Dubai Alışveriş Festivali

Modernliği ve oryantalliği bir arada barındıran, parıltılı cazibesi, ihitşamı ile dikkat çeken Dubai 1 Ocak- 1 Şubat arasında daha da görkemli olacak… Çünkü bu tarihler arasında eğlenceyi ve ucuz alışverişi bir arada sunan Shopping Fest coşkusu yaşanacak.

Kozmopolit yapısıyla modern bir Arap şehri olan Dubai 12 ay denize girilebiliyor olması, vergisiz alışveriş yapılabilmesi, gece hayatı, göz alıcı ihtişamlı mimari yapıları ile dünyanın en gözde şehirlerinden biri. Bu şehirde havaalanına iner inmez lüks kendini gösteriyor. Dubai’de çölün üzerine inşa edilmiş binaların her biri mimari harikası… 300 metre yüksekliğinde yelken şeklindeki Burj El Arab Oteli, 858 metre yüksekliğindeki Burj Khalifa Kulesi bunlardan sadece ikisi… Yine dünyadaki bir mühendislik harikası olan Palmiye Adası da Dubai’de… Denizin üzerindeki bu milyon dolarlık sûnî adada dünya starlarının malikâneleri ve eşsiz güzellikteki oteller bulunuyor.

Burj al Arab

DÜNYANIN EN BÜYÜK AVM’LERİ DUBAİ’DE

Dubai için alışveriş cenneti denilebilir. Şehirde devasa büyüklükte 29 alışveriş merkezi var. Dubai Mall ve Emirates Mall dünyanın en büyük AVM’leri… Bir alışveriş merkezine gittiğinizde her markanın  saatleri için ayrı, çantaları için ayrı, kısaca her aksesuarı için ayrı mağazaları bulmak mümkün. Vergisiz alışveriş yapılan ülkede alışveriş çılgınlığının tavan yaptığı dönem ise Dubai Shopping Fest1996 yılından beri alışveriş ve eğlenceyi bir araya getiren Dubai Shopping Fest 1 Ocak – 1 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleşti. Her yaşa ve her zevke göre 2000’den fazla marka, % 70’e varan indirimli fiyatlarla dünyanın dört bir yanından gelen turistlere sunuldu.

shutterstock_146636777

Festival boyunca şehir tam bir karnaval havasına büründü. Konserler, sokak eğlenceleri, geçit törenleri, defileler, havai fişek gösterileri, çekilişler ve sayısız promosyonu içeren birbirinden mükemmel organizasyonlar düzenlendi. Bu dönemde Dubai’ye gidenler ucuza alışveriş şansını yakalayıp hem de sokak eğlenceleri, gösterilerle şehrin ihtişamını daha büyük bir coşku ile yaşayabilirler.

Jolly Tur ile Dubai Turları için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir