Ege’nin Saklı Köylerini Keşif Zamanı

Mavi ve yeşilin en huzurlu şekilde bir araya geldiği ve seyahat tutkunlarını dört mevsim cezbeden Ege’nin cennetleri… Tatilin yanı sıra gittiği bölgenin kültürünü de merak eden tatilseverleri ‘Ege’nin Saklı Köyleri Turu’na davet ediyoruz. Turun rotaları arasında ise Ege’nin incisi İzmir, Kuşadası ve Muğla yer alıyor.

Ege’nin saklı köylerinin keşfedileceği gezinin ilk rotası İzmir… İzmir’de ilk olarak Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerinin görüleceği Birgi gezilecek. Gezilecek diğer yerler arasında ise Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Camii, ilk Türk donanmasını kuran Gazi Umur Bey Anıtı, 250 yıllık bir yapı olan Çakırağa Konağı, Derviş Ağa Camii, Çukur Medrese ve Hamamı ile Bıçakçı Seyyid Ali Çeşmesi bulunuyor.

Birgi, Çakırağa Konağı

Gezide tatilseverlerin ikinci rotası ise Tire olacak. Buradaki dokuma tezgahlarında el yapımı Tire bezinin nasıl dokunduğu öğrenilecek. Sokak aralarında gezerken takunya ve keçe atölyeleri ziyaret edilecek. Tatilcilerin güzel anılarla ayrıldığı Tire’den sonra, konaklama için Kuşadası’na varılacak.

Ege’nin Rum Köyü Şirince 

Turda bir sonraki durak Ege’nin eski Rum köyü olan ve adını meyve şaraplarıyla duyurmuş Şirince. Burada tatil severler Safranbolu evlerini anımsatan köyü gezebilir ve şarap alışverişi yapabilirler. Şirince’den sonraki durak ise Türkiye’nin ilk ve tek açık hava tren müzesinin gezileceği Çamlık. Onlarca lokomotifin görüleceği müzenin ardından seyahat tutkunları, taş evleri, daracık sokakları ve kaybolmamış dokusuyla ünlü Doğanbey Köyü’ne ulaşacak. Bu köyde Dilek yarımadası milli parkına ait müze gezilecek ve Büyük Menderes deltası kuş cenneti ziyaret edilecek.

Şirince

Tatilseverlerin bir sonraki rotası ise ölümsüz aşkların ve gladyatörlerin kenti olarak bilinen Stratonikeia. Türkiye’de bulunan en ilginç antik şehirlerin başında gelen bu yerde tatilciler terk ediliş bir köy ile antik şehir kalıntılarının iç içe geçtiğini görecekler. Burada gezilecek diğer yerler arasında sayısız antik şehir kalıntılarından bazıları olan halk meclis binası, tiyatro ve agora yer alıyor.

Stratonikeia

Turdaki bir sonraki rota ise kanal tekneleri ile geçilecek Azmak Çayı olacak. Buradaki tekne gezintisinin ardından ‘’Ormancı’’ türküsünün çıkış yeri olan Belen Kahvesi’nde mola verilecek. Köyde içilen kahvelerin ardından ise birçok diziye ev sahipliği yapan Muğla’nın şirin kasabası Bozüyük’e ulaşılacak. Kültür ve tarih kokan turun son rotası ise Koru Çayı’nın kaynadığı yer olan ve 800 yıllık çınar ağacı ile ünlü Pınarbaşı.

Ege’nin Saklı Köyleri turu için tıklayınız…

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir