Eşsiz bir deneyim: Ata binmek

Uzun zamandır aklımdaydı, ata binmek. Daha önce hiç binmediğim için yapabileceğimi sanmıyordum açıkçası. Sonra şehir fırsatlarına bakarken Safari Atçılık’ı gördüm ve arayıp bilgi aldım, internetten almama gerek kalmadan sahibi Hakan Bey yardımcı oldu ve yağmurdur çamurdur kıştır demeden rezervasyon yaptırdık. Safari Atçılık, Ankara Akyurt’ta Güzelhisar Köyü’nde bulunuyor. Şehir merkezinden yaklaşık 30-35 km uzaklıkta.

Burayı seçmemin nedeni ise ata doğal parkurda binecek olmamızdı, başka birçok yer sizi bir sahanın etrafında dolaştırıyor. Safari Atçılık’ta ise köy yolunda ata biniyorsunuz.

Vardığımızda bizi baba-oğul iki kişi karşıladı çiftlikte, atlara onlar bakıyormuş. İçeride köpekler, horozlar, tavuklar, ne ararsanız var.

Köpekler o kadar cana yakın ki peşinizden ayrılmıyorlar:)
Biraz oturup dinlendikten sonra atların yanına gittik. Ben ismi Tarçın olan bir Türk atına bindim, arkadaşım ise Gümüş isimli Arap atına. Atlara kiloya göre bindiriyorlarmış, benim bindiğim at biraz daha küçüktü; arkadaşımın bindiği ise ona göre daha büyüktü. İlk kez bineceğim diye korkmayın, biz de ilk kez bindik, gereken her şeyi anlatıyorlar.

Parkurumuz 2km gidiş 2km geliş toplam 4km idi, 1 saat sürdü. Yanımızda baba-oğul’un oğlu da geldi :) Atlara sözümüzü geçiremediğimiz zaman o yardım etti; hem de atlarla, binicilikle ilgili çok güzel bilgiler verdi. İlk deneyimimiz olduğu için yavaş yavaş gittik geldik, ancak bu bile çok zevkliydi. Gittiğimiz parkur o kadar sakindi, doğası o kadar güzeldi ki insan hayran kalıyor. Üstüne bir de çalışanların sıcak kanlılığı… Çantamızı cüzdanımızı ata binerken onlara emanet ettik, o kadar samimi bir yer.

IMG_0858

En yakın zamanda tekrar gitmek, daha profesyonel şekilde ata binmeyi öğrenmek için can atıyorum. Çok güzel bir etkinlik. Özellikle Ankara’da, canınız sıkıldığında yapacak sosyal etkinlik bulmak zor olabiliyor bazen, aklınızda bulunsun :)

Gördüğünüz gibi Ankara’da da yapacak çok etkinlik var, önemli olan sizin eğlenceye açık olmanız.

Ve son olarak Seval Akkuş’un bir şiirinden küçük bir alıntı:

“Sürmeyin atımı; kalplerin kırıldığı, umutların bittiği yere.”

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

ODTÜ Matematik Bölümü öğrencisi. Beşiktaşlı. Hayali dünyayı gezmek.

2 Yorum

  1. Çok güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık ben hep bu anlattığınız gibi bir yer arıyordum. Yolum Ankara’ya düştüğünde yapacaklar listemin başında yer alacak. Diğer yandan ücretini de düşünmeden edemedim. Bu konuda da bilgilendirme yapabilir misinz acaba? Sevgiler, selamlar.

  2. Merhaba, teşekkür ederim yorumunuz için:) Aslında kişi başı saati 60TL, ancak çoğu zaman Şehir Fırsatı’nda 30TL’ye düşüyor. Ben Şehir Fırsatı’ndan almadan orayı aradım, internetten almaya gerek kalmadan saati 30TL’ye anlaştık, siz de öyle yapabilirsiniz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir