Göcek’te Keşfe Çıkıyoruz

Bir tatilden beklentin nedir? Huzur ve sessizlik mi? Deniz, kum, güneş üçlüsü mü? Öyleyse Göcek’te tam da aradığın gibi bir tatil bulacaksın. Göcek seni çağırıyor ya da tarihte kullanılan adıyla Kalinche.

Nasıl bir tatil tercihine sahip olursan ol, Göcek senin ihtiyaçlarına cevap verebilecek güzellikte ve zenginlikte şipşirin bir tatil beldesi olarak karşına çıkacaktır.

Koyları İle Ünlü Bir Cennet

Peki, ama en çok nesi ile ünlüdür dersen de, sana vereceğimiz cevap, koyları olur. Bedri Rahmi Koyu’na gittiğinde, kendini mavi yolculuk sevdalısı ressam ve şair Bedri Rahmi’nin şiirlerinde dolaşıyormuş gibi hissetmemen imkansızdır. Bu koya uğradığında, onun bir taşın üzerine çizdiği balık resmini ve Azra Erhat’ın çakıl taşları ile yaptığı uçurtma mozaiğini görmeden dönmemelisin.

Her gördüğünde bir kez daha büyüleneceğin Kleopatra Hamamı Koyu’nda Likyalılar döneminden kalma tarihi kalıntılar arasında yürürken zamanda yolculuk ettiğin hissine kapılacaksın. Kleopatra’nın yaptırdığı hamamın kalıntılarını da görmen mümkün. Etrafta yer alan yeşil ağaçlıkların arasından geçerek kendini bir anda serin sulara bırakmanın tadı ise paha biçilmez.

Tropik bir ada misali uzanan Göbün Koyu’nda da çam ve zeytin ağaçları ile çevrili bir manzara eşliğinde doğanın tadını çıkarabilirsin. Yerleşim yerinin yasak olduğu bu koyda, su altında kalan antik kalıntılar içinde Bizans ve Rum evleri arasında yüzmek ilginç bir deneyim olacak.

Dünya Standartlarında Marinalar

Koyları ile ünlü Göcek’in bir o kadar meşhur olan marinalarına ise değinmeden olmaz. Göcek’te altı adet marina bulunuyor. Her biri dünya standartlarında olan bu marinaların iki tanesi Büngüş koyundayken, dört tanesi de Göcek merkez sahilinde.

Atbükü, Boynuz Bükü, Sıralıbük, Sarsala, Manastır, Coves, Yassıcalar, Tersaneler ve Domuz Adaları ise bu büyülü cennetin görmeniz gereken diğer köşeleri…

Likyalılardan Hatıra

Geçmişte Likya uygarlığının iki önemli şehri olarak tanımlayabileceğimiz Telmesos (Fethiye) ve Kaunos (Dalyan) arasında kalmış bir Likya yerleşim yeri, Göcek.

Yatla bölgeye gelen yerli ya da yabancı pek çok turistin yaptığı gibi, sen de mutlaka Arymasa, Lissae, Krya, Kalimache gibi antik kalıntılar arasında bir gezi planlamalısın.

Görenleri kendisine hayran bırakan, bir kez tadını alanların tekrar tekrar ziyaret etmeye doyamadıkları bu cennet tatil beldesi hayalindeki tatili gerçeğe dönüştürmen için seni çağırıyor.

Sen de Jolly Tur’un Ege Akdeniz turu fırsatlarından yararlanmak ve bu büyülü beldenin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsan vakit kaybetmeden tatil seçeneklerimizi inceleyebilirsin.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Hem öğrenci hem gezgin... En büyük tutkusu gezdiği yerlerden küçük hatıralar alıp onlar için küçük hikayeler yazmaktır. Hedefi 30 yaşına kadar 100 şehir görebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir