Dubai ve Akıllara Durgunluk Veren Lüksü

Herkesin yan yana kullandığı iki kelime: Lüks ve Dubai… Şatafatlı yaşam tarzı ve lüks tutkunluğu dünyanın diline düşmüş demek yanlış olmaz. Sıkça haberlere ve sosyal medya paylaşımlarına konu olan lüks çılgınlığı sokaklarından binalarına, araçlarından yemeklerine, alışveriş merkezlerinden konutlarına kadar yaşamın her alanında kendini gösteriyor. Bu şatafatlı hayatın yarattığı manzara kimi zaman ilginç görüntülere de yol açıyor.

Her Şeyde Altın Her Yerde Altın

Arap Yarımadası’nda Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten birisi olan zenginler şehri Dubai’de hemen hemen her şeyin bir altın varyasyonunu görmek oldukça sıradan. Altın ATM’lerinin bulunduğu şehirde, altın kaplama telefonlar, dekorasyon ürünleri, arabalar hatta altın görünümlü kahve kreması süsleri bile görmek mümkün.

Trafiğin Nedeni Lüks Araçlar

Aynı İstanbul gibi burada da trafik sorunu yaşanıyor. Ancak bir farkla, Dubai’deki trafiğin nedeni birbirinden lüks, son model araçlar. Dünyanın en pahalı araçlarının yarattığı trafik sıkışıklığında, dünyanın en lüks taksilerinin de payı büyük. Bugatti marka taksiler şehirlerde tur atarken devlet görevlilerinin de taksicilerden aşağı kalır yanı yok. Örneğin dünyanın hiçbir yerinde görünmeyen bir lüksü yaşıyor Dubai polisi ve Lamborghini marka araçlarla görev yapıyor. Altın kaplama SUV araçlar ve çifte özel tasarlanmış cipler de bir Dubai klasiği.

Çılgın Mimari Örnekleri

Lüksün kendini en yoğun gösterdiği alanın yapılaşma olduğunu söylemek yanlış olmaz. Dünyanın en sıra dışı binalarını yapmaya çalışan ülkede gelişen mimari 30 yılda kentin çehresini de değiştirmeyi başardı. İnsan yapımı adalar denizde enteresan görüntüler oluştururken, gökyüzüne uzanan dev gökdelenler bulutların arasında bir hayat sunuyor. Devasa golf alanları, altın kaplamalarla bezeli son derece büyük alışveriş merkezleri ve ihtiyaç duyulandan onlarca kat daha geniş evleri ile adeta bir lüks bina cenneti.

Yapay Ama Lüks Eğlence Alanları

Bu ülke insanının eğlence anlayışı da lüks çılgınlığından nasibini almış durumda. Dev akvaryumlar, garip tasarlanmış spor alanları, deniz dibinde kaydırak, alışveriş merkezi içinde kayak pisti çığırından çıkmış lüksle dolu eğlence anlayışının birkaç örneği. Lüksün yanında, paranın ve zenginliğin getirdiği sıra dışı zevklere dahil edilmiş vahşi hayvanları da görmek mümkün. Dubai’de küçük çocukların dahi aslan, kaplan gibi vahşi hayvanları bulunuyor.

Tüm lüksüne karşın Dubai’de uygun fiyata teknolojik ürünleri bulmak ve farklı bütçelere uygun tatil planlamaları yapmak mümkün. Bu enteresan hayatı ile tanışmak isterseniz Jolly Tur Dubai turlarını değerlendirebilir, bütçenize uygun plan yapabilirsiniz.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir