Dubai ve Akıllara Durgunluk Veren Lüksü

Herkesin yan yana kullandığı iki kelime: Lüks ve Dubai… Şatafatlı yaşam tarzı ve lüks tutkunluğu dünyanın diline düşmüş demek yanlış olmaz. Sıkça haberlere ve sosyal medya paylaşımlarına konu olan lüks çılgınlığı sokaklarından binalarına, araçlarından yemeklerine, alışveriş merkezlerinden konutlarına kadar yaşamın her alanında kendini gösteriyor. Bu şatafatlı hayatın yarattığı manzara kimi zaman ilginç görüntülere de yol açıyor.

Her Şeyde Altın Her Yerde Altın

Arap Yarımadası’nda Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten birisi olan zenginler şehri Dubai’de hemen hemen her şeyin bir altın varyasyonunu görmek oldukça sıradan. Altın ATM’lerinin bulunduğu şehirde, altın kaplama telefonlar, dekorasyon ürünleri, arabalar hatta altın görünümlü kahve kreması süsleri bile görmek mümkün.

Trafiğin Nedeni Lüks Araçlar

Aynı İstanbul gibi burada da trafik sorunu yaşanıyor. Ancak bir farkla, Dubai’deki trafiğin nedeni birbirinden lüks, son model araçlar. Dünyanın en pahalı araçlarının yarattığı trafik sıkışıklığında, dünyanın en lüks taksilerinin de payı büyük. Bugatti marka taksiler şehirlerde tur atarken devlet görevlilerinin de taksicilerden aşağı kalır yanı yok. Örneğin dünyanın hiçbir yerinde görünmeyen bir lüksü yaşıyor Dubai polisi ve Lamborghini marka araçlarla görev yapıyor. Altın kaplama SUV araçlar ve çifte özel tasarlanmış cipler de bir Dubai klasiği.

Çılgın Mimari Örnekleri

Lüksün kendini en yoğun gösterdiği alanın yapılaşma olduğunu söylemek yanlış olmaz. Dünyanın en sıra dışı binalarını yapmaya çalışan ülkede gelişen mimari 30 yılda kentin çehresini de değiştirmeyi başardı. İnsan yapımı adalar denizde enteresan görüntüler oluştururken, gökyüzüne uzanan dev gökdelenler bulutların arasında bir hayat sunuyor. Devasa golf alanları, altın kaplamalarla bezeli son derece büyük alışveriş merkezleri ve ihtiyaç duyulandan onlarca kat daha geniş evleri ile adeta bir lüks bina cenneti.

Yapay Ama Lüks Eğlence Alanları

Bu ülke insanının eğlence anlayışı da lüks çılgınlığından nasibini almış durumda. Dev akvaryumlar, garip tasarlanmış spor alanları, deniz dibinde kaydırak, alışveriş merkezi içinde kayak pisti çığırından çıkmış lüksle dolu eğlence anlayışının birkaç örneği. Lüksün yanında, paranın ve zenginliğin getirdiği sıra dışı zevklere dahil edilmiş vahşi hayvanları da görmek mümkün. Dubai’de küçük çocukların dahi aslan, kaplan gibi vahşi hayvanları bulunuyor.

Tüm lüksüne karşın Dubai’de uygun fiyata teknolojik ürünleri bulmak ve farklı bütçelere uygun tatil planlamaları yapmak mümkün. Bu enteresan hayatı ile tanışmak isterseniz Jolly Tur Dubai turlarını değerlendirebilir, bütçenize uygun plan yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir