Fotoğrafçı Loes Heerink ve İlginç Hikâyesi

Loes Heerink, saatlerini hatta günlerini Hanoi’deki birçok köprüye gidip altından geçen sokak satıcılarının farkında dahi olmadan gösterdikleri güzellikleri, simetriyi ve kendilerine has sanatı fotoğraflayarak geçirdi.

Hanoi özellikle Kızıl Nehri kıyısındaki restoranlarıyla ünlüdür. Tabii bir de bisikletleriyle… Herkes ulaşımını hatta taşıma işini dahi bisikletiyle yapar. Bisikletin arkasının yüklerle dağ gibi olduğu görüntüleri bu şehirde sıkça göreceksiniz. İşte fotoğrafçı Loes Heerink bu görüntüleri fotoğrafçı gözüyle görüp harika bir çalışma ortaya çıkarmış.

Loes, bu satıcıların her gün yaydığı güzellikten habersiz olduklarını söylüyor ve ekliyor: “Her gün saat 4’te kalktığınızı, birçok meyve, sebze ya da çiçekten oluşan yükü bisikletinize koyup saatler sürecek olun kilometreleri hayal edin. Bu işi yapan birkaç kadınla konuştum. Birçoğu şehre gelen göçmen kadınlardı. Çalışma şartları iyi olmasa dahi az bir para kazanma fırsatı karşısında oldukça ağır yüklerden oluşan bu işi yapmayı seçmişlerdi.”

Gelin onların etrafa sergiledikleri yorgunluklarının, çiçeklerin, meyvelerin, sebzelerin renginin Loes’in karelerine nasıl yansıdığını görelim:

Vietnam, Hanoi

Hanoi

Vietnam, Hanoi

Loes Heerink

Loes Heerink, Hanoi

Vietnam

Vietnam

Vietnam

Hanoi

Vietnam

Vietnam

Hanoi, Loes Heerink

1 Yorum

  1. Yılbaşı kartı olarak kullanmayı deneyeceğim. Yaşam çeşitlilikle dolu ve böyle olması çok güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir