Fındığın ve Yaylaların Başkenti Giresun

Giresun

Kirazın anavatanı Fındığın başkenti yaylaların efendisi

İnsan ömrünün en uzun olduğu şehir 

Eski çağlarda Kerasus ismiyle bilinen ve turizm bakımından yıpratılmamış ve aslında turizmin markalarına karşı son yıllarda atağa geçmiş bir şehirdir. Doğu Karadeniz’de üzerinde yaşam olmuş tek adaya sahip. Valiliğin büyük gayretleriyle tekne turları da yapılabiliyor. Karabatak ve martıların doğal yaşam alanı olan Giresun adası hava şartlarının müsaitliğine bağlı olarak gezilebilen bir yer. Malum Karadeniz’in dalgaları her zaman müsaade etmez deniz seferlerine.

Hazır yeri gelmişken Karadeniz olarak adlandırmamızın sebebinin Türklerde yön algısının renklerle ifade edilmesi ve Kuzey ifadesini ”kara” kelimesinin karşıladığını biliyor muydunuz? Kuzeyden esen rüzgara karayel denmesi de bu yüzdendir diyelim. Bu dipnotu bir kenara bırakıp Giresun’dan bahsedelim:

Giresun ve Doğası

Yıllar yılı şarkılara türkülere konaklarıyla kendini konu ettirmiş bir şehirden bahsediyoruz. Bugün Giresun Üniversitesi rektörlük binası bu konukların en güzel örneklerinden birisi aslında ve tam da Giresun Kalesinde yer alır. Kaleye dair çok bir şey kalmamış olsa da çay bahçesinden manzarayı seyretmek oldukça keyifli.

Şehir bütün Karadeniz’de olduğu gibi sahilden ibaret değil. Asıl hayat dağlarda… Yaylaları doğal güzellikleri serinliği ve Giresun’un güzel insanları bu şehri çok ama çok özel kılıyor. Kuzalan Şelalesini, Kumbet, Kulakkaya, Bektas Yaylalarını görüp Kök Evinde hamaklarda keyif yaparak bütün bir yılın stresini atabilirsiniz. Tertemiz havası el değmemiş doğası ve insanı her daim zinde tutan fındığı, Giresunlulara uzun bir ömür sunan buz gibi sularıyla. Keşfedilmeyi bekleyen bir cennet.

Şehir kendine has yemekleriyle de insanı kendine çeken bir şehirdir. Fasulye diblesi, muhlama, hamsi pilavı dışında sokak lezzetlerinden simidi ve macunlu pasta da bir efsanedir. Bu yemekleri denemeden Giresun’u gördüm demeyin.

Yaz dönemi gerçekleştirilen festivalleri de şehre renk ve canlılık katar. 20 Mayıs’ta Uluslararası Karadeniz Aksu Festivali, 4 Temmuz’da Dikme Taş Yayla Şenliği, 7-8 Temmuz’da Uluslararası Kümbet Kültür ve Sanat Festivali, 30 Eylül’de Çamoluk Bal Şenliği gerçekleşir.

Karadeniz’de markalaşmış turizm bölgelerinin yapılaşmadan nasibini almış olması önümüzdeki yıllarda Giresun’u yayla turizminde öncelikli alternatif rota haline getireceğinden hiç şüpheniz olmasın.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir