Dünyanın En İlginç 10 Oteli

1) Buz Otel 

Buz Otel

Norveç‘te bulunan bu buz otel kış aylarında açılıyor ve inşası için buzdan harçlar karılıp bloklar halinde buzlar testere ile kesiliyor. Kış süresinde 4 ay gibi bir süre hizmet veren bu otellerde dışarıda -30 derece bir hava varken -5 derecede bir hava sizi karşılıyor.  Endişelenmeyin buz otelde üşümemeniz için özel bir kıyafet giyiyorsunuz ve sıcacık kalıyorsunuz.

2) Kapsül Otel

Capsule hotel

Çin‘in Haikou şehrinde açılmış olan bu ilginç otelin tamamı 2oo metrekaredir. Otel 26 ayrı kapsülden oluşmuş ve içinde televizyon, müzik ve İnternet dahi bulunuyor. Özellikle gençler bu oteli çok tercih ediyor.

3) Hapishane Otel

Hapishane Otel

İsveç Stokholm‘de bulunan bu ilginç hapishane otel zamanında gerçekten hapishane imiş. En son 1972 yılında hapishane olarak kullanılmış olan bu mekan şu an gönüllü tutuklularını odalarında misafir ediyor.

 4) Su Altı Oteli

Su Altı Oteli

Maldivlerin masmavi sularının altında bulunan ve size görsel şölen sunan bu otel dünyanın ilginç ve göz alıcı otellerinden biri. Eminim ki bu odada kalmak masal dünyasında yaşamak gibidir.

5) Ufo Otel

Ufo Otel

Rusya‘da bulunan sanki başka bir gezegenden gelmiş uzay gemisi gibi görünen bu ufo otel macera ve farklılık arayanlar için çok iyi bir seçenektir.

6) Mağara Otel

Mağara Otel Kapadokya

Türkiye Kapadokya‘da bulunan bu mağara otel o otantik havası ile insana cidden huzurlu bir ortam sunuyor. Dağlara oyulmuş bu farklı mağara odalarda mutlaka zaman geçirmelisiniz.

7) Çadır Otel

Çadır Otel

Kenya‘da bulunan bu çadır otel safari konaklamaları için dizayn edilmiştir ve büyük bir ormanın içinde adeta gizlenmiş vaziyettedir. Kesinlikle bir kamp atmosferi oluşturulmaya çalışılmıştır, fakat misafirlerin konforu için de çok dikkat edilmiştir. Lüks bir kamp demek buraya sanırım yanlış olmaz.

8) Baraka Otel

Baraka Otel

Almanya‘da bulunan bu baraka otelde kalanlar beraber çalışıp, iş bölümü yapıp konaklıyorlar.  Aile ortamı gibi sıcak ve samimi bir ortam hedeflenmiş olup plaj partileri ve eğlenceler ile bir taraftan çalışırken bir taraftan da misafirler eğleniyorlar. Burada kalmanın benzersiz deneyimini hiç kimse unutamıyor bizden söylemesi.

9) Cankurtaran Otel

Cankurtaran Otel

Hollanda‘da karşımıza çıkan bu otel cankurtaran botundan inşa edilmiştir. Hollanda’da yer kısıtlılığı problemi sanırım böyle bir yüzen otel fikri ortaya çıkarmış. Bir gün yolunuz Hollanda’ya düşerse bu deneyimi yaşamalısınız.

10) Atıksu Boru Oteli

Atık Su Boru Oteli

Avusturalya Linz‘de  beton kanalizasyon borularından oda oda tasarlanmış bu otel odalarında çift kişilik bir yatak, komodin ve gece lambası barındırmaktadır. Bilemiyorum bu odalarda kim kalmak ister, ama tasarlanmış, yapılmış… Elbet burada kalan çılgın insanlar da vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir