Hafta Sonu Turları: Gezgin Ruha Sahip Olanlar İçin Kültür Rotaları

Yorgun geçen bir çalışma haftasından sonra, hafta sonu tatilinizi farklı alternatiflerle değerlendirebilirsiniz. Gezmeye meraklı biriyseniz, içinizdeki gezginin peşine düşmekten kendinizi alamıyorsanız ama seyahat etmek, yeni yerler görmek için kısıtlı bir vaktiniz varsa Jolly ile hafta sonu turları tam size göre. Hafta sonu turları ile hem ucuz bir tatil yapma imkanı bulacaksınız hem de yeni yerler ve yeni lezzetler keşfedeceksiniz. Her hafta sonu birbirinden özel rotaların izinde gittiğimiz hafta sonu turları ile yola çıkmaya hazır mısınız?

Ucuz Hafta Sonu Turları

Farklı il çıkışlı hafta sonu turları ile Türkiye’yi keşfetmeye başlayın. Doğusundan batısına görülecek birçok güzelliğe sahip ülkemizde hem tarihi hem de doğal güzellikler saymakla bitmez. Üstelik her yörenin kendine ait gelenek ve yeme kültürü ile hafta sonuna keşif dolu yolculuklar sığdırmak cabası .

Edirne – İğneada Turu

Hafta sonu turları

Hem İstanbul’a yakın gidilecek yerler arasında yer alan hem kültür turlarının favorisi olan Edirne ve doğal güzellikleri ile İğneada hafta sonu turları için ideal rotalardan biri. Edirne-İğneada turları hem günübirlik hem de konaklamalı olarak yapılıyor. Bu benzersiz kültür turunda Selimiye Cami, Meriç ve Tunca Köprüleri ile Edirne’nin tarihi rotalarını keşfederken Longoz ormanları ve Dupnisa Mağarası ile ünlü İğneada’yı da ziyaret edebileceksiniz.

Edirne turları için tık tık.

Kars Turu

Hafta sonu turlarıUzun zamandır Kars’ı görmek, buz tutan Çıldır Gölü’nün üzerinde yürümek, Doğu Ekspresi deneyimini yaşamak ve Türkiye’nin ilk ve tek peynir müzesinin yer aldığı, gravyer peynirinin üretiminin yapıldığı Boğatepe Köyü’nü merak ediyorsunuz. Ama tüm bunları yapmak için yeterli vaktiniz de yok. Jolly ile butik Kars turu ile şimdi istediğiniz o tatili yapma zamanı. 

Butik Kars turu için tık tık.

Assos – Gökçeada – Bozcada Turu

BozcaadaHafta sonu turlarına farklı bir alternatif ise Assos Gökçeada Bozcaada turu oluyor. Bu ayrıcalıklı tur ile Assos’un tarihi duraklarını, Gökçeada’nın güneyinde yer alan ve altın sarısı kumsallara sahip olan Aydıncık diğer adı Kefalos Plajı’nı keşfedebilirsiniz. Hemen plajın yanı başında bulunan çeşitli hastalıklara iyi geldiği rivayet edilen Tuz Gölü’nde çamur banyosu yapabilirsiniz. Masmavi denizi, koyları, temiz havası ve renkli evleri ile Bozcaada’ya gidebilir, Bozcaada Kalesini panoramik olarak görebilirsiniz. Dilerseniz eski Rum mahallesini ve eski Türk mahallesini gördükten sonra turkuaz rengine bürünmüş denize girebilirsiniz.

Assos Gökçeada Bozcada turları için tık tık.

Kapadokya Turları

Hafta sonu turları

Kapadokya turları ile hafta sonu keşiflerinizi unutulmaz bir hikayeye dönüştürebilirsiniz. Kapadokya turu ile bölgeyi keşfetmek aynı zamanda unutulmaz bir yolculuk demek. Kapadokya turları ile kısa bir süre içinde dahi bölgeye ait değerleri keşfetmek mümkün oluyor. Etkileyici yeryüzü şekilleri kadar yeraltı şehirleri ile de dikkat çeken Kapadokya’da görülecek yerler arasında Göreme ve Göreme Açık Hava Müzesi, Çarıklı Kilise, Asmalı Konak, Uçhisar, Ürgüp,  Çavuşin, Paşabağı, Avanos, Dervent Vadisi, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi gibi birçok yer bulunuyor. Ayrıca Mustafapaşa Köyü’nün içerisinde yer alan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği alanı da Kapadokya turları ile gezmek mümkün oluyor.

Kapadokya turları için tık tık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir