Egzotik Adalarda Tatil Zamanı

Tatil dendiğinde akla ilk gelen ve en çok karşılaşılan sahnelerden biri kuşkusuz turkuaz renkli bir deniz, sapsarı kumlar ve sahil boyunca uzanan Hindistan cevizi ağaçları oluyor. Dünyanın en güzel görüntülerinden biri olan bu ve benzeri sahnelere yakından tanıklık etmek hatta içinde yer almak için tercih edebileceğiniz tatil destinasyonlarının başında ise birbirinden etkileyici egzotik adalar geliyor. Gerçek anlamda unutulmaz bir tatil rotası çizebilmeniz adına dünyanın en çok ziyaretçi çeken egzotik adalarını sizin için gezdik ve sıraladık.

Tayland’ın Alametifarikası: Phuket

Tayland’ın en büyük adası olan Phuket, aynı zamanda ülkenin en önemli turizm merkezi. 49 kilometrelik bir alana yayılan ada, gördüğümüz kadarıyla özellikle düğün veya balayılar için tercih ediliyor. Bunun dışında Phuket SPA, kültür, sağlık, doğa ve su sporları gibi sebepler nedeniyle de her yıl dünyanın dört bir yanından turisti kendisine çekiyor.

Hint Okyanusu’nun bir parçası olan ve Phuket adasını çevreleyen Andaman Denizi oldukça temiz. Hatta dünya üzerindeki en iyi dalış noktalarından biri. Turistik açıdan her beklentiyi karşılayabilecek kadar çeşitliliği içinde barındıran Phuket adasında ister renkli gece hayatının tadını çıkarabilir, ister ıssız koylarda denize girerken dinlenebilir, isterseniz bölgenin ilginç geleneklerini ve lezzetlerini keşfedebilirsiniz.

Yalnızca 100 Yılı Kalan Doğal Güzellik: Maldivler

Uzun yıllardır egzotik adalar içinde en trend tatil seçeneklerinden biri olan Maldivler binlerce adadan oluşuyor. Su seviyesinin her geçen yıl daha da yükselmesi nedeniyle Maldivler ne yazık ki 100 yıl gibi bir süre içinde tamamen sular altında kalabilir.

Tropik muson iklimine sahip olan adaları yağışların dindiği nisan-mayıs aylarında gezmeyi tercih ettik. Size de ziyaret için bu zamanları öneririz. Çok az zamanı kalan bu doğal güzelliğe mutlaka tanıklık edin.

Güzelliğiyle Filmlerin Başrol Oyuncusu: Bali 

Julia Roberts‘ın oynadığı ünlü “Ye, Dua Et, Sev” filminin çekildiği bölgelerden biri olan Bali Adası deniz, kum, güneş keyfi için ilk akla gelenlerden. Görene kadar inanmadığımız başka bir ziyaret sebebi daha var: Filmin etkisiyle dilek dilemek ve eş bulmak için de adaya akın ediliyor!

Filmde aradığı aşkla Bali’de karşılaşan Elizabeth’i örnek alan binlerce kişi her yıl hayalindeki kişiyi bulabilmek için adayı keşfe çıkıyor. Filmin etkisi dışında hareketli gece hayatı, tüm yıl boyunca sıcak olan havası, uygun fiyatları, ünlü masajı ve tapınakları ile Bali kesinlikle ziyaret etmeye değer bir yer.

Egzotik Adalarda Tatil Alternatifi: Seyşeller

Tıpkı Maldivler gibi bir ada devleti olan Seyşeller, özellikle üst düzeyde popülerlik kazanmış diğer egzotik adalara göre daha sakin bir alternatif. Tropikal iklime sahip olan bir adada tatilinizi geçirmek istiyor, ancak daha dingin bir seçenek arıyorsanız Seyşeller’i tercih edebilirsiniz. Seyşeller’in diğer bir avantajı ise Türkiye vatandaşlarından 90 güne kadar vize istemiyor oluşu.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

1 Yorum

  1. Harika bir yazı olmuş çok teşekkürler bizde eşimle birlikte böyle bir tatil hayal ediyoruz umarız en yakın zamanda bizde egzotik adalarda oluruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir