal ortamlarında gözlemeye deniyor. Bunların arasında aslan ve leopar gibi, çok tehlikeli olan hayvanların da bulunmasından dolayı araçlardan inmeniz kesinlikle yasak.

Güney Afrika’nın eğlence şehri Sun City ise suni bir cennet. Muazzam golf klüpleri, havuzları, golf klüpleri ile mutlaka görülmesi gereken bir yer… Las Vegas’ı aratmayan gece hayatı, doğa ve spor etkinlikleri, alışveriş olanakları, Afrika’nın egzotizmi Sun City’de bulunuyor.

GÖRMEDEN GELMEYECEKLERİNİZ…

*Dünyanın en eski dağ oluşumlarından Table Mountain görülmeye değer. Bu dağ bir masayı andırıyor. Dağa çıkarken 1.400 çeşit farklı bitki çeşidi, çıktığınızda ise muhteşem bir manzara göreceksiniz.

*Üstü açık safari araçları ile tabiatı keşfedeceksiniz. Bu gezide aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve binlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacaksınız.

*Ümit Burnu Milli Parkı’na gidip, tekne ve fok balıkları adasını ziyaret edeceksiniz. Bu gezide Afrika penguenlerini de göreceksiniz.

Jolly Tur ile Güney Afrika turu için tıklayınız…

 

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir