Elif Tapan ile Gurme Turları

Elif Tapan Kimdir?

Elif Edes Tapan, Gastronomi eğitimini 1989 – 1990 yıllarında Paris Cordon Bleu’de aldı. 1993 yılında “Elif Gourmet” ile başlayıp, ileriki yıllarda en iyi `gurme shop` seçilen “Crema” ile devam ettiği “Gourmet Shop” ve “Catering” de İstanbul’un öncü isimlerinden oldu.

2009 yılında, yemek kitaplarını altında topladığı “Mutlu Mutfak” markasını oluşturdu. Alfa yayınlarından, 2009 senesinde “Yeni Evliler için Misafir Sofraları”
 2011 senesinde “Afrodizyak Yemekler: 44 Tabak Aşk” kitapları yayınlandı.

blank

Elif Tapan  World Travel Channel kanalında “44 Tabak Aşk” ve “Mutlu Mutfak”, 
Turkmax Gurme kanalında “Olsa da Yesek” adlı üç farklı yemek programı 
hazırladı.

Mutfak atölyeleri, dergi ve gazete yazılarına “Mutlu Mutfak” markası ile devam eden Tapan aynı zamanda yerli ve yabancı lezzet düşkünlerine “Gourmet Guide” hizmeti vermekte.

Siz de Elif Tapan ile Gurme turununa çıkabilirsiniz. İşte Elif Tapan ile çıkabileceğiniz Gurme Turları:

blank

  • Elif Tapan ile Toscana Gurme Turu

Elif Tapan’ın lezzet rehberliğinde hem şirin mi şirin kasabalarda lezzetleri tadarken bir yandan da Toscana’nın tarihini ve atmosferini tanıma şansınız olacak.

Bologna‘ya varış ile başlayacak geziye Greve in Chianti yakınındaki Montefioralle kasabasıyla devam edeceğiz. Burada Elif Tapan’ın önerisiyle üzüm bağlarına karşı enfes Toscana lezzetlerimizi yiyeceğiz. Ardından Greve meydanına karşı kahvelerimizi içtikten sonra Siena yakınkarındaki Orta Çağ köylerinden Montereggioni’ye gideceğiz. Köyün kulelerinden tüm Toscana’yı seyrettikten sonra Tiren denizi sahilinde Castiglione della Pescaia‘ya varacağız.

blank

Elif Tapan eşliğinde Toscana’nın en özel şaraplarını tadacağız. Argentiera şaraphanesini ziyaret edip Bolgheri şaraplarını tadacağız.

Floransa’yı bir de tepeden görmek için Fiesole’ye gideceğiz. Giotto’nun doğduğu bölgeyi ve evi ziyaret edip, köy meydanında Giotto’nun heykeline karşı kahve içtikten sonra dilerseniz dilerseniz Campestri’de yemek kursuna katılabilirsiniz.

blank

Toscana enfes şarapları dışında et yemekleri ve makarnalarıyla ünlüdür. Özellikle taze, el yapımı makarnaların Porcini mantarı, domates sosu ve et suyu harmanlanarak yapılanının unutulmaz bir tadı vardır. Bir de makarna dışında Toscana’nın sığır bifteğini bu gezi sırasında denemelisiniz.

Bir gurme eşliğinde Toscana’na lezzet yolculuğuna çıkmak için tıklayınız.

  • Elif Tapan ile Trieste Gurme Turu

Elif Tapan’ın lezzet rehberliğinde kahvenin Avrupa’ya girdiği yerde, Trieste’de ilk işimiz sabah kahvesini meydanda şehir manzarası eşliğinde yudumlamak olabilir. Avrupa’nın, İtalya’nın en güzel kahvesini burada içeceksiniz.

Lezzete mola verdiğimiz zamanlarda Trieste’nin tarihi meydanlarında, sokaklarında dolaşıp şehrin daha iyi özümseme şansı elde edeceksiniz.

blank

Trieste’ye 20 dakika mesafedeki üzümleri dünyaya nam salmış  Prosecco‘yu gezeceğiz. Bu şirin köyde hoş bir yürüyüşün ardından öğle yemeğini Trieste Körfezi manzaralı lokal restoranda yiyeceğiz.

Trieste mutfağı, İtalyan mutfağından farklılıklar gösterir. Trieste mutfağında daha çok deniz ürünleri ve sebze ile yapılan yemekler yapılır.

blank

Trieste’nin lezzetlerini Elif Tapan’ın rehberliğinde tadıp denedikten sonra rotamızı Slovenya‘nın cennet harikası Bled‘e çevireceğiz. Bled’in kalesini ve tarihi meydanlarının gezip peynir ve şarap alışverişi yapabilirsiniz.

Öğle yemeğini Bled Gölü manzaralı bir restoranda Elif Tapan’ın anlatımı ve bilgilendirmeleri eşliğinde yiyeceğiz. Öğle yemeği sonrası  Ljubljana’ya geçeceğiz. Slovenya’nın başkentinde gezip şehrin ruhunu doyasıya taşıyabilirsiniz.

Elif Tapan ile Trieste Gurme Turuna çıkmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir