“En”lerin ve “İlk”lerin Şehri Dubai

“Adamlar yapmış!” denir ya, Dubai’yi de yapmışlar, ama güzel yapmışlar! İnsan eli ile şekillendirilmiş bir şehir, tarihi olmayan bir yer olmasına rağmen pek çok turisti cezbetmeyi başarıyor Dubai.

Bakalım şimdilik dünyada hangi “ilk”lere ve  “en”lere imza atmışlar…

Dünyanın “ilk” 7 yıldızlı oteli Burj Al Arab, nam-ı diğer “Yelken Otel” lükste sınır tanımıyor. Yapay ve küçük bir adacık üzerine inşaa edilmiş Burj Al Arab kuşkusuz ki Dubai’nin simgesi…

20140213091619IMG_3329

Dünyanın “en” yüksek binası Burj Khalifa bilin bakalım nerede? Tabii ki Dubai’de! 829 metre yüksekliğindeki binaya girip, dünyaya tepeden bakmak için Burj Khalifa’nın 124. katındaki “At the Top” noktasına çıkabilir, binanın yapılışı ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. İnşaatla ilgili detaylara internetten bakayım derseniz de 123. kata çıkıp At.mosphere isimli barda bir şeyler içip keyfinize bakın.

burj khalifa

Burj Khalifa’nın tepesine dünyadaki “en” hızlı asansörlerden biri ile çıkılıyor. Zirveye ulaştığınızda koskoca gökdelenleri maket gibi göreceksiniz.

20140213180540IMG_3343

Burj Khalifa’nın komşusu Dubai Mall, toplam kapladığı alana bakıldığında dünyanın “en” büyük alışveriş merkezi. İçinde her kategoride mağaza ve bir çok atraksiyon var. En ünlü atraksiyonu ise yine dünyada çok az yerde bulunan ve dünyanın “en” geniş alan kaplayan fıskiye şovu, “Dubai Fountin“.

IMG_1366

20140213203343IMG_3379

Ortadoğu’nun “ilk” iç mekan kayak pisti ise Mall of Emirates alışveriş merkezi içindeki Ski Dubai. Çöl ikliminde kayak yapma imkanı hayal iken gerçek olmuş!

IMG_4208

Dünyanın “en” büyük yapay adalarından Palmiye ve Dünya Adaları da Dubai sınırları içinde. Bu adalar üzerindeki mülkler milyon dolarlar değerinde…

palm-jumeirah

Dünya’nın “en” geniş su kaydırağını bulunduran Aquaventure su parkı veya Wild Wadi su parkı ile çok eğlenceli bir gün geçirmek güzel bir Dubai aktivitesi olabilir…

Dubai’de değil ama Abu Dhabi’de Ferrari World içinde  dünyanın “en” hızlı roller coasterı var… Formula Rossa isimli bu lunapark treni saatte 240 km hıza kadar yükseliyor.

Dubai’de pek çok ilk daha göreceğiz… Dünyanın ilk lüks su altı oteli, ilk iklim kontrollü binası, en büyük tema parkı gibi projeler ve çok daha fazlası henüz yapım aşamasında.

Para ile nelerin satın alınabileceğinin en önemli örneğidir Dubai. Şaşırtmaya devam edeceğine şüphemiz yok!

 

Jolly Tur ile Dubai Turları için tıklayınız.

 

 

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Gezmeyi ve yazmayı çok seven bir eczacı. Egeli olmaktan ve Ege'de yaşamaktan gurur duyar, boş zamanlarında "nereye gitsem" hayali kurar, hep araştırır, çok merak eder... Web sitesi www.ayagimintozuyla.net de tüm seyahatlerini okuyabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Yazınız,Dubai’ye gitme isteğimi arttırdı.Böyle yazılar bize rehberlik ediyor!Sizi merakla takip edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir