Çeşme Aşk Festivali

İzmir’e bağlı en popüler beldelerden biri olan Çeşme aşk temalı, renkli bir festivale ev sahipliği yapıyor. Çeşme Belediyesinin 2015 yılında düzenlemeye başladığı ve Türkiye’de ilk olma özelliği gösteren Çeşme Aşk Festivali, Dalyan’da yaşanmış bir aşk hikayesinden ilham alıyor.

Festivalin heyecan verici atmosferinde aşk, sevgi ve hoşgörü konsepti çerçevesinde gerçekleşen yoğun bir program sizleri bekliyor. Festivale katılmadan önce yakın mesafede bulunan Alaçatı’nın renkli sokaklarını ve mekanlarını ya da İzmir merkezini ziyaret ederek gezi planına çeşitlilik katabilirsiniz.

Tarihin Derinliklerinden Festivale Uzanan Enteresan Bir Aşk Hikayesi

Sahilleri ve denizi ile ünlü bir bölge olan Dalyan’da yıllar önce yaşayan sağır ve dilsiz Nezir, büyük bir aşk hissettiği, Sakız Adası’ndaki Tinika ile görüşebilmek için her şeyi göze alıp çeşitli malzemelerle kayık ve uçurtma hazırlayarak yola çıkıyor. Ancak Sakız Adası sınırındaki Yunan yetkililer ile adaya giriş konusunda sorun yaşadığı için başına kötü olaylar geliyor.

Her şeye rağmen sevdiğine kavuşmak isteyen Nezir, çamur ve taş gibi materyaller kullanarak üç kere büyük boyutlarda kuleler yapıyor. Bu etkileyici aşk, o zamanlarda zorluklar içeren bir hikaye olarak kalsa da günümüzde Aşk Festivali ile yaşamaya devam ediyor.

blank

Aşkın En İçten Hallerini Hissedeceğiniz Etkinlikler

Aşk Festivali, Çeşme’nin daha iyi tanıtılmasını amaçlayan 9 Durak 9 Deneyim etkinlikleri kapsamında düzenleniyor. Festival programı dahilinde aşkın sıcaklığını ve samimiyetini hissedeceğiniz şiir dinletileri, bale ve vals türünde keyif verici dans gösterileri, sokak performansları ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca en güzel aşk şarkılarının yorumlandığı konserlere ve aşk konulu sohbetlerin yapıldığı programlara katılabilirsiniz.

blank

Dalyan’daki balık restoranlarında ve gurme lezzetler eşliğinde romantik bir atmosfer yaşayabilirsiniz. Sinema severler ise aşk filmi gösterimlerine katılarak özel hislerin beyaz perdedeki yansımalarını görebiliyor.

Çeşme Aşk Festivali İle Romantik İki Gün

Yaz aylarında berrak denizi ve güzel kumsallarıyla iyi bir deneyim sunan Çeşme’de sonbahar aylarında Aşk Festivali ile huzur verici bir etkinliğe katılabilirsiniz. Sıcak, samimi, sanatsal ve kültürel aktiviteler ile dolu bir ortamda deneyim edilen, iki gün süren festivalde aşkı ve benzer hisleri Çeşme’de yaşama şansını yakalayabilirsiniz.

blank

Aşk festivali boyunca sokaklardaki kalp süslemelerine ve renkli görüntülere şahit olabilirsiniz. Çeşme’nin romantik atmosferinin fazlasıyla görüldüğü festivalin sıcak ortamı ile kalbinizi ısıtan anlar yaşayabilirsiniz. Yörede yaşanmış olan aşk hikayesinin etkilerini bulacağınız, eğlenceyi, mutluluğu ve aşkı en iyi şekilde hissedeceğiniz iki gün festival dahilinde sizleri bekliyor.

blank

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir