Gemi Turu İle Küba’dan Karayipler’e Uzanan Benzersiz Bir Yolculuk

Gemi turu ile yolculuğa çıkmayı hiç düşündünüz mü? Masmavi bir deniz üzerinde seyrederken dünyanın bambaşka ülkelerine seyahat etmek fikri sizce de büyüleyici ise şimdiki gemi turu rotamızda Küba, Meksika, Jamaika ve Karayipler var. Hazırsanız, gemimiz kalkıyor!

Gemi Turu

Son yılların alternatif tatillerinden biri de gemi turu ile seyahat etmek. Valiz toplama derdi olmadan, konfor ve lüks içerisinde seyahat etmek ve her gün başka bir ülkenin limanında uyanmak gemi turlarını cazip kılmaya yetiyor.

Eğlencenin Vazgeçilmez Adresi: Miami / AMERİKA

gemi turuAmerika’nın turizm cenneti şehirlerinden biri olan MiamiAmerika‘nın diğer kentlerinden farklı bir görünüme sahip. Halkın çoğunluğu Hispanik olarak adlandırılan Kübalılardan, Haitililerden ve Karayiplilerden oluşan Miami’de İngilizce kadar yoğun olarak İspanyolca konuşuluyor. 7/24 yaşayan bir kent olan Miami’nin öne çıkan en büyük özelliği, dünyaca ünlü gemi turlarının merkezi olması. Amerikalılar tarafından Magic City (Sihirli Şehir) olarak anılan Miami uzun sahil şeridi, birbirinden renkli ve farklı kültüre sahip insanları, gece hayatı, tarihi rotaları ve alışveriş durakları ile dünyanın en çok ziyaret edilen kentlerinden biri. Birçok üniversitenin, dil okulunun ve eğitim kurumunun bulunduğu Miami, bu sayede oldukça genç bir nüfusa da sahip. Bu yüzden şimdiden çılgın ve benzersiz bir yolculuk yapacağınızı söylemeliyiz.

gemi turu

Miami’de gezilecek yerler arasında ise Kübalıların ağırlıkta olduğu ve adeta Küba’da dolaşıyor hissi veren Little Havana, festivallere ve uzay bilimlerine ev sahipliği yapan Coconut Grove, yemyeşil ortamı ve Venedik’i anımsatan atmosferiyle ‘Güzel Şehir’ olarak adlandırılan Coral Gables, beyaz kumlu sahili ile Miami Beach ve Key Biscayne, Haitili göçmenlerin yerleştiği Little Haiti, rengarenk evleriyle South Beach ve farklı şehir olarak adlandırılan sanat ve eğlence merkezi Miami Şehri Merkezi yer alıyor.

Bembeyaz Sahili İle Adeta Kartpostal: Montego Bay / JAMAİKA

gemi turuLatin kültürüne aşık olmak için şimdiki rotamız Jamaika. Ülkenin 2. büyük şehri olan Montego Bay ya da kısa adıyla MoBay ilk kez Kristof Kolomb tarafından keşfediliyor. Şeker kamışı tarlalarıyla meşhur olan Montego Bay, tarih boyunca korsanların istilasına uğramış, günümüzde ise bir turizm destinasyonuna dönüşmüş. Kahve, rom ve işlenmemiş şeker ile ekonomisini yükselten Montego Bay bembeyaz kumsallarıyla da turizmin zirvesinde yer alıyor.

Karayipler’in Güzeli: George Town / CAYMAN ADALARI

gemi turuGrand Cayman, Cayman Brac ve Little Cayman olmak üzere 3 adadan oluşan Cayman Adaları da Kristof Kolomb tarafından keşfedilmiş bir güzellik. Küba ve Jamaika ile komşu olan Cayman Adaları’na Kolomb tarafından, burada yaşayan kaplumbağalar dolayısıyla Las Tortugas ismini vermiş. Jamaika’nın eğlence ve alışveriş merkezi olan Cayman Adaları birçok beş yıldızlı otellerden alışveriş merkezlerine, gece kulüplerinden latin pub’larına kadar sınırsız bir tatil deneyimi vadediyor. Gemi turu ile Cayman Adaları’nı keşfederken sonsuz beyaz kumsallardan turkuaz denizin tadını çıkartabilir, mavi cayman iguanalarını, su kaplumbağalarını ve daha önce görmediğiniz tropikal kuşları yakından görebilir; korsan hazinelerinin saklı olduğu mağaraları keşfedebilirsiniz. Unutmadan, Cayman Adaları vergiden muaf olduğu için birçok ünlü markayı daha uygun fiyatlarla almak mümkün.

Mayaların İlk Yerleşim Yeri: Cozumel / MEKSİKA

Gemi turuMeksika’nın Cozumel Adası Mayaların ilk yerleşim yerlerinden biri olarak biliniyor. Meksika’nın güneydoğusunda yer alan bir Karayip Adası olan Cozumel Karayip Meksika‘nın en güvenli şehirlerinden biri olması nedeniyle dünyanın birçok yerinden turistin de ilgi odağı oluyor. Mayalar Dönemi’ne ait arkeolojik alanların yer aldığı Cozumel deniz turizminin de merkezi konumunda yer alıyor. Gemi turu ile muhteşem bir deniz üzerinde seyrederek ulaşacağımız Cozumel’in benzersiz plajlarının tadını çıkartabilir, deniz canlılarını yakından görebilmek için dalış yapabilir veya sörf yapabilirsiniz. Bölgeyi keşfe çıkmak istediğinizde ise Cozumel’in efsanevi San Martin, Rastas ve Meczalitos plajlarında denizin tanıdı çıkartırken kilise, saat kulesi, Atlantis Denizaltısı’nı ziyaret edebilirsiniz. Cozumel’deyken latin mutfağının bir numaralı yemeği taco yemeyi ve buraya özgü sıvı vanilya özünden almayı unutmayın.

Rengin ve Müziğin Başkenti: Havana / KÜBA 

gemi turu

Küba’nın başkenti Havana her meydanında, caddesinde ve sokağında insanı kendisine hayran bırakan etkileyici bir şehir. 3 milyondan fazla nüfusuyla Küba’nın en büyük kenti olan Havana’nın tarihi Amerika kıtasının keşfedildiği o yıllara kadar uzanıyor. Havana, 1500’lerin başında yapılmış olan eserler, Akdeniz ve Endülüs mimarisinden izler taşıyan renkli binalar, 19. yüzyıla tarihlenen, barok ve rokoko esintileri olan yapılar, dev meydanlar, anıtlarla bezenmiş bir kent. Barındırdığı bunca tarihi ve kültürel zenginlik dolayısı ile Havana’nın eski kent merkezi olan ‘Havana Vieja’ 1982’den beri Unesco Dünya Mirası listesinde.

Bunlar da ilginizi çekebilir;

* Neden gemi turu ile yolculuğa çıkmalısınız? İşte linkteki yazımızda madde madde gemi turu yolculuğunu yazdık.

* Balayında gemi turu ile seyahate çıkmayı düşünüyorsanız linkteki yazımızı mutlaka okuyun.

Jolly İle Küba&Karayipler Turu‘na Çıkmak İçin Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir