Çocukla Tatilin En Keyifli Hali: Çocuk Dostu Oteller

Tüm yıl çalıştınız, yoruldunuz… Tatil sizin en doğal hakkınız. Tabii ki, sizinle birlikte tatili iple çeken çocuklarınızın da… Çocukla tatil çok yorucu, yine dinlenemeyeceğim dediğinizi duyar gibiyiz. Üzülmeyin, çocuklu ailelerin sıkıntılarına çözümler sunan Çocuk Dostu Oteller tam size göre.

Hepimiz biliyoruz ki, çocuk ya da çocuklarımız tatilimizin temel belirleyeni. Durumun bu denli kritik olduğunun farkına varan turizm profesyonelleri çocuk ve bebek dostu otel konseptleriyle tatili kolaylaştırıyor. Çocukla tatili daha da keyifli, eğlenceli ve kolay hale getiriyor. Çocukla tatil yapacak aileler için, tabii ki çocuklarının güvenliği, mutluluğu ve konforu çok önem taşıyor. İşte tam da bu düşüncenin karşılığı olarak, bebek ve çocuk dostu tesisler tercih sebebi oluyor.

Son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız çocuk – bebek dostu otel konsepti nedir? Bu otellerdeki farklı uygulamalar nelerdir? Bu sorulara yanıtlar yazımızda…

 Çocuk Dostu Otel Nedir?

Çocuklarıyla tatile çıkan kişilere yönelik oda seçenekleri, yemek, içecek alternatifleri ve kişiye ve yaşa uygun otel aktiviteleri gibi imkânları sağlayan oteller bu isimle adlandırılıyor.

Çocuk dostu oteller, misafir memnuniyeti anketlerine ek olarak bağımsız denetim kuruluşları denetimlerinde çocuk aktivitelerine yönelik yapılan yatırımlar ve çocuk güvenliği dikkate alınarak belirleniyor.

Çocuklu bir aileyseniz bu seçeneği muhakkak düşünmelisiniz.

Her yaşa Uygun Aktiviteler ve Çocuklara Uygun Menü Seçenekleri

Çocuk dostu otellerde her aile bireyine özel aktivite fırsatları sunuluyor. Ebeveynler kendi yaş gruplarına uygun aktivitelere katılırken, çocuklar kendileriyle ilgilenen profesyonel kişilerin gözetiminde yaşıtlarıyla birlikte neşeli vakit geçiyor.

Çocuk dostu otellerin en önemli farklarından biri de çocukların damak tatlarına uygun menüler hazırlamalarıdır. Bu otellerde çocuklara özel oturma alanlarında çocuklar yaşıtlarıyla birlikte çok sevdikleri patates, makarna, köfte, hamburger gibi yiyecekleri afiyetle yiyor, anne ve babalar çocuklarının iştahı konusunda şaşkınlığa düşüyorlar. 

Çocuk Dostu Otellerin Olmazsa Olmaları;

  • Çocuğunuza özel yatak, pike ve yastık,
  • Çocuk havuzları ve çocuk kaydırakları,
  • Çocuk animasyonları, mini disko ve gün içi çocuk spor-eğlence aktiviteleri, yarışmalar,
  • Çocukların sağlıklı beslenebilmesi için elma, portakal gibi çeşitli taze meyve suları,
  • Çocukların keyifle zaman geçirebilmesi için deneyimli bir animasyon ekibi, spor ve eğlence aktiviteleri,
  • Restaurantta aile ve çocuk oturumlu ayrı yemek alanları,
  • Çocukların tuvalet gibi ihtiyaçlarına yardımcı olacak iyi eğitimli personel,
  • Teknoloji eğilimli çocukların oyun ve benzeri ihtiyaçlarını kolayca karşılayabileceği kablosuz bağlantı ağı ve oyun odaları,
  • Çocukların damak tadına uygun yiyeceklerin tesisin belirli bölgelerinde sıklıkla sunulması.

Birçok tesisin ismiyle birlikte kullandığı Çocuk Dostu Oteller, çocukla tatil yapmayı oldukça kolaylaştırıyor. Eğer siz de çocuğunuzla huzurlu ve güvenli bir tatil yaparak tüm yılın yorgunluğunu atmak istiyorsanız çocuk dost oteller tam size göre.

Ürünle İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir