Gidilmesi Cesaret İsteyen 9 Yol

Bu yollardan geçmek cesaret ister! Şehir hayatının karmaşasından uzakta doğayla iç içe bir yolculuk arıyorsan doğru yerdesin! Ama uçurumun kenarından kıvrılan yollara, okyanusun ve taşkın nehrin üzerinden geçen köprülere cesaretin varsa…

1. Kuzey Yungas Yolu, Bolivya

Kuzey Yungas Yolu

Bolivya’nın kuzeyindeki Kuzey Yungas yolu, derin uçurumlara ev sahipliği yapıyor. Adrenalin ve tehlike tutkunuz var ise, sarp kayaların içinden geçen bu yolu görmelisiniz.

2. Transfagarasan, Romanya

Transfagarasan

Bulutların üzerinde geçiyormuş gibi yol boyu ilerlerken adrenalini tüm iliklerinizde hissedeceğiniz bir yol daha! Buradaki virajlar öyle böyle değil. Nefesinizi kesebilir.

3. Okyanus üzerinde bir otoban, Florida Keys

Florida Keys

Florida Keys ABD’nin Florida eyaletinde bulunan bir adalar grubudur. Mucize gibi görünse de aslında ürkütücü olan bir otobana sahiptir. Çünkü bu otoban, okyanus üstünde tam 42 köprü arasında adalardan geçer. Gün batımını izlemek buradan geçmeye değiyormuş, öyle dediler!

4. Fuji Dağı Yolu, Japonya

Fuji Dağı

Dağ geçitleri delicesine rüzgarlıdır ama bölgenin güzelliğiyle büyülenebilirsiniz. Bahar aylarında çiçeklerin manzarasına doyum olmaz.

5. Stelvio Geçidi, İtalya

Stelvio Geçidi

 Doğu İtalyan Alpleri’nin en yüksek dağında yer alan bu geçit, sık dönemeçli yollarıyla motosiklet ve bisiklet hayranlarının dikkatini çekiyor.

6. Pakistan Karakurum Otoyolu boyunca uzanan İndus Nehri asma köprüsü

İndus Nehri asma köprüsü

Pakistan Karakurum Otoyolu boyunca uzanan İndus Nehri üzerinde yer alan asma köprü! Bu köprüyü görünce “Geçsek mi yoksa sonsuza kadar burada mı kalsak” diye, düşünmeden edemedik.

7. Guoliang tünel yolu, Çin

Guoliang tünel yolu, Çin

Ürkütücü bir yol olan Guoliang tünel yolu Çin’de bulunuyor!

8. Machu Picchu yolu, Peru

Machu Picchu yolu

Dünyanın 7 harikasından biri olarak seçilen Machu Picchu‘ya gitmek öyle kolay değil. Gittiğiniz yol aniden mola vermeye karar verir ve siz de öylece bakakalırsınız.

9. İtalyan Alpleri’nde tehlikeli bir viraj, İtalya

İtalyan Alpleri'nde tehlikeli bir viraj

 İtalyan Alpleri’nde tehlikeli bir viraj! Bu yol da bizden olsun dedik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir