Göcek’te Keşfe Çıkıyoruz

Bir tatilden beklentin nedir? Huzur ve sessizlik mi? Deniz, kum, güneş üçlüsü mü? Öyleyse Göcek’te tam da aradığın gibi bir tatil bulacaksın. Göcek seni çağırıyor ya da tarihte kullanılan adıyla Kalinche.

Nasıl bir tatil tercihine sahip olursan ol, Göcek senin ihtiyaçlarına cevap verebilecek güzellikte ve zenginlikte şipşirin bir tatil beldesi olarak karşına çıkacaktır.

Koyları İle Ünlü Bir Cennet

Peki, ama en çok nesi ile ünlüdür dersen de, sana vereceğimiz cevap, koyları olur. Bedri Rahmi Koyu’na gittiğinde, kendini mavi yolculuk sevdalısı ressam ve şair Bedri Rahmi’nin şiirlerinde dolaşıyormuş gibi hissetmemen imkansızdır. Bu koya uğradığında, onun bir taşın üzerine çizdiği balık resmini ve Azra Erhat’ın çakıl taşları ile yaptığı uçurtma mozaiğini görmeden dönmemelisin.

Her gördüğünde bir kez daha büyüleneceğin Kleopatra Hamamı Koyu’nda Likyalılar döneminden kalma tarihi kalıntılar arasında yürürken zamanda yolculuk ettiğin hissine kapılacaksın. Kleopatra’nın yaptırdığı hamamın kalıntılarını da görmen mümkün. Etrafta yer alan yeşil ağaçlıkların arasından geçerek kendini bir anda serin sulara bırakmanın tadı ise paha biçilmez.

Tropik bir ada misali uzanan Göbün Koyu’nda da çam ve zeytin ağaçları ile çevrili bir manzara eşliğinde doğanın tadını çıkarabilirsin. Yerleşim yerinin yasak olduğu bu koyda, su altında kalan antik kalıntılar içinde Bizans ve Rum evleri arasında yüzmek ilginç bir deneyim olacak.

Dünya Standartlarında Marinalar

Koyları ile ünlü Göcek’in bir o kadar meşhur olan marinalarına ise değinmeden olmaz. Göcek’te altı adet marina bulunuyor. Her biri dünya standartlarında olan bu marinaların iki tanesi Büngüş koyundayken, dört tanesi de Göcek merkez sahilinde.

Atbükü, Boynuz Bükü, Sıralıbük, Sarsala, Manastır, Coves, Yassıcalar, Tersaneler ve Domuz Adaları ise bu büyülü cennetin görmeniz gereken diğer köşeleri…

Likyalılardan Hatıra

Geçmişte Likya uygarlığının iki önemli şehri olarak tanımlayabileceğimiz Telmesos (Fethiye) ve Kaunos (Dalyan) arasında kalmış bir Likya yerleşim yeri, Göcek.

Yatla bölgeye gelen yerli ya da yabancı pek çok turistin yaptığı gibi, sen de mutlaka Arymasa, Lissae, Krya, Kalimache gibi antik kalıntılar arasında bir gezi planlamalısın.

Görenleri kendisine hayran bırakan, bir kez tadını alanların tekrar tekrar ziyaret etmeye doyamadıkları bu cennet tatil beldesi hayalindeki tatili gerçeğe dönüştürmen için seni çağırıyor.

Sen de Jolly Tur’un Ege Akdeniz turu fırsatlarından yararlanmak ve bu büyülü beldenin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsan vakit kaybetmeden tatil seçeneklerimizi inceleyebilirsin.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Paylaşım
Önceki yazıyı okuyun:
Ege Akdeniz Turu ile Ekstrem Sporlara Doyacaksın

Deniz, kum ve güneşi özleyenler için asla kaçırılmaması gereken Ege Akdeniz turu, ekstrem spor tutkunları için de alternatifler sunuyor. Tatiline...

Kapat