Gökhan Tepe: “Farklı Coğrafyaları Tanımak Beni Heyecanlandırıyor”

Herkesin hayatının bir döneminde kalbine dokunan en az bir Gökhan Tepe şarkısı olmuştur. Günümüze kadar pek çok hit şarkıya imza atan, durmaksızın üretmeye devam eden ve besteleri birçok farklı isim tarafından seslendirilen Gökhan Tepe bu ay Jolly Blog okurları ile kendisi hakkında merak edilenleri paylaştı. Şarkıcı ve oyuncu Gökhan Tepe ile müziğini, bestelerini, yaşantısını ve seyahat rotalarını konuştuk. Keyifli okumalar…

Gökhan Tepe

Müziğinizi ve tarzınızı nasıl tanımlıyorsunuz? Bu yolculukta, yol haritanız olan neler var hayatınızda?

Tarzımı Türk müziği bazlı pop müzik diye tanımlayabilirim. Romantik, duygusal ve akustik tınılara daha fazla yer veriyorum. Bu yolculukta yol haritamı duygularım ve bestelerim çiziyor.

Besteleriniz sayısız isim aracılığıyla geniş kitlelere ulaştı. “Türkan”, “Yediverenim” gibi besteleriniz değerli sanatçıların yorumlarıyla güçlendi. Nasıl bir his bestelerinizin diğer sanatçılar tarafından yorumlanması?

Bestelerimin diğer sanatçı arkadaşlarım tarafından seslendirilmesini çok istiyordum ve 2000’li yılların ortalarında sözler üzerine besteler yapmaya ve diğer sanatçı arkadaşlarıma beste vermeye başladım. O yıllardan bu zamana kadar birçok değerli sanatçı arkadaşım şarkılarımı seslendirdi ve birçok bestem dillere düştü ve zirveye çıktı. Yaşadığım çok güzel bir his.

Müzik dışında dizi ve filmler ile de izleme şansına sahip olduk sizi. Bu gibi projelere devam etmeyi düşünüyor musunuz?

Gelen projeler ve teklifler oluyor ancak, çok içimize sinen ve kaliteli bir proje olursa tabii ki değerlendiriyor oluruz.

Gökhan Tepe

Ekranda ya da konserlerde gördüğümüzün dışında Gökhan Tepe nasıl biri? Neler yapmaktan hoşlanırsınız?

Göründüğü gibi olan biriyim. Mütevazı bir yaşantım var. Dostlarımla vakit geçirmeyi ve gezmeyi severim. Daima pozitif bir yaşam sürmeye çalışırım. Felsefem budur. Stüdyomda müzik yapmaktan, daima müziğin içinde olmaktan keyif alırım.

Kariyeriniz sizlere hayata dair neler öğretti? Bu mesleğe adım atmayı düşünenlere tavsiyeleriniz neler olur?

Bu mesleği gerçekten yüreklerinden gelerek icra edenler kalıcı olabilirler. Sabır çok önemli. Tüm olumsuzluklara karşı sabırlı olmalarını dilerim. Daima müziği hedef alsınlar. Yaşadıkları her olumsuzluğa mutlaka müzikle çözüm üretsinler. Çok müzik dinlemelerini ve kendilerinden tecrübeli insanlara kulak vermelerini tavsiye edebilirim.

Farklı coğrafyaların insanı bir anne ve babaya sahipsiniz. Bu durum size neler kazandırdı?

İki ayrı kültürün zenginliklerinden de faydalandım ve ikisinden de bir şeyler kazandım. Çok şanslıyım. Babamın ve annemin müziğe olan ilgisi ve beni mesleğimi icra ederken desteklemiş olmaları en büyük şansım.

Konserlerinizi farklı şehirler ve ülkelerde gerçekleştiriyorsunuz. Haliyle de bu yerleri geziyorsunuz. Yeni yerler görmek o coğrafyanın insanlarıyla buluşmak sizin için ne ifade ediyor?

Farklı coğrafyaları, farklı kültürleri ve farklı insanları tanımak beni çok heyecanlandırıyor. Mesleğim gereği birçok ülkede ve şehirde bulundum. Hala merak ettiğim ve gezmek istediğim çok yer var.

İş dışında seyahat etme alışkanlığınız var mı? Seyahat rotalarınızı nasıl belirliyorsunuz?

Yazın denizi güzel olan bölgeleri tercih ediyorum. Kışın da kayak yaptığım için daha önce keşfetmediğim farklı olan kayak destinasyonlarını tercih ediyorum. Turistik olarak da tarihi dokusu olan yerleri tercih ediyorum.

Jolly ile henüz görmediğiniz hangi ülkeye ya da coğrafyaya seyahat etmek isterdiniz?

Jolly’nin güvenilirliği ve tecrübesiyle her yere seyahat edebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir