Festival Şehirleri

Arkadaş grubunuzla bir tatil planlıyorsanız eğer, bu festival şehirleri, eğlenceli bir tatil havasına girmenize ve doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak.

Oktoberfest – Münih, Almanya

Almanya’nın birçok kenti, her sene gerçekleşen dünyanın en büyük bira festivali Oktoberfest’e ev sahipliği yapıyor. Ancak en büyük organizasyon, her sene ortalama 6 milyon insanın bir araya geldiği Münih‘te gerçekleşiyor.

Prens ve prenseslerinin evliliğini kutlamak amacıyla 1810 yılında başlayan bu festival, bugün Almanya’nın en önemli geleneklerinden biri hâline gelmiş durumda. Oktoberfest’e katılarak yerel biraları tadabilir; bölge halkıyla sosyalleşebilir ve eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Rio de Janeiro Karnavalı – Rio de Janeiro, Brezilya

Bu festivalde her sene 3 milyon kişi çeşitli kostümler ve geçit törenleri eşliğinde sokaklara dökülüyor. Rio de Janeiro sokakları bu etkinlikle birlikte birbirinden ilginç kıyafetler giymiş ve eğlenceye düşkün insanlarla dolup taşıyor. Ülkenin çeşitli yerlerinden gelen birçok dans okulu da karnavala eklenerek, danslarıyla birlikte Brezilya kültürüyle ilgili bin bir farklı öykü anlatıyorlar.

Boryeong Çamur Festivali – Boryeong, Güney Kore

Boryeong Çamur Festivali’nin kökeni, aslında Koreli bir kozmetik firmasının yeni çamur maskesi serisiyle ilgili pazarlama stratejisine dayanıyor. Ancak, bugün bu festival, çok daha farklı bir boyut almış durumda. Hem farklı ülkelerden hem de Kore’den binlerce kişi çamurda oynamak, canlı müziğin tadını çıkarmak ve panayır alanında havalara uçmak için bu festivale akın ediyor.

Burning Man – Nevada, ABD

Bu festival, en çok dünyanın kültürlü ve yaratıcı insanlarına hitap ediyor. Bu insanlardansanız ve Burning Man Festivali‘ne ait bir bilet yakaladıysanız bir hafta sonu boyunca sürecek inanılmaz sanat eserleri gösterimlerine, garip ve aynı zamanda şahane insanlara, keyifli atölye ve organizasyonlara hazır olabilirsiniz!

Paris Caz Festivali – Paris, Fransa

Bu önerimiz ise caz severlere geliyor: Paris Caz Festivali, Parisliler tarafından tüm yıl boyunca en çok beklenilen yaz etkinliği olma özelliğini taşıyor. Parisliler, bu festival boyunca ellerinde piknik sepetleriyle parka koşuyor ve yeşillikler ile göl manzarası arasında her gün caz müziğin tadına varıyorlar. Doğa, Caz ve Paris el ele daha ne olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir