İtalya Turu Yaparken Görülmesi Gereken 6 Şehir: Coşkulu İnsanların Ülkesi İtalya

İtalya turu yapacakların mutlaka görmesi gerektiğine inandığımız 6 şehir var. Neden bu altı şehir mutlaka görülmeli sorusunun cevabını yazımızda bulacaksınız. İşte güzel ülke İtalya’nın birbirinden güzel şehirleri.

İtalya Turu

Roma

4 milyon nüfuslu Roma, İtalya’nın her türlü beklentiyi karşılayabilecek zenginlikte bir kenti. Basit bir şehir turunda bile Katolik dünyasının merkezi olan Vatikan San Pietro Kilisesi ve Meydanı, Roma döneminde meşhur gladyatör dövüşlerinin yapıldığı yer olarak bilinen amfi tiyatro Collesseum, yine Roma döneminde tanrı ve tanrıça heykellerinin saklandığı Pantheon Binası görülür.  Ve tabii ki Aşk Çeşmesi… İnanışa göre eğer havuza para atarsanız bu,  Roma’ya bir daha geri geleceğiniz ve dilekleriniz kabul olacağı anlamına geliyor.  Şehir merkezinde Roma ve İtalyan mutfağının zengin ve çok çeşitli örneklerinin sunulduğu restoranlar bulunurken, alışveriş için de seçeneğiniz çok. İkinci el satış yapan mağazalarda çok kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Roma, İtalya turu kapsamında es geçilmeyen önemli bir kenttir. Roma’yı keşfetmek için birkaç güne ihtiyacınız olacak.

Floransa

Floransa, Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alıyor ve yaşayan sanat merkezi olarak biliniyor. Dünyaca meşhur Kubbesi ile ”Çiçekli Meryem Kilisesi”, sanatın ve zenginliğin doruğa ulaştığı Sinyorlar Meydanı ve Sarayı, aşıkları buluşturan tarihi Köprü Ponte Vecchio mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Futbolun ilk oynandığı yer olarak bilinen ve şehir futbol takımı Fiorentina adı ile özdeşleşen Santa Croce Kilisesi ve Meydanı ile kendinizi adeta bir açık hava müzesinde gezer gibi hissedeceksiniz.

Venedik

Modern dünyanın getirdiği her türlü imkanın çok ötesinde bir şehir Venedik… İtalya’nın kuzeydoğusunda, Adriyatik Denizi’ne yakın, 409 köprünün birbirine bağladığı 116 adanın üzerine kurulmuş olan şehir. Venedik’i gördüğünüzde buranın neden ”huzur kenti” diye anıldığını çok daha iyi anlayacaksınız. Ne trafik keşmekeşi, ne motor gürültüsü var bu şehirde. Çünkü bu şehirde araba kullanmak yasak.

Romantik bir tatil, güvercinleriyle ünlü San Marco Meydanı, gondollar ve birçok mimari yapı ve sanat eserleriyle donatılmış şehirde huzur ve güzellik anlamında aradığınız her şey var. Şehrin silueti bile insanı büyülemeye yetiyor da artıyor.

Pompei

İtalya Napoli yakınlarında antik bir şehir. Bir dönem Roma İmparatorluğunun en gözde şehri iken MS 79′da yanı başında patlayan Vezüv yanardağının küllerinin üstüne çökmesi ile olduğu gibi taşlaşmıştır. Bugün İtalya’nın günübirlik en çok turist çeken yerlerinden biridir.

Portofino

Bir şarkının meşhur ettiği, o şarkıyı duyanın merak edip görmek istediği, adı aşkla, romantizmle anılan küçük İtalyan şehri Portofino… Elli yıl önce güzel ve küçük bir balıkçı köyüyken şimdi adı lüks ve zenginlikle anılır olmuş. Yine de gerçek kimliğini kaybetmemiş…

Pastel renkli, yeşil panjurlu rengarenk evlerin çevrelediği yarım ay şeklindeki bu liman kasabası bir tabloyu andırıyor. Çok lüks yatlar, lüks oteller, pahalı butik ve restoranlara sahip olsa da burayı sevimli bir balıkçı köyü yapan belki de bu masalsı tablo. Buradaki restoranlar, kafeler ve barların hemen hepsi denize bakıyor ve sokaklara taşan bir hayatın hareketli Akdeniz karakterini en çok buralar taşıyor. Prestijini ise dünyanın en gösterişli yatlarının kaçınılmaz durağı olmasından alıyor.

Napoli

Napoli, İtalya’nın nüfus itibariyle, Roma ve Milano‘dan sonra üçüncü büyük şehridir. İtalya’nın akşam saatlerinden sonra sessizleşen şehirlerine biraz uzak Napoli… Her daim hareketli. İtalya’da güneye doğru inildikçe alışveriş olsun, restoranlar olsun fiyatlar daha ucuzluyor. İşte Napoli de bu şehirlerden biri. Cıvıl Cıvıl neşeli İtalyan filmi sevenler, Fellini hayranları, arkeoloji tutkunları, maceraperestler Napoli’yi çok sevecekler. Napoli, tarih, kültür, mimari, müzik ve gastronomi yönlerinden İtalya’da hayati rol oynamaktadır.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir