Egzotik Adalarda Tatil Zamanı

Tatil dendiğinde akla ilk gelen ve en çok karşılaşılan sahnelerden biri kuşkusuz turkuaz renkli bir deniz, sapsarı kumlar ve sahil boyunca uzanan Hindistan cevizi ağaçları oluyor. Dünyanın en güzel görüntülerinden biri olan bu ve benzeri sahnelere yakından tanıklık etmek hatta içinde yer almak için tercih edebileceğiniz tatil destinasyonlarının başında ise birbirinden etkileyici egzotik adalar geliyor. Gerçek anlamda unutulmaz bir tatil rotası çizebilmeniz adına dünyanın en çok ziyaretçi çeken egzotik adalarını sizin için gezdik ve sıraladık.

Tayland’ın Alametifarikası: Phuket

Tayland’ın en büyük adası olan Phuket, aynı zamanda ülkenin en önemli turizm merkezi. 49 kilometrelik bir alana yayılan ada, gördüğümüz kadarıyla özellikle düğün veya balayılar için tercih ediliyor. Bunun dışında Phuket SPA, kültür, sağlık, doğa ve su sporları gibi sebepler nedeniyle de her yıl dünyanın dört bir yanından turisti kendisine çekiyor.

Hint Okyanusu’nun bir parçası olan ve Phuket adasını çevreleyen Andaman Denizi oldukça temiz. Hatta dünya üzerindeki en iyi dalış noktalarından biri. Turistik açıdan her beklentiyi karşılayabilecek kadar çeşitliliği içinde barındıran Phuket adasında ister renkli gece hayatının tadını çıkarabilir, ister ıssız koylarda denize girerken dinlenebilir, isterseniz bölgenin ilginç geleneklerini ve lezzetlerini keşfedebilirsiniz.

blank

Yalnızca 100 Yılı Kalan Doğal Güzellik: Maldivler

Uzun yıllardır egzotik adalar içinde en trend tatil seçeneklerinden biri olan Maldivler binlerce adadan oluşuyor. Su seviyesinin her geçen yıl daha da yükselmesi nedeniyle Maldivler ne yazık ki 100 yıl gibi bir süre içinde tamamen sular altında kalabilir.

Tropik muson iklimine sahip olan adaları yağışların dindiği nisan-mayıs aylarında gezmeyi tercih ettik. Size de ziyaret için bu zamanları öneririz. Çok az zamanı kalan bu doğal güzelliğe mutlaka tanıklık edin.

blank

Güzelliğiyle Filmlerin Başrol Oyuncusu: Bali 

Julia Roberts‘ın oynadığı ünlü “Ye, Dua Et, Sev” filminin çekildiği bölgelerden biri olan Bali Adası deniz, kum, güneş keyfi için ilk akla gelenlerden. Görene kadar inanmadığımız başka bir ziyaret sebebi daha var: Filmin etkisiyle dilek dilemek ve eş bulmak için de adaya akın ediliyor!

Filmde aradığı aşkla Bali’de karşılaşan Elizabeth’i örnek alan binlerce kişi her yıl hayalindeki kişiyi bulabilmek için adayı keşfe çıkıyor. Filmin etkisi dışında hareketli gece hayatı, tüm yıl boyunca sıcak olan havası, uygun fiyatları, ünlü masajı ve tapınakları ile Bali kesinlikle ziyaret etmeye değer bir yer.

blank

Egzotik Adalarda Tatil Alternatifi: Seyşeller

Tıpkı Maldivler gibi bir ada devleti olan Seyşeller, özellikle üst düzeyde popülerlik kazanmış diğer egzotik adalara göre daha sakin bir alternatif. Tropikal iklime sahip olan bir adada tatilinizi geçirmek istiyor, ancak daha dingin bir seçenek arıyorsanız Seyşeller’i tercih edebilirsiniz. Seyşeller’in diğer bir avantajı ise Türkiye vatandaşlarından 90 güne kadar vize istemiyor oluşu.

1 Yorum

  1. Harika bir yazı olmuş çok teşekkürler bizde eşimle birlikte böyle bir tatil hayal ediyoruz umarız en yakın zamanda bizde egzotik adalarda oluruz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir