Eğlencenin Adresi İbiza

İbiza dünyaca ünlü plajları ve eğlence mekânlarıyla Ibiza, Akdeniz’in en ünlü ve en eğlenceli adası. İbiza’da gün 24 saat dolu dizgin ve yorulmaya asla ama asla izin yok.

Çam, badem, incir ve zeytin ağaçlarının eşsizleştirdiği kıyı şeridine serpilmiş dünyanın en ünlü plajları, denizi, kumu, güneşi, bir kısmı dünya mirası listesine alınmış mimari eserleriyle çılgın yaşamın doğum yeri Ibiza…

İspanya’nın özerk bölgelerinden Balear Adaları’ndan biri olan İbiza, eğlence dünyasının Avrupa’daki en önemli merkezlerinden. Plajları ve partileriyle dünya jet sosyetesinin tercih ettiği adada, her an ünlü bir simayla karşılaşabilirsiniz. Masmavi denize upuzun kumsalların eşlik ettiği ada, aynı zamanda ‘özgürlükler adası’ olarak da biliniyor.

Dünyaca ünlü plajları ve eğlence mekanlarıyla son 30 yıldır tatilde eğlenceden asla vazgeçmeyenlerin birinci tercihi olan İbiza’da günün 24 saati dolu dizgin yaşanıyor.

İbiza’ya ayak bastığınızda buranın, Avrupa’nın favori gece hayatı merkezlerinden birisi olduğunu hemen anlıyorsunuz. 50 civarında  plajın ve 100 milden uzun bir sahil şeridinin yer aldığı İbiza’da, Akdeniz lezzetlerini tadabileceğiniz her anlayışa ve damak tadına hitap eden restoran, bar, otel ve su sporları merkezleriyle tatilden eğlenmeden dönmeniz mümkün değil.

İbiza’nın sadece eğlence, kum ve denizden ibaret olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Adada UNESCO tarafından koruma altına alınan yerlerini gezerek seyahatinize tarih ve kültür öğeleri de ekleyebilirsiniz.

blank

İbiza Adası, 40 km uzunluğunda ve 25 km genişliğinde olduğu için adanın neresine giderseniz gidin seyahat süresi 1 saati aşmıyor. İbiza’da gece hayatı 01.00′den sonra hareketleniyor. Gece kulüplerine 02.00′den önce gitmek mantıklı değil, çünkü DJ’ler gece 03.00 gibi performans gerçekleştiriyor. Space, Pacha, Privilege, Amnesia, Edenve Es Paradis adanın en ünlü kulüpleri. Adaya seyahat için en uygun zaman ise tabii ki yaz ayları.

İbiza tatilinizi unutulmaz kılmak için, dünyanın en güzel gün batımı izleme noktaları arasında gösterilen Chill-out’un doğduğu yer  Cafe Del Marda, gün batımını izleyerek doğanın eşsizliğine bir kez daha tanık olabilirsiniz.

blank

İbiza ve Mutlaka Yapılması Gerekenler

  • Ada’nın meşhur plajlarında deniz ve güneşin tadını çıkarmadan sakın dönmeyin. Özellikle plajların en popüleri olan Bora Bora’da Akdeniz’in tadı bir başka… Sant Antoni Plajı’nda ise mutlaka gün batımını izleyin.
  • Avrupa’nın en eğlenceli adasında sabahın ilk ışıklarına kadar süren partilere mutlaka ama mutlaka katılın.
  • İbiza enfes Akdeniz mutfağı ile de oldukça doyurucu bir tatil rotası. Zeytinyağlı leziz yemekler, deniz mahsulleri, birbirinden enfes şaraplar adada tadabileceğiniz lezzetler… Deniz mahsullü paella ve günün belirli saatlerinde atıştırılan tapas’lar kesinlikle tadılması gereken lezzetler. Tabii İspanyolların ünlü içeceği “Sangria” da unutulmamalı.
blank

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir