Çocukla Tatilin En Keyifli Hali: Çocuk Dostu Oteller

Tüm yıl çalıştınız, yoruldunuz… Tatil sizin en doğal hakkınız. Tabii ki, sizinle birlikte tatili iple çeken çocuklarınızın da… Çocukla tatil çok yorucu, yine dinlenemeyeceğim dediğinizi duyar gibiyiz. Üzülmeyin, çocuklu ailelerin sıkıntılarına çözümler sunan Çocuk Dostu Oteller tam size göre.

Hepimiz biliyoruz ki, çocuk ya da çocuklarımız tatilimizin temel belirleyeni. Durumun bu denli kritik olduğunun farkına varan turizm profesyonelleri çocuk ve bebek dostu otel konseptleriyle tatili kolaylaştırıyor. Çocukla tatili daha da keyifli, eğlenceli ve kolay hale getiriyor. Çocukla tatil yapacak aileler için, tabii ki çocuklarının güvenliği, mutluluğu ve konforu çok önem taşıyor. İşte tam da bu düşüncenin karşılığı olarak, bebek ve çocuk dostu tesisler tercih sebebi oluyor.

Son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız çocuk – bebek dostu otel konsepti nedir? Bu otellerdeki farklı uygulamalar nelerdir? Bu sorulara yanıtlar yazımızda…

 Çocuk Dostu Otel Nedir?

Çocuklarıyla tatile çıkan kişilere yönelik oda seçenekleri, yemek, içecek alternatifleri ve kişiye ve yaşa uygun otel aktiviteleri gibi imkânları sağlayan oteller bu isimle adlandırılıyor.

Çocuk dostu oteller, misafir memnuniyeti anketlerine ek olarak bağımsız denetim kuruluşları denetimlerinde çocuk aktivitelerine yönelik yapılan yatırımlar ve çocuk güvenliği dikkate alınarak belirleniyor.

Çocuklu bir aileyseniz bu seçeneği muhakkak düşünmelisiniz.

Her yaşa Uygun Aktiviteler ve Çocuklara Uygun Menü Seçenekleri

Çocuk dostu otellerde her aile bireyine özel aktivite fırsatları sunuluyor. Ebeveynler kendi yaş gruplarına uygun aktivitelere katılırken, çocuklar kendileriyle ilgilenen profesyonel kişilerin gözetiminde yaşıtlarıyla birlikte neşeli vakit geçiyor.

Çocuk dostu otellerin en önemli farklarından biri de çocukların damak tatlarına uygun menüler hazırlamalarıdır. Bu otellerde çocuklara özel oturma alanlarında çocuklar yaşıtlarıyla birlikte çok sevdikleri patates, makarna, köfte, hamburger gibi yiyecekleri afiyetle yiyor, anne ve babalar çocuklarının iştahı konusunda şaşkınlığa düşüyorlar. 

Çocuk Dostu Otellerin Olmazsa Olmaları;

  • Çocuğunuza özel yatak, pike ve yastık,
  • Çocuk havuzları ve çocuk kaydırakları,
  • Çocuk animasyonları, mini disko ve gün içi çocuk spor-eğlence aktiviteleri, yarışmalar,
  • Çocukların sağlıklı beslenebilmesi için elma, portakal gibi çeşitli taze meyve suları,
  • Çocukların keyifle zaman geçirebilmesi için deneyimli bir animasyon ekibi, spor ve eğlence aktiviteleri,
  • Restaurantta aile ve çocuk oturumlu ayrı yemek alanları,
  • Çocukların tuvalet gibi ihtiyaçlarına yardımcı olacak iyi eğitimli personel,
  • Teknoloji eğilimli çocukların oyun ve benzeri ihtiyaçlarını kolayca karşılayabileceği kablosuz bağlantı ağı ve oyun odaları,
  • Çocukların damak tadına uygun yiyeceklerin tesisin belirli bölgelerinde sıklıkla sunulması.

Birçok tesisin ismiyle birlikte kullandığı Çocuk Dostu Oteller, çocukla tatil yapmayı oldukça kolaylaştırıyor. Eğer siz de çocuğunuzla huzurlu ve güvenli bir tatil yaparak tüm yılın yorgunluğunu atmak istiyorsanız çocuk dost oteller tam size göre.

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir