Elif Tapan ile Gurme Turları

Elif Tapan Kimdir?

Elif Edes Tapan, Gastronomi eğitimini 1989 – 1990 yıllarında Paris Cordon Bleu’de aldı. 1993 yılında “Elif Gourmet” ile başlayıp, ileriki yıllarda en iyi `gurme shop` seçilen “Crema” ile devam ettiği “Gourmet Shop” ve “Catering” de İstanbul’un öncü isimlerinden oldu.

2009 yılında, yemek kitaplarını altında topladığı “Mutlu Mutfak” markasını oluşturdu. Alfa yayınlarından, 2009 senesinde “Yeni Evliler için Misafir Sofraları”
 2011 senesinde “Afrodizyak Yemekler: 44 Tabak Aşk” kitapları yayınlandı.

Elif Tapan  World Travel Channel kanalında “44 Tabak Aşk” ve “Mutlu Mutfak”, 
Turkmax Gurme kanalında “Olsa da Yesek” adlı üç farklı yemek programı 
hazırladı.

Mutfak atölyeleri, dergi ve gazete yazılarına “Mutlu Mutfak” markası ile devam eden Tapan aynı zamanda yerli ve yabancı lezzet düşkünlerine “Gourmet Guide” hizmeti vermekte.

Siz de Elif Tapan ile Gurme turununa çıkabilirsiniz. İşte Elif Tapan ile çıkabileceğiniz Gurme Turları:

  • Elif Tapan ile Toscana Gurme Turu

Elif Tapan’ın lezzet rehberliğinde hem şirin mi şirin kasabalarda lezzetleri tadarken bir yandan da Toscana’nın tarihini ve atmosferini tanıma şansınız olacak.

Bologna‘ya varış ile başlayacak geziye Greve in Chianti yakınındaki Montefioralle kasabasıyla devam edeceğiz. Burada Elif Tapan’ın önerisiyle üzüm bağlarına karşı enfes Toscana lezzetlerimizi yiyeceğiz. Ardından Greve meydanına karşı kahvelerimizi içtikten sonra Siena yakınkarındaki Orta Çağ köylerinden Montereggioni’ye gideceğiz. Köyün kulelerinden tüm Toscana’yı seyrettikten sonra Tiren denizi sahilinde Castiglione della Pescaia‘ya varacağız.

Elif Tapan eşliğinde Toscana’nın en özel şaraplarını tadacağız. Argentiera şaraphanesini ziyaret edip Bolgheri şaraplarını tadacağız.

Floransa’yı bir de tepeden görmek için Fiesole’ye gideceğiz. Giotto’nun doğduğu bölgeyi ve evi ziyaret edip, köy meydanında Giotto’nun heykeline karşı kahve içtikten sonra dilerseniz dilerseniz Campestri’de yemek kursuna katılabilirsiniz.

Toscana enfes şarapları dışında et yemekleri ve makarnalarıyla ünlüdür. Özellikle taze, el yapımı makarnaların Porcini mantarı, domates sosu ve et suyu harmanlanarak yapılanının unutulmaz bir tadı vardır. Bir de makarna dışında Toscana’nın sığır bifteğini bu gezi sırasında denemelisiniz.

Bir gurme eşliğinde Toscana’na lezzet yolculuğuna çıkmak için tıklayınız.

  • Elif Tapan ile Trieste Gurme Turu

Elif Tapan’ın lezzet rehberliğinde kahvenin Avrupa’ya girdiği yerde, Trieste’de ilk işimiz sabah kahvesini meydanda şehir manzarası eşliğinde yudumlamak olabilir. Avrupa’nın, İtalya’nın en güzel kahvesini burada içeceksiniz.

Lezzete mola verdiğimiz zamanlarda Trieste’nin tarihi meydanlarında, sokaklarında dolaşıp şehrin daha iyi özümseme şansı elde edeceksiniz.

Trieste’ye 20 dakika mesafedeki üzümleri dünyaya nam salmış  Prosecco‘yu gezeceğiz. Bu şirin köyde hoş bir yürüyüşün ardından öğle yemeğini Trieste Körfezi manzaralı lokal restoranda yiyeceğiz.

Trieste mutfağı, İtalyan mutfağından farklılıklar gösterir. Trieste mutfağında daha çok deniz ürünleri ve sebze ile yapılan yemekler yapılır.

Trieste’nin lezzetlerini Elif Tapan’ın rehberliğinde tadıp denedikten sonra rotamızı Slovenya‘nın cennet harikası Bled‘e çevireceğiz. Bled’in kalesini ve tarihi meydanlarının gezip peynir ve şarap alışverişi yapabilirsiniz.

Öğle yemeğini Bled Gölü manzaralı bir restoranda Elif Tapan’ın anlatımı ve bilgilendirmeleri eşliğinde yiyeceğiz. Öğle yemeği sonrası  Ljubljana’ya geçeceğiz. Slovenya’nın başkentinde gezip şehrin ruhunu doyasıya taşıyabilirsiniz.

Elif Tapan ile Trieste Gurme Turuna çıkmak için tıklayınız.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir