Gemi Turları ile İlgili Faydalı Bilgiler

Deniz tatilinden, kültür turlarından ya da klasik yurt dışı turlarından sıkıldın mı? Farklı bir tatil seçeneği mi arıyorsun? O halde gemi turlarını bir düşünmelisin. Sabahın ilk ışıklarıyla geminin karaya yaklaştığını düşün. Daha şehir uyanmadan her yeri gezdiğini hayal et! Her sabah başka bir limanda, başka bir diyarda uyanmanın keyfi bir başkadır. Bence herkes hayatında bu deneyimi yaşamalı.

Gemi turuna çıkmadan evvel dikkat etmen gereken noktaları senin için çıkardım:

1) Bavul toplama derdi yok.

Gemi turlarında diğer yurt dışı turlarında olduğu gibi durmadan bavul toplama derdin yok. Şehir değiştirdikçe otel değiştirmeye, otel değiştirdikçe de bavul toplama gibi bir derdin yok. Otelin  gemi olacak. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi?

2) Gemi turları çocuklu aileler ve tekerlekli sandalye kullananlar için bir harika.

Cruise gemilerinde çocuklu aileler için her şey düşünülmüş. Aynı çatı altında parklar, oyuncaklar, oyunlar, etkinlikler, aktiviteler, bakıcıları bulabiliyorsun. Yine aynı şekilde tekerlekli sandalye kullananlar için 15-20 katlı gemide her yerde kolayca çıkabileceği rampalar ve asansörler var.

3) Dünyanın dört bir yanından gelen bambaşka insanlarla tanışma şansı…

Tatilde bambaşka kültürler, bambaşka insanlar tanımayı seviyorsan gemi turları tam da sana göre. Bir hafta boyunca yabancı kültürlerden insanlarla seyahat etmek inanılmaz bir deneyim olabilir.

4) Devasa gemide sıkılmak da ne kelime…

Bu devasa gemide sıkılmaya zamanın olmayacak. Her saat, her dakika bir etkinlik bulunuyor. Dilersen karaoke ile eğlenebilirsin. Dilersen de dans ve sanat dersleri alabilirsin. Gece eğlencelerini gördüğündeyse ağzın birazcık açık kalacak. Harika sahne showları ve eğlenceleriyle kendini ünlü gece kulüplerinde eğleniyormuş gibi hissedeceksin.

5) Geminin hangi kısmında kalmak istersin? 

Gemi turlarında dikkat etmek gereken bir nokta nasıl bir kabinde kalmak istediğin. Gemi turunu satın alırken satış temsilcisinden detaylı bilgi almanı öneriyorum.

6) Tam bir lezzet ziyafeti.

Gemi restoranları 24 saat açık oluyor. Zengin menüleriyle seçtiğin gemiye göre her şey dahil ya da tam pansiyon sistemiyle dünya mutfağından eşsiz lezzetler tadabilirsin. Bu arada açık büfeyi görünce kendinden geçip tüm yemeklerden tatmaya kalkma!

7) Beni Türk rehberlerine emanet edin.

Jolly Tur’un Türk rehberleri hem gemide hem de karaya çıktığında çevre gezilerinde sana yardımcı olacak. Seni dünyanın dört bir yanında sadece Türk rehberleri yönlendirebilir.

8) Tura çıkarken mevsim önemli tabii.

Güzergahı seçerken mevsim koşullarına çok dikkat etmek lazım. Yazın görülecek yerlerle kışın görülecek yerler farklı sonuçta. Mevsimin azizliğine uğrayıp da tatilini sıkıcı geçirmek istemezsin.

9) Tek başına gemi turunda ne işin var? 

Yurt dışı ya da kültür turlarına tek başına çıkmak çok da problem değil. Aksine bu turlarda yeni arkadaşlar edinme şansın bile oluyor. Fakat gemi turuna tek başına çıkmak bir kabus olabilir. Öncelikle tek kişilik kamara yok. Tek kişi de olsan neredeyse iki kişilik ücret ödüyorsun. 14 yaş altı için ise sadece liman vergileri ve vize ücreti alınıyor.

10) Gemi demek alışveriş demek.

Yanında getirmeyi unuttuğun bir şey varsa gemideki mağazalardan alışveriş yapabilirsin. Akşam saatleri bazı ürünler daha ucuza bile satılabiliyor.

11) Gemide telefon faturan tavan yapmasın. 

Açık denizdeyken ara ara telefon operatörü kontrol et, çünkü telefonun uyduya bağlanırsa çok yüksek ücretler ödemek zorunda kalabilirsin. Acil bir yeri araman gerekmiyorsa karaya çıkmadan telefonu kullanma. Karada İnternet bağlantısıyla aramalarını yapıp maillerini kontrol edebilirsin.

12) Gemide bile şıklığından ödün verme.

Gemide gündüz rahat kıyafetlerle gezebilirsin. Ama gece o şık yemeklerde ve efsane showlarda iki dirhem bir çekirdek olmak gerek. O nedenle yanında şık kıyafetler mutlaka getir.

13) Balayını gemide geçirmek çok marjinal olmaz mı? 

Genç bir çift olarak balayını açık denizde geçirip balayı çiftlerine özel indirimlerden faydalanabilirsin. Hem de dünyayı bambaşka bir açıdan görme şansı yakalarsın.

14) Gemi turunda yanından ayırmaman gereken ne? Bil bakalım…

Gemide nakit geçmediğinden ya kredi kartı kullanabilirsin ya da gemide verilecek karta para yükleyip alışveriş yapabilirsin. Euro da karaya çıktığında çok gerekecek.

Jolly Tur ile Gemi Turlarına çıkmak için tıklayınız.

Gemi Turuyla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir