Gelenekselle Modernin Eşsiz Uyumu Balkanlar

Görkemli bir tarih, üstün bir modernizm, eğlence, renkli gastronomi kültürü ile Balkanlar’da farklı medeniyetlerin ayak izlerini keşfedecek, tarihe yolculuğa çıkacaksınız. İşte Balkanlarda görmeniz gereken şehirler listesi…

Belgrad

BelgradSırbistan’ın başkenti Belgrad, her köşesinde farklı bir kültürün ayak izine rastlanan, iki nehri kavuşturduğu gibi tarih ve modernliği de birbiriyle buluşturan bir şehir.  Bu gözde başkent ışıl ışıl mağazalarıyla alışverişin keyfini sonuna kadar yaşatabildiği gibi, eğlencenin her türlüsünü günün her saatinde sunuyor. Hem şehir merkezinde hem de şehirden uzaktaki yerleşim bölgelerinde bulunan tarihî ve turistik mekânları ile Belgrad, Avrupa’nın hızla yükselen şehirlerinden biri

Saraybosna

saraybosnaBosna Hersek’in başkenti Saraybosna Balkanların en büyük açık hava müzesi görünümünde, yeşile bürünmüş bir şehir. Savaşın izlerini ise hala taşıyor. Yakın tarihte yaşadığı trajedilerin, savaşların yarasını sarmaya çalışsa da savaş sonrası havayı hissetmemek mümkün değil. Yol kenarlarında kilometrelerce uzanan toplu mezarlıklar, içinde hayatın devam ettiği kurşun deliklerinin onarılmadığı binalar var. Milyaçya Nehri’nin ikiye böldüğü bu şehirde Osmanlı döneminden kalan çok sayıda tarih ve kültür mirası bulunuyor. Şehirde bulunan önemli tüm gezi noktaları birbirine yürüme mesafesinde. Bu yüzden fazla zorlanmadan bu kent keşfedilebiliyor.

Tiran

Arnavutluk, TiranArnavutluk’un başkenti Tiran hem ülkenin başkenti hem de yerleşim merkezi. Balkanlar’da komünist rejimin yıkılmasının ardından Müslümanlar kadar Ortodoks ve Katoliklerin de artması ile Tiran çok kültürlü yaşama geçmiş ve böylece de kentin çehresi onlarca camii ve kilise ile bezenmiştir. Yaklaşık 500 yıl Osmanlı idaresinde kalan Tiran, 1912 yılında Balkan Savaşları sonrasında Osmanlı İmparatorluğu’ndan ayrılmıştır. Şehirde bu dönemden kalma çok sayıda Osmanlı dönemine ait eser bulunmaktadır. Görülmesi gereken pek çok yapı İskender Meydanı ve çevresinde yer almaktadır. Tiran tarihe yolculuk dışında modern alışveriş merkezleri, cafeleri ve gece hayatıyla tam bir tatil beldesidir.

Üsküp

ÜsküpBalkanlar’ın yaşayan kültür müzesi Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti Üsküp , Vardar Nehri’nin geniş vadisinde yüksekliği iki bin metreyi aşan dağların arasına kurulmuş… Bir yakada Arnavutlar ve Müslümanlar, diğer tarafta Ortodoks Hıristiyanların yaşadığı kent aynı zamanda tarihi bir Osmanlı yerleşimi. Üsküp tarihi bir kent olmasının yanı sıra ülkenin en büyük yerleşim yeri olma özelliğini taşıyor. Bu iki durum mimariyi geleneksel ve modern olarak iki şekilde etkilerken, eski Sovyetler Birliği’ne bağlı olmuş olması da bu sistemin mimari anlayışını yansıtıyor. Orta Çağ manastırları, uzun bir geçmişe sahip olan Türk pazarları ve asma bahçeleri ile görülmeye değer.

Budva

BudvaKaradağ’ın turistik cenneti Budva ise dünya jet-set’in son yıllardaki gözdesi… Nüfusu 20.000 olan bu cennette her an bir Hollywood yıldızıyla karşılaşmak mümkün. 2500 yıllık geçmişi ile bölgenin en eski şehirlerinden biri olan Budva popüler gece hayatı,  tertemiz plajları, lüks restoranları ve limanında duran lüks yatları ile her daim ışıl ışıl. Balkanlar hem doğası hem de tarihiyle büyük bir hazine. Balkanları keşfetmeye doyamayacak, tekrar tekrar gidip görmek isteyeceksiniz.

Ohrid

Makedonya’nın en güzel yerlerinden biri olan Ohrid, doğal güzelliği ile herkesi büyülüyor. Balkanların göz bebeği olan Ohrid’i gezilecek yerler planınıza mutlaka almanızı öneririz. Vize istemeyen ülkelerden biri olan Makedonya’da yer alan Ohrid özellikle ilkbahar ve yaz aylarında muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz, nefes alıp metropol hayatından uzaklaşabileceğiniz hem tarih hem de doğa ile iç içe özel bir destinasyon.

Dubrovnik

Hırvatistan’ın en gözde tatil yeri olan Dubrovnik, her zaman popüleritesini koruyan bir şehir. Yaz aylarında en çok tercih edilen şehirlerden biri olan Dubrovnik, pekçok Hollywood sanatçısının da uğrak tatil yeri konumunda. Bu yaz Dubrovnik planı yapmayı düşünüyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız. Zira Dubrovnik turları ve Dubrovnik otelleri son sürat tükenen grupta yer alıyor.

Balkanlar’ı Jolly Tur ile keşfetmek için tıkla!

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir